iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Indiana Jones a boj o štít + Setkání Severomoravských klubů

Znak pobočky

Severomoravská pobočka Sdružení přátel Jaroslava Foglara vznikla v roce 2004 v Ostravě. Tou dobou ji založily tamější aktivní kluby a oddíl (OBS Plameňáci, KBS Pluto, KBS Ostré šavle), které hledaly možnost zastřešení své činnosti.
Za dobu své existence pobočka uspořádala desítky akcí, z nichž některé se staly legendou - Boj o zlatodoly, Po stopách tajemství Uctívačů Ginga, Kuličkiáda či klubařská setkání. Tradičně se pobočka také zapsala jako pořadatel výstav, propagujících Jaroslava Foglara.
V současnosti pobočka sdružuje jak mladé klubaře, kteří připravují aktivity pro děti a mládež v regionu, tak sběratele a letité tahouny činnosti, kteří připravují výstavy a pořádají tradiční akce.

Členem pobočky se může stát každý řádný člen SPJF. Předpokladem, ale nikoli povinností, je bydliště v Moravskoslezském kraji. Přihlášení do pobočky je nutné provést písemně na adresu pobočky nebo meilem.
Člen pobočky může očekávat více informací o dění v pobočce i v celém sdružení. Má také právo spolupracovat na fungování pobočky,

V této zóně se dozvíte nejdůležitější informace o činnosti Severomoravské pobočky SPJF. Webové stránky pobočky se nacházejí zde: www.smp.spjf.cz.

facebook: www.facebook.com/groups/1395269057437330/members

Současné vedení pobočky:

Vedoucí: Ivan Jung - Mexičan
1 zástupce: Tomáš Černecký - Miki
2 zástupce: Vojtěch Kuldan - Pulec

Kontakt:
Email: smp@spjf.cz

Adresa: Ivan Jung, Na Líškovci 7, Ostrava - Přívoz


19.10.2009 20:47
Autor: Sova, Počet přečtení: 883

Z akce původně plánované na sobotní dopoledne se nakonec vyvinula čtyřiceti hodinová akce, spojená se setkáním dvou Severomoravských klubů.

Vše započalo v pátek 16.10., kdy přijel první účastník akce. Jouza se v 17:30 uhnízdil u nás v klubovně a já začal připravovat klubovní program na zbytek večera, protože akce byla zároveň 4.klubovním víkendem našeho klubu.>indianajones
Další dva členové klubu, Romain a Bobr, dorazili vzápětí a zbytek večera byl věnován výrobě klubovního kroje a samozřejmě nadšeným klábosením bývalých spoluúčastníků tábora BS Karakum.
V noci proběhla čtvrtá etapa naší klubovní dlouhodobé hry Malabo a v 6:30 už jsme čile vstávali vstříc sychravému dni.>jones
Sice drobně pršelo, ale my jsme akci připravovali už od 7:30 a v 9:00 přijeli někteří členové 350.KBS Mladé Stromy a spolu s Jouzou vytvořili dvě družstva.
Hra začala první etapou, v níž bylo úkolem nacházet po lese peněženky s penězi, při čemž soutěžící chytali dva Němci (Bobr a Romain). Získané peníze proměnili v druhé etapě u vetešníka za mapu lesa.>indiana jones
Třetí etapa se odehrávala v okolí základny, kde bylo rozmístěno pět stanovišť, u nichž měli soutěžící prokázat dovednosti jako např. vytáhnout ježka z klece, vylézt na strom, trefovat se do čtverce kameny apod.
Po splnění úkolu dostaly skupinky na stanovišti indicii, která popisovala místo, které musí skupinky najít podle mapy.
A posledním úsekem bylo hledání míst, na kterých se nacházely indicie směřující k rozhodujícímu pojmu, který chtěl slyšet stařec. Stařec měl totiž klíč od truhly, v níž se nacházel štít, starobylý artefakt, o který se vlastně celou hru bojovalo.
Skupinka, která jako první přišla na daný pojem, dostala od starce klíč, prokázala se strážím a slavnostně otevřela truhlu. Proběhlo zapsání vítězů na štít a štít si jako putovní pohár odvezli do klubovny Mladé stromy.
Po skončení akce jsme se všichni prokřehlí a promrzlí uchýlili do naší útulné klubovničky, která už nabízela čaj a malé občerstvení. Proběhlo vyhlášení, předání pamětních listů, diplomů a cen a nechybělo ani zapisování do kronik a cancáků.
Mladé stromy bohužel odjely domů již odpoledne a nezůstali na noc jak jsme původně plánovali, a tak akce pokračovala zase ve čtyřech.
Zbytek dne se nesl v duchu šifer, kterých se po klubovně objevovalo sále víc a víc a nakonec došlo i k 5.etapě kl. dlouhodobky, která se uskutečnila na hřbitově.
V neděli většina z nás dospávala únavu z právě proběhlé akce a před polednem jsme se rozloučili.

Více fotek na: www.modry-mauritius.wbs.cz


Vytvořil 23. ledna 2011 v 18:06:57 mira. Upravováno 5x, naposledy 2. července 2011 v 19:39:39


Diskuze ke článku

16. listopadu 2009, 22:21
Rolf

Ano ano, výborně!!!
7. listopadu 2009, 09:47
Pepix12

Výborně!
Vložení nového komentáře
*
*
*