iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Hledejte Rychlé šípy v Ostravě! Velká pátrací hra pro děti i dospělé.

Znak pobočky

Severomoravská pobočka Sdružení přátel Jaroslava Foglara vznikla v roce 2004 v Ostravě. Tou dobou ji založily tamější aktivní kluby a oddíl (OBS Plameňáci, KBS Pluto, KBS Ostré šavle), které hledaly možnost zastřešení své činnosti.
Za dobu své existence pobočka uspořádala desítky akcí, z nichž některé se staly legendou - Boj o zlatodoly, Po stopách tajemství Uctívačů Ginga, Kuličkiáda či klubařská setkání. Tradičně se pobočka také zapsala jako pořadatel výstav, propagujících Jaroslava Foglara.
V současnosti pobočka sdružuje jak mladé klubaře, kteří připravují aktivity pro děti a mládež v regionu, tak sběratele a letité tahouny činnosti, kteří připravují výstavy a pořádají tradiční akce.

Členem pobočky se může stát každý řádný člen SPJF. Předpokladem, ale nikoli povinností, je bydliště v Moravskoslezském kraji. Přihlášení do pobočky je nutné provést písemně na adresu pobočky nebo meilem.
Člen pobočky může očekávat více informací o dění v pobočce i v celém sdružení. Má také právo spolupracovat na fungování pobočky,

V této zóně se dozvíte nejdůležitější informace o činnosti Severomoravské pobočky SPJF. Webové stránky pobočky se nacházejí zde: www.smp.spjf.cz.

facebook: www.facebook.com/groups/1395269057437330/members

Současné vedení pobočky:

Vedoucí: Ivan Jung - Mexičan
1 zástupce: Tomáš Černecký - Miki
2 zástupce: Vojtěch Kuldan - Pulec

Kontakt:
Email: smp@spjf.cz

Adresa: Ivan Jung, Na Líškovci 7, Ostrava - Přívoz


5.11.2017 09:33
Autor: Kosta, Počet přečtení: 1561

Obrázek ke článku Hledejte Rychlé šípy v Ostravě! Velká pátrací hra pro děti i dospělé.Legendární chlapecký klub z románů a komiksů spisovatele Jaroslava Foglara se v závěru roku 2017 vydá popáté na výpravu do Ostravy. Slavná parta, kterou zná už několik generací čtenářů, si naš městobude prohlížet od 17. 11. do 16. 12. 2017. Dokážete v této době Rychlé šípy objevit?

 V duchu této legendy se uskuteční v samém centru Ostravy pátrací hra pro všechny clapce a děvčata (ale i dospělé), kteří mají rádi romantiku a dobrodružství, jež sálají z příběhů vzpomínaného autora.

  Princip hry je jednoduchý: Kdesi v centru města bude od 17. listopadu do 16. prosince 2017 umístěna figurína celé pětice chlapeckého klubu - Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Figuríny podle komiksu, který kreslil Jan Fischer, jsou téměř v životní velikosti a stojí na neznámém vyvýšeném místě - na balkóně, pavlači, střešním výklenku, ochozu a podobně. Figuríny jsou dobře viditelné přinejmenším z přilehlé ulice či náměstí, prostě běžně dostupného veřejného prostranství - jen je najít.

  Pátrací území je ohraničeno na severu ulicemi Horova, 30. dubna a Žerotínova,na západě ulicí Porážkovou a na východě tvoří hranici řeka Ostravice.

 

...Hledejte, fotografujte, kreslete, pište!

  Úkole pátračů je objevit místo s Rychlými šípy a vyfotografovat, nebo nakreslit jej. Obrázky z adresou nebo popisem místa, kde jsou figuríny umístěny, je pak nutnozaslat na adresu organizátorů hry nejpozději do 16. prosince 2017 na e-mail: smp@spjf.cz

Závěr a vyhlášení výsledků hry se uskuteční v sobotu 16. prosince. 2017 v rámci akce VEČERE SVĚTEL V 17.00 na Masarykě náměstí - u Ostravského muzea.

Setkání Večer světel je rovněž inspirováno příběhy o rychlých šípech ve Foglarových románech. V současnosti Večery světel pořádány v různých městech v celé republice jako vzpomínka na spisovatele, který celý svůj život a tvorbu zasvětil práci pro mládež. 

Za poobočku zve Kosťa 

Vytvořil 5. listopadu 2017 v 09:35:10 Kosta. Upravováno 2x, naposledy 5. listopadu 2017 v 11:19:37, Kosta


Diskuze ke článku

14. listopadu 2017, 18:52
Kosta (administrátor)

Rychlé šípy...

už jsou někde v Ostravě. Hledejte a pátrejte už o pár dní dříve!

Vložení nového komentáře
*
*
*