iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Tenkrát v Karakumu

Setkání klubů Bobří stopy se už nějakou dobu koná pravidelně jednou za čtvrt roku (v létě je nahrazeno táborem). Zde najdete reportáže ze všech již proběhlých setkání.

22.10.2012 21:53
Autor: Sova, Počet přečtení: 1250

Datum: 7. - 10. 5. 2009, Autor: Jouza
Ano a máme tu další sraz klubů Karakum, tentokrát se konal v Brlence u Svitav.

Tak a máme zde další sraz hry karakum, přesto, že bylo poněkud málo zúčastněných , což jsme byli já Jouza , Žemle , Sova , Bobr , Margi , Migg , Stopař a Čáp . My Brńáci a Adamováci , což byl já , Mig a Stop , jsme měli scuka v brně na hlaváku v 16:20 , z Miggem jsme se nějak , protože jsme se už dlouho neviděli nepoznali , akorát , až přišel Stopař ...Ale nevadí , hlavně že jsme se nějako poznali ... pak nasedli do vláčku a svištěli si to do Svitav , kde k nám přisednul Páčko Čáp .
Nic méně , sraz musel býti v České Třebové , aby to měli blíž Severomoraváci . Počkali jsme tak na ně , ALE POZOR to se stává málo kdy , hlavně u Českých Drah , jejich vlak měl ZRYCHLENÍ !!!!!

Opravdu zajímávé , většinou to má možná tak zpoždění ... přijeli teda asi o 5 minut dříve . Nasedli jsme teda s nimi do kvalitního vlaku , spíš vagónu známého jako BDMTEE .Ten nás svezl , no , né do Opatova, ale jakož to známe Čápa , vystoupili jsme proto dřív , už v Semaníně , což je jedna zastávka před Opatovem ... údajně tam měla vést hezčí cesta .. no nebyla hezčí , ale delší , proto říkám - Známe ČÁPA - =).Ze semanína nám vedla pěkná cesta, která pak valila do lesa , takže my šli po ní , taky do lesa. Tak , aby po cestě nebyla zase taková nuda , Čáp nám vysvětlil docela známou hru "INDIÁNI" která spočívala především v tom , že když Stop začal odpočítávat 10 - 9 - 8 atd... schovat se co nejlíp , tak , aby nerozeznal , kdo jsme.

Ovšem vždy když takto počítal ubíral vždy po jedné sekundě . Pokaždé , když takto někoho rozpoznal , měl si rozpoznaný pamatovat jeden trestný bod . Tak nám cesta uběhla o trošku rychleji . Tak jsme došli až do Gajera , kde Čáp zapnul mobil , aby věděl , jak je na tom z cestou Margi , nicméně zjistil , že uvízla v Litomyšli a jakožto správný gentleman se s námi rozloučil a šel stopovat na státnici , vedoucí cca 100 metrů od nás . My jsme si proto , že cesta měla mít už pouhé 2 km mohli dát pauzu , nasvačit se atd ... Nic méně , žádná pauza není věčná , takže jsme museli odkempit a upalovat na Brenku.

Cesta na Brdlenku vedla poměrně hustým lesem a přestože bylo ještě docela dost , v lesejku byla skoro tma . Za cca 20 minut sme se dobelhali do Brdlenky , což je však pouze osada , takže zbývalo jěště asi půl kiláčku do Brdlenky jako chaty . Naščestí jsme to tak nějak poslepu našli , načež jsme si museli nějak rožnout a nachystat dříví na táboráček .
Jakmile jsme přišli z dřívím , Čáp a Margi už dorazili . Prý Čápa vzal snad už pátý nákla´dák , jež řídili prý jacísi vtipní dobří Slováci , kteří však byli docela nešástní , že s nimi jel pouze pár kilásků . Pak už se razfajčil táboráček , kde nám Čáp vysvětlil co a jak z novou Bobří Stopou a taky program na další 2 dny , neboli to , že kvůli tomu , že je nás pouze tak málo a jsme "poměrně" schopní , se druhý den ráno vydáme do Toulovcových Maštalí , které se nachází kousek od Litomyšle .. pokud ovšem nikdo nemá nic proti , samozřejmě nikdo nechtěl odporovat a kazit to ostatním , tak se to schválilo každým . Zahrálo se ještě pár songů a všeci jsme již šli rádi chrupkat . Druhý den ráno , kvůli odjezdu autobusu , který prý nepočká nás vyprovokoval budím tzv. alarm , že už máme vstávat , zbalili jsme teda vše co bylo nutné , to co nebylo jsme tam nechali .
V klidu jsme se nasnídali mazanců a pomale vyrazili směr gajer .Na zastávku autobusu jsme dorazili tak akorát . Autobus už zachvíli přijel , my jsme nasedli a odjeli do Litomyšle . V Litomyšli jsme odešli na náměstí kde mimochodem prodávali výbornou točenou zmzku . Tak jsme dali nachvíli rozchod po shopech a po náměstí . Pak jsme se opět srazili , prošli si tou uličkou pověstnou , jež nevím , jak se jmenuje , ale tu ji máte na obrázku , focená je však telefonem :
Váchalův dům

- jak jsem říkal , je to mobilem , takže sory za menší kvalitu

Tak a protože na takovéto věci není nikdy dost času , takže mi jsme museli to krásné miístečko opustit a přesunout se na autobusový nádraží , kde na nás již čekali odloučení Havířováci . Potom jsme se rozdělili na 2 nakupovací skupiny , a vydali se na nákup na první a druhý den . Čáp a spol nakoupili špagety a marmelády a Margi a spol koupili chleby a medvídkův med . Potom Čáp vysvětlil další hru " Dostal jsem tě Ombré " neboli zabírat 5 šutýrků a když jsme promluvili slovíčko NE museli jsme jeden šutr odevzdal tomu , kdo jako první řekl : Dostal jsem tě Ombré! a naopak , neboli když jsme přistihli my někoho . Tak jsme sedli na autobus a vyrazili vzhúru maštle do vesničky Budislav , kde o vše začínalo . V Budislavy bylo prvních pár skalek , a právě i jedna z těch hlavních , kde byl vyškrábán nápis dnes již zaniklého , ale přesto známého klubu ORION z Adamova , zde pak i přibyli nápisy Eridanu , Tygřího Drápu , Modrého Mauritia a odloučené nápisy FÉNIXU a Pardálí stopy - fotka je zase jen z mobilu , avšak kvůli kapacitě webu zde nemohu nahrát i fotky Fénixu a Pardálí stopy .
Váchalův dům

Vydrápali jsme tak všchny ty nápisy a vydali se dál do Maštalí , kousek tam dál byla studánka s pitnou vodou , tak jsme neváhali a doplnili vodu . Pak jsme se vydali na cestu k jakémusi jezírku , bylo pěkné , ale na koupání moc mělké , což nás ovšem od jednouho koupacího dnu nijak neodradili a naskákali jsme hezky tam . Vycachtali jsme se, abychom byli jakeš takeš čistí a vyrazili dál , u jakési odbočky byla odbočka na Městské maštaje , ke kterým jsme se vydali . Potom jsme vybočili z cesty , abychom si zahráli jednu z větších her , neboli ministry . Ve hře nás však vyrušil liják , takže jsme se museli schovaj pod jeden z mnoha převisů . STOP , když již myslel že je po dešti , zbalil se a šel připravit hru do toulovcových maštalí . My vyrazili asi půlhodinku po něm . Přišli jsme tak , pak nám vysvětlil hru ZLATODOLY
Váchalův dům

- takhle to vypadá na hracím území , prostě lesík a je tam sem tam nějaká takováto chodba asi o 3-5 metrů níže ( foceno telefonem )

neboli aukci o ně . Pak jsme zapadli opět pod náš oblíbený převis , kde jsme se již předem rozhodli přespat . Ještě dlouho se pak hráli písničky a já z miggem jsme se bavili o různých věcech . potom už všichni ulehli a šli spát --- DOBROU NOC ---
Já a Migg máme trochu vadné spaní v přírodě takřka po šírákem , takže už před sednou hodinou jsme byli vzhúru a dali jsme takový malý náhradní program , abychom se nenudili . Potom budíček , pardon Margi , ta má prý podle Čápa nejlepší čas kdy vstává , to znamená , že vstává poslední ... Ale i Margi někdy se probere , takže až se probrala a my se zbalili , šli jsme zase dál , tentokrát k tkovým skalám , vydkoým , kde byla opravdu fajnová věj , prostě takové shody sevřené dvěmi skálami docela dost , bylo to nahoře docela těžké vylézt , měli převýšení , asi 10 - 15 metrů a byla tam zbudovaná fakt fajne svatyńka nebo jak to nazvat . Zpět bylo to slézání ještě horší , ale naštěstí se i tak nikdo nezabil ... A opět jsme se vydali dál na cestu , kdesi uprostřed borůvčí jsme zahráli hru připravenou Margí . Prostě jednoduše přepašovat co nejvíc předmětů na určené místo bez toho , aby nás čapli ochránci a když už nás čapli , tak aby u nás ten předmět nenašli . Byla to fakt hafo hra , mě aspoń teda bavila . Tak a bylo právě načase vyrazit opět dál . potom jsme dorazili k rybníčku kde jsme se opět vykoupali a naobědvali . Potom jsme dorazili k jakémusi rozcestí , kde bylo psáno >> borová u Poličky; náš cíl 10,1 km . takže jsme se vydali na docela dalekou cesku k Borové . Do borové jsme dorazlili, hej ne fakt takové štěstí nemít , tak jsme úplně v háji. Sedli jsme na lokálku , frčeli do Poličky, tam přesedli na další lokálku a frčeli do Vendolí, kde jsme vyškemrali od nějakých místních vodu . Potom jsme se vydali do jakési vesničky zvanou "Ostrý Kámen" fakt zajímavé jméno, kde jsme krátce dáchli.
Odtmtus nás cest vedla přes pole k kříži, odtamtud byla vidět velká tzv.svolávačka, na velikou dálku, aby byla vidět , tak jsme se nabourali na značku a šli lesem asi 7 km, až jsme dorazili zpět na Brdlenku. Tam nás čekala večeře ... ehm, teda, tu jsme museli ukuchtit, udělali jsme rýži s vepřovým masem , po ktré hlavně teda Bobr, Sova a Já dostali nějakou mimořádně dobrou náladu. Pak jsme ulehli a probrali se asi o 3 hodinky později, než Havířováci, Žemle a Margi. Vše jsme polidili, došli do Gajera, sedli na bus ,dojeli do Svitav, odevzdali klíče, našli nádraží a odfrželi směr domov . VŠE . jouza

Vytvořil 22. října 2012 ve 21:53:04 Sova. Upravováno 1x, naposledy 31. října 2012 v 17:54:24, Sova


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*