iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Temné uličky

Setkání klubů Bobří stopy se už nějakou dobu koná pravidelně jednou za čtvrt roku (v létě je nahrazeno táborem). Zde najdete reportáže ze všech již proběhlých setkání.

22.10.2012 21:58
Autor: Sova, Počet přečtení: 994

Datum: 4. - 6. 2. 2011, Autor: Renča
V průběhu pololetních prázdnin se od čtvrtka 4. února do neděle 6. 2. konalo v Praze setkání klubů hrajících dlouhodobou hru Jircháře s názvem Temné uličky. I přesto, že účast byla ohodnocena 180 krejcary do bodování Jirchářů, zúčastnil se srazu pouze jeden klub – 5. AT Rejnoci z Plzně, který reprezentovaly Píďa, Ilča a Terka. O program se starali vedoucí ve složení Čáp, Drobek, Svišť 2 a Renča.

Sraz účastníků byl ve čtvrtek v pozdních odpoledních hodinách přímo v klubovně v Praze Vršovicích, kterou nám jako zázemí pro setkání poskytl Turisticko-tábornický oddíl SRUB. Ihned po příjezdu účastníků začala hra motivovaná prvním dílem komiksu 9,5 mm zločinu, který vychází na zadní obálce časopisu Bobří stopa. Děvčata plnila různé úkoly a společnými silami zařizovala klubovnu, stejně jako kluci z Jirchářů. Po první etapě následovalo menší tvoření – Rejnoci si vyráběli speciální papírové odznaky své družinky. Hitovkou se stala kresba Terky připomínající hrušky v igelitu… Ke konci večera zbyl čas na povídání a sledování části filmu Pianista, který vypráví příběh polského pianisty židovského původu Wladyslawa Szpilmana.

Páteční ráno jsme zahájili menší rozcvičkou pod taktovkou Čápa a po společné snídani se vrhli na druhou etapu komiksu. Závod motivovaný průzkumem domu, který objevili kluci z Jirchářů, prověřil fyzickou i psychickou zdatnost účastníků setkání. Renča se během závodu jala vařit typický táborový oběd – ovesné vločky. Chuť odpovídala originálu, konzistence však nikoliv… Program pátečního odpoledne jsme byli kvůli malé účasti nuceni pozměnit – vydali jsme se společně natáčet trailer k pražské verzi závodu Šalinění – Pražské lítačce. V několika záběrech si zahráli všichni účastníci setkání – nechyběli dramatické běhy za tramvajemi, dobíhání metra, akrobatické přeskoky zábradlí, zmatky na vlakovém nádraží či přetlačování u označovače jízdenek.Krasojízdu městskou dopravou jsme zakončili až pozdě večer ve Vršovicích nedaleko naší klubovny. Na večer byla ještě pro Rejnoky připravena zábavná hra Riskuj, která prověřila jejich znalosti hned ve čtyřech kategoriích (Komiks k dlouhodobé hře, Rychlé šípy ve Stínadlech, Tábornické znalosti a dovednosti a SPJF a naši vedoucí).

V sobotu nás čekalo pátrání po padělatelích. První indicii Rejnoci získali ze starého filmu, který kluci z Jirchářů objevili v opuštěném domě v 2. dílu komiksu. Pátrání zavedlo účastníky ke zrušenému vlakovému nádraží Praha – Vyšehrad, do křivolakých stínadelských uliček na Starém Městě, na přívoz spojující levý a pravý břeh Vltavy a následně do krásné části Prahy 5 – na Cibulku. Zde už na Rejnoky čekal policista, který jim pomohl v pátrání – nic už tedy nebránilo chycení jednoho z padělatelů na vrcholu staré opuštěné věže s cimbuřím a romantickým pohledem na osvětlenou noční Prahu.

Na závěr bych ráda poděkovala našim pomocníkům – Alpínovi, který se zhostil role padělatele v uličce Ve Stínadlech a následně na věži v závěru hry, a Winogovi, který zahrál policistu na nádraží na Cibulce. Všechny hry se bohužel nepovedly přesně podle našich plánů, své sehrál i malý počet zúčastněných, i přesto doufám, že se akce členům 5. AT líbila a pevně věříme, že na příštím setkání klubařů se nás sejde o něco více.

Vytvořil 22. října 2012 ve 21:58:32 Sova. Upravováno 1x, naposledy 30. října 2012 ve 23:44:10, Sova


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*