iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Retroléto (5)

Setkání klubů Bobří stopy se už nějakou dobu koná pravidelně jednou za čtvrt roku (v létě je nahrazeno táborem). Zde najdete reportáže ze všech již proběhlých setkání.

22.10.2012 22:03
Autor: Sova, Počet přečtení: 1176

Datum: 19.-21.10.2012, Autor: Sova
O víkendu 19. - 21. října 2012 se uskutečnilo další z řady klubovních setkání, tekntokráte tradiční podzimní retroléto. Dějištěm se stala vesnička Horní Jelení na Pardubicku a zdejší srub U suchého dubu.

Během pátečního odpoledne a večera se do Horního Jelení postupně sjeli Sova, Romain, Švejk, Píďa, Ilča, Hruška, Ilič, Očihi, Čáp, Drobek a Wapi. Setkání po několika měsících po táboře dalo průchod emocím a nechyběly ani slzy, radostná obětí nebo dárečky. Aby byl dojem návratu do prosluněných letních dní ještě autentičtější, vyhnal v sobotu ráno Čáp všechny ven na rozcvičku. Po typické táborové snídani následovala výprava do Horního Jelení. Po cestě jsme se zastavili u mohutného stromu a pokusili se zahrát opičí honěnou, ale nakonec se všem ani nepodařilo na strom dostat, takže jsme si raději zahráli další táborovou hru - demonstraci.
Dopoledne pokračovalo na náměstí, kde retrotáborníci prostřednictvím hry poznali uličky této vskutku maličké vesničky. Po obědě a odpoledním klidu nás nejprve opustili Romain a Wapi a následně se odehrála hra Lov čísel i s účastí vedoucích. Tato hra s jednoduchým, ale opravdu zábavným matematickým námětem (nikdy bych si nemyslel, že v souvislosti s matematikou použiju tohle slovo) donutila soutěžní dvojice zkombinovat numerické schopnosti a rychlý běh.
Hra Nepálští magnáti nám připoměla, že už je opravdu podzim a není možné hrát hry venku až do půlnoci, jako na táboře. Za tmy a pěkné kosy jsme se přesunuli dovnitř a po večeři se pustili do dvou opravdu typických činností každého retroléta - promítání fotek z tábora a tvorby táborové kroniky.
Klubaři, zapojení do dlouhodobé hry Dhaulagiri, využili příležitosti a odevzdali první splněné úkoly a v neděli před polednem jsme se rozloučili.
Drobek, Čáp, Očihi a já jsme se ještě vydali na podzimní procházku z Jelení do Chocně, ale to už bylo opravdu vše.

Vytvořil 22. října 2012 ve 22:01:45 Sova. Upravováno 1x, naposledy 30. října 2012 ve 23:24:48, Sova


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*