iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Diskuze o Kalliopé a LitWeecích

Inteligentní internetový kulturní časopis

13.10.2008 20:27
Autor: Hwaelos, Počet přečtení: 1741

Diskuzní platforma pro účastníky Literární weekendů o dalším směřování LW, o autorských čteních, almanaších a společných projektech.


... Pokud se nic nezmění, bude opravdu příští LW zaměřen na experimentální poezii a avantgardní texty (což nemusí být nutně básně). Zkusíme setřít hranici mezi textem a jinými druhy umění, mezi poezií a prózou a v praxi si vyzkoušíme vývojové proměny těchto směrů.

... Texty z Litweeku vyjdou do vánoc. Dost zvažuju vydání dalšího almanachu (v bývalé podobě - tzn. v 60-100 kusech pro známé). Tentokrát bez ústředního tématu, jen jako soubor několika neznámých básní/próz každého z nás. Prozatím nic neslibuju, ale budu o tom uvažovat:)

... Uvažuju o nějakém dalším autorském čtení. Popravdě z vašich reakcí jsem příliš nepochopil, jestli by se vám víc líbilo udělat to znovu a jinak, s jinými texty (třeba na příštím LW - v páteční čajovně?) anebo zopakovat tenhle program pro víc lidí v lepším termínu (v Třebíči/Brně)

... A pokud jde o film/divadlo do příště, momentálně nemůžu najít svůj diář, proto se vyjádřím až v tom diskuzním fóru.

Čtyři témata k diskuzi. Nebojte se reagovat a napsat, co fakt chcete...

A jak jsem slíbil: Nezvalova Raketa aneb předloha k filmovému scénáři a od téhož autora Depeše na kolečkách aneb poetistická divadelní hra/poezie.

Vytvořil 23. ledna 2011 v 18:06:57 mira. Záznam nebyl nikdy upravován.


Diskuze ke článku

24. února 2009, 01:46
Hwaelos

Tak nic. Odkládám to na dobu, kdy se o všechny tyhle věci budu mít čas starat sám. Možná na podzim.
3. února 2009, 10:17
Cmeldinka

Co nádraží se zeptat v Třebíči...nepracuje tam táta od Toma Vybírala? A na bicí doporučuju se zeptat Terky...
19. ledna 2009, 16:10
Hwaelos

Ono nejde ani tak o to, kdo to sežene, ale kdo bude čekovat, co všechno máme a ponoukat ostatní...
19. ledna 2009, 16:05
Market

Jo... pistoli půjčíme od Thana, to je jediný, co mě napadlo hned.
19. ledna 2009, 16:04
Market

Tyjo, tak to bude docela záhul... jak tak projíždím ten seznam věcí, které je potřeba sehnat, docela mě to děsí... já v tuhle chvíli nemůžu přijít na nic, s čím bych přispěla, ale budu přemýšlet a ono se určitě něco vyvrbí. Králíka shánět bude vážně humorné...:-)
18. ledna 2009, 23:10
Hwaelos

Jo, zajíce bych nahradil králíkem, ale i toho je potřeba sehnat...
18. ledna 2009, 23:09
Hwaelos

Je hlavně zapotřebí vědět, jestli můžeme sehnat všechny propriety a zajistit si lokace. Čehož bych byl rád, kdyby se ujmul někdo z vás (Markét, Maruška, Ondera,?).
Budem potřebovat asi toto: Pomůcky: Pistole, prsten s kamenem, prskavky (na jiskry), čepice strážníků (není něco takového používáno v Cestě časem?), zajíc, detektivní odznak, časopisy či noviny, kabelka, kapesníček, lístky na šalinu, fotografie, pánské brýle, kniha, sluchátka na skype, hadry průvodčího, hodinky, jízdní řád, lampiony, automobil, bubnovací souprava (něčí zkušebna?), noty, slunečník.
Na natáčení budem muset sehnat nějakou kavárnu, stříkající fontánu, nádražní kancl (nemáte někoho známého na nádraží?), nápodobu telefonní centrály (když budem kreativní, to nafingujem), ostrov (napadá někoho něco?) a nějaké pokoje (to už je sranda).
Postavy jsou tyto (u některých je zaměnitelné, jestli to bude ženská nebo chlap): Muž v brýlích, dáma, detektiv, nádražní zřízenec, poštovní úředník, průvodčí a dav čumilů v kavárně.
Tak co vy na to?
18. ledna 2009, 22:43
Hwaelos

Takže mládeži. Mám nové horké zprávy z filmové kuchyně. Udělal jsem zkoušku z Dějin české kinematografie a teď už vím, že budeme prvním pokusem o poetistický (potažmo český avantgardní) film. Nezvalova parta sice má na kontě nějaké pokusy, ale všechny skončili jen u scénáře. To jen tak pro nabuzení, abychom byli světoví:)
Dostal jsem se konečně k tomu, abych si udělal poznámky k předloze a dospěl jsem k několika věcem. Předně: Rád bych otrockou adaptaci. V případě odchýlení od tak nespojité předlohy, bychom vlastně točili úplně jiný film. Bylo by ale velice obtížné to učinit dobové. Vypadalo by to hezky, ale i kdybychom sehnali starobylé exteriéry, stejně nemáme vnitřek historické šaliny a parní vlak, který zastavuje u nástupiště s lidmi v cylindrech. Proto: historičnost bych ponechal pouze otázce filmové kompozice a stylu. Dodržel bych zejména styl střihové skladby (značený přímo v Nezvalově textu a silně ovlivněný ruskou avantgardou). Uvažuju, jestli patinování filmu v případě moderního prostřední nebude působit spíš trapně, ale na tyhle úvahy je času dost.
Na kameru se asi pozeptám Hynka, nebo Ráji. Co se zvuku týče, bude to určitě němý a jako podklad možná hodím nějakou hudbu 20. let.
18. ledna 2009, 22:00
Hwaelos

Ty by ses po chlastu utlouk, co Chesney? - Tebe utluču, jestli mi nenaleješ :) Tak praví klasik
12. ledna 2009, 11:22
Veve

Nuž, je vek emancipácie, tak si domysli;)
6. ledna 2009, 16:34
Rozum

Tak kdo koho teda tloukl?
24. prosince 2008, 13:38
Cmeldinka

Se koukám, že jak to tu nečtu příliš často, tak mi leccos uniká... V rámci toho, že je konec prosince, tak v lednu bych čas mít měla kromě posledního víkendu... Č.
20. prosince 2008, 12:26
Veve

Len malá oprava- Čiki sa "ponoukl" sám, ale samozrejme sa mi ten nápad páči;) Možno pri tej príležitosti dokončím moju mŕtvu poviedku....
17. prosince 2008, 23:43
Hwaelos

Sborníkem jsem samozřejmě myslel ten z Weekendu - s almanachem to nemělo souvislost.
17. prosince 2008, 13:23
Hwaelos

Veve mě ponoukla, abych začal uvažovat o dalším almanachu. Ale jestli se tomu začnu věnovat, tak nejspíš až po dalším Litweeku. Do té doby je čas pro vás. Chtěl bych, aby se jednalo o nové texty, ne něco vytaženého z hlubin šuplíku. A jak jsem říkal, asi to nebudu zatěžovat ústředním tématem.
Vydání sborníku je pravděpodobně odsunuto na leden. Je to moje chyba, Hyňas už měl téměř vše hotové, když jsem zjistil, že jsem mu poslal špatný soubor. Takže začínáme odznova.
16. prosince 2008, 10:02
Rozum

Ještěže jsem to měl všechno přepsané v komplu už na tom víkendu:D
9. prosince 2008, 14:36
Hwaelos

No, jo vidíš! Od tebe ty díla nemám! Možná ještě není úplně pozdě, ale musel bys je poslat dnes...
9. prosince 2008, 10:32
Rozum

Já jsem to už posílal? Nevíte někdo?:)
7. prosince 2008, 19:07
Hwaelos

Na sborníku už se horlivě pracuje. Sesbíral jsem podklady a poslal je Hynkovi, který na nich dnes večer začal dělat. Obávám se, že prosinec je skutečně reálný:)
2. listopadu 2008, 20:52
Hwaelos

Jak tak na to koukám (tedy na ten znovunalezený diář), vše svědčí pro leden.
Ohledně performance zatím ohlasů mnogo nemám, z čehož vyvozuju, že reálnější je opět čajovna, kterou se víkend začíná. Což ale zas nevím, jestli chci. No, uvidíme.
Vypadá to, že na jaře budu krom weekendu dělat ještě nějaký drobnější kurzy pro brněnské zájemce (tak 2 hodiny každý týden). Ještě bych to nějak zpřesnil...
27. října 2008, 18:09
Nienna

Stydím se, jak jsem jen něco takového mohla vypustit na net? a nejhorší je, že mi to vůbec nedošlo...
23. října 2008, 00:32
Ondera

tA bílÁ sluchátka, seveřanko :) Co se čehokoli týká, vidím to se svým časem reálně po 9.1., kdy mám akci DD (deadline diplomky :)
22. října 2008, 18:53
Nienna

Zapomněla jsem ještě říct, že ty bílé sluchátka jsou asi moje...:-)
21. října 2008, 14:11
Hwaelos

Tak už mi tuším chybí jen práce od Káti a může se začít pracovat na sborniku.
17. října 2008, 17:02
Market

Já se tedy ozývám k performanci také... líbilo by se mi udělat to úplně stejně, jako to bylo v pátek v čajovně, jen tedy pro větší publikum. Ale nebráním se ani nějakým změnám. Co se filmu týká, já mám volno víkendy od konce října až do 23. listopadu. Prosinec zatím nemůžu říct. P.S. Mám teď větší problémy s wifinou, propravě mi vůbec nejede, takže report z LW už mám napsaný, jen ještě musím vymyslet, jak ho poslat. Ale bude co nejdřív, I promise :-)
16. října 2008, 21:26
Nienna

Hm, tak tedy k performanci: určitě bych chtěla nějakou udělat, a byla bych spíš proto, abychom udělali tu stejnou, ale pro publikum. Nicméně se nebráním ani té druhé možnosti. s tím časem, v listopadu nemůžu první víkend a pak ten stejný jako čiki...jinak jsem free další a "komornější" almanch by byl fajn. Stačí něco menšího, možná v rozsahu textů z litweeku... a pokud jde o to, že jsi svolný čiki, tak my, kteří známe tvou chlípnou podstatu, se ani moc nedivíme. :-)
15. října 2008, 23:45
Hwaelos

Zatím nikdo nic? No, já sem na tom s časem tak: listopad mám zatím až na víkend 14.-16. volný, tudíž jsem svolný ke všemu. Prosinec je už trochu horší a pokud by to v listopadu neklaplo, nechal bych to na leden (tam mám zabranou jen sobotu 10. - zbytek volný).
15. října 2008, 14:30
Hwaelos

Fotky z LitWeeku jsou už na stránkách Halahoje, mládeži.
14. října 2008, 15:56
Hwaelos

Ještě stále nemůžu najít svůj diář:) ALe někde tu mrcha bude...
Mám Stegiho díla v inteligentním formátu docx - máte někdo nový widle, abyste mi to poslali v něčem rozumnym?
Dnes mi došly kódy EAN, které už jediné stály v cestě almanachů k pražskému distributorovi.
Vložení nového komentáře
*
*
*