iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Publikace známé – neznámé

Inteligentní internetový kulturní časopis

17.1.2007 16:51
Autor: Hwaelos, Počet přečtení: 969

Tento článek se bude zabývat několika málo publikacemi z posledních dvou let, na nichž mám tak trochu svůj podíl a které by neměly uniknout vaší pozornosti. Všechny jsou navíc zatím ještě k dostání!

Tak, když už je jasné, že si tu chci zcela veřejně přihřát polívčičku, můžeme přistoupit k věci. Pod charakteristiku jednotlivých dílek vždy uvádím i kontaktního člověka, který vám jej může zpřístupnit (poslat, jestli to není jasné:))

VěčnostAlmanach Věčnost
Almanach mladých autorů zejm. z Bobří stopy a okolí. Kritériem pro přijetí díla byl fakt, že ono musí být inspirováno jiným známým spisovatelem či jeho dílem. Sešli se tu příspěvky zhruba deseti mladých psavců (např. Čáp, Hyňas, Stegi, Čmelda, Ježek, Mamut, aj.) a spektrum inspirátorů díla je neméně pestré. Sahá od Francoise Villona, přes J. R. R. Tolkiena a Jaroslava Foglara až ke Karlu Krylovi.
Ale dosti planých řečí. Co vás čeká vevnitř? Po povinném úvodu je kniha dělena podle jednotlivých spisovatelů, jimž je dílo věnováno. Tudíž narazíte na životopis autora a ukázku z některé jeho knihy a pak následuje báseň či povídka samotného přispivatele. Vše je samozřejmě doprovázeno krásnými ilustracemi Vládi Schmida (Stopaře) a možná přijde i Wub, kapitáne.
Cena: 25 Kč
Kontakt: Čiki (cikous1@centrum.cz)
Ukázka:
“Ne, udělej to ty, Bukobuku. Já zašlápnul minule toho půlčíka.“ zaznělo hlubokým hlasem nad mou hlavou víc jak po minutě a půl.
Po dalších třech přišla odpověď.
„Ten se nepočítá. Na toho si stoupnul omylem.“
Zadupávání humanoidů asi bylo oblíbenou zábavou těchto dvou přerostlých keříků se směšnými jmény. Nemusím dodávat, že na vyjádření Duboduba jsme čekali minimálně minutu. Bukobukovi to očividně, na rozdíl ode mne, nevadilo.
„Počítá.“
Jistou výhodou pro mě byla jejich málomluvnost. Kdyby mluvili ve více než třech pořádných větách, asi bych to už se sebou skončil sám. Radši jsem položil meč, sedl si na zem, vytáhl dýku a místo abych si ji někam zarazil, jsem se snažil dostat špínu zpod nehtů. Po několika dnech plížení, jsem je měl pořádně zaneřáděné. Po hodině a půl jejich „extrémně flegmatické hádky“ se leskly čistotou, jako by si ji vzal do práce lazebník z nějakého šlechtického salónu. Šíleně jsem se nudil, ale debata nade mnou vlastně teprve začínala. Radši jsem se zabalil do pláště, lehl si a zkusil usnout.


Rumunsko 2005Romania
Sborník těch nejulítlejších textů, co jste kdy četli. Zplodili je účastníci rumunské expedice při a po svém návratu a pokud jste nikdy nečetli kačera Donalda maďarsky, nevíte, o čem je život. Víte, jaké jsou zásady pohybu v kosodřevině? Stopař vám to přiblíží. Víte, jak se domluvit cizí řečí bez její znalosti? Bublinin slovníček vám pomůže. Víte, jak virtuóz Ďábel skládá hudbu? Můžete se přesvědčit na přiložené partituře. A pokud máte rádi Vojtovy komixy, není jiné volby.
Cena: 10 Kč
Kontakt: Vojta (wubenator@gmail.com)
Ukázka:
Hra na malé kvičící prasátko
Uvařte na otevřeném ohni a pořádně oslaďte půl kila ovesných vloček. Stále jezte, dokud vám nezbude půl polévkové lžíce. Toto symbolické sousto zanechte v ešusu a odplazte se za strom. Zde zvracejte. Nechte se vyfotit a vybídněte ostatní, ať zkusí totéž.
Hra na placatý zobák
Lokalizujte v krajině osamělý, dostatečně obtloustlý strom a uvažte kolem něj provaz osm metrů dlouhý tak, aby se neprotáčel. Napněte jej a na druhém dosud volném konci se uvažte vy sami. Běhejte co nejrychleji kolem stromu, vražte do něj hlavou a vyčkejte smíchu ostatních.


TextyTexty z Literárního weekendu
Tohle je čtivo pro skutečně otrlé povahy. Pokud máte ještě nějaké romantické představy, jak má vypadat japonská lyrická forma hai-ku, Stegi vám objasní, že je vše jinak. Přesvědčíte se o tom, že psaní ve dvojici nemusí být vůbec nuda a že Garfield je sice borec, ale jeho vláda na poli stripu nemusí trvat věčně. A aby bylo romantikům učiněno za dost, je možno si smlsnout na čajových básních. A to bych málem zapomněl na Bářino legendární motto o dydžině a podobných vymoženostech.
Cena: dohodou
Kontakt: Hyňas (hynek@cigler.cz)
Ukázka:
Onderův song: Znutovanej

Hudba z BednyHudba z krabice
Po dobu fungování VČC SPJF Bedna se zde uskutečnily tři koncertíky a všechny byly nahrané! Toto je absolutní best of. Totální výběr toho nejlepšího z úvodního vystoupení formace Radši neslyšet (Dudla, Ďábel, Čiki), Ďábelsky (ne) vážné hudby (Ďábel, Ďábel, Ďábel) a vzpomínkového večera Karle Kryle, děkuji (Suzuki, Čiki). A rozhodně to stojí za to, jak můžete koneckonců posoudit.
Cena: 10 – 20 (barevný booklet) Kč
Kontakt: Čiki (cikous1@centrum.cz)
Ukázka:
Zapření Petrovo

Vytvořil 23. ledna 2011 v 18:06:57 mira. Záznam nebyl nikdy upravován.


Diskuze ke článku

23. ledna 2007, 13:54
Hynas

To je opravdu chyba Ježoure... nemůžu ale brojit proti zbytku redakce :-) Nicméně ti vůbec nic nebrání napsat další reportáž a odeslat ji na redakční mail sem-sem@centrum.cz. Během pár dní bys ji zde měl uvidět. Tak hodně zdaru!
20. ledna 2007, 09:04
Jezour

S dovolením a malou dávkou egocentrismu bych si dovolil připomenout, že jsem nahrávky z Bedny pořídil já a to zcela mimo nápady svých kamarádů. Rovněž bych doplnil, že 2CD z Bedny jsem vydal vlastním nákladem a nějak jsem ho tady nezaregistroval...
Vložení nového komentáře
*
*
*