iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Takový malý úvodníček k vaší literární tvorbě

Inteligentní internetový kulturní časopis

16.1.2007 17:34
Autor: Mamut, Počet přečtení: 740

Pokud vás zajímá,co vlastně získáte tím, že nám zašlete své práce a necháte si je kritizovat a omlátit o hlavu od všech nenechavých šťouralů. Nebo co vše vám to přinese,když občas kouknete na tuhle zónu, je článek právě pro vás.


Zdravím všechny začínající psavce a spisovatelky.
Takže na úvod bych chtěl hlavně říci, že jsem nebyl vybrán abych vedl tuto rubriku, protože jsem nějaký profesionální spisovatel, rozhodně nejsem. Dokonce nejsem lepší než dost z vás, kteří čtete tento článek (pokud bych mluvil o gramatické stránce psaní, divil bych se kdyby byl někdo z vás horší.).
No a čeho se tedy ode mne dočkat můžete? Právě začínající zóna SEM-SEM vám nabízí možnost publikovat svá díla na internetu a časem snad i v nějakém sborníku. Budete mít příležitost soutěžit s ostatními v chystané literární soutěži a pokud budete mít zájem, budete se moci dozvědět něco o psaní jako takovém. Kdo chce psát musí mít hlavně trpělivost, napsal jeden z profíků v rubrice profíci radí časopisu Pevnost (kterou doporučuji všem, kteří tvoříte prózu, ať už jako zdroj cenných rad, či námětů k zamyšlení, záleží na jaké je kdo úrovni), ale další věc, kterou autor potřebuje je zpětná vazba. Takže to znamená, že se můžete dočkat kritiky a té se vám doufám i dostane, v té správné konstruktivní podobě. A nebojte se i známí autoři, v poděkování svých knih mnohdy děkují svým přátelům a kolegům spisovatelům za podněty a připomínky k právě napsaným stranám. A i vy sami se snažte kritizovat zveřejněné texty svých kamarádů, protože jim tím můžete jen pomoci. Povídky a básně se proslaví, pokud se lidem líbí, takže názor čtenáře je velmi důležitý (tedy co se týče špatně poskládaných vět a nevhodně použitých slov, doufám, že se nenajdou tací, kteří by například chtěli kritizovat Tolkiena za to, že nechal umřít Boromira, nebo Pratcheta, za to, že je jeho fantasy humorná).
Takže co vás napadne a kolik budete chtít. Na mejl nám můžete posílat i své nápady a připomínky, protože zóna je hlavně pro vás, takže cokoliv vás zajímá (informace o literárních soutěžích, jiných serverech s amatérskou tvorbou) stačí se ozvat a ovšem pokud víte o něčem co by mohlo zajímat ostatní ozvěte se také. Samozřejmě, že se tyto informace budu snažit získávat pro vás sám, ale podle vašich dotazů se můžu přesněji orientovat.

Tady jsou první z informací, které by vás mohly zajímat:
Do 31. 2. je uzávěrka almanachu Zeď, který je v režii Čikiho.
Ve dnech 20. - 22. 4. se bude konat literární víkend 2 v Třebíčském domečku - rozhodně akce, která stojí za to.
A pokud byste si chtěli přečíst nějaké povídky fantasy či sci-fi ladění, jsou tu samozřejmě stránky Pevnosti, a pak zajímavá adresa: www.FantasyPlanet.cz , kde naleznete krom povídek i velmi rozsáhlou galerii obrázků.

No takže ať vás provází múzy a čekám vaše nápady a dílka.

Vytvořil 23. ledna 2011 v 18:06:57 mira. Upravováno 1x, naposledy 30. ledna 2011 v 10:34:12, tendruhejvojta


Diskuze ke článku

23. ledna 2007, 01:00
Rozum

N alegendy se prostě nezapomíná...:D
20. ledna 2007, 09:16
Stegi

Buďte tak hodní a přestaňte pořád připomínat moji haiku. Budu radši, když se na ni zapomene.
19. ledna 2007, 21:37
Mamut

Asi máš pravdu, že jsem to trochu přehnal, Je pravda, že u básní, to nefunguje,ale na druhou stranu mladí lidé, kteří se věnují literatuře píší spíš prózu, tedy je to jejich zaměření, každý si asi nějakou tu báseň zkusí( Stegiho haiku stojí fakt za to) A tu bonbonieru mi můžeš donést na bez bázně a honey.:-)
19. ledna 2007, 16:52
Hwaelos

Posuzuješ ze svého úzkého pohledu. Řekl bych, že v básnické tvorbě je takovéhle dogma úplně mylné a i v próze to není nic tak častého. Mrkni se občas na amatérské literární servery pro mladé autory. Jestli bude fantasy tvořit alespoň desetinu, máš u mě bonbonieru.
19. ledna 2007, 14:24
Mamut

určitě ne, jenže dneska píše tak sedm z deseti lidí právě fantasy a sci-fi a já převážně taky, takže to tak vyznělo. Samozřejmě, že tu bude prostor třeba i pro beatnickou tvorbu (ovšem nemyslím si,že by se objevila)
19. ledna 2007, 12:57
Stegi

Tedy nechci (ale chci) rýpat, ale z tohodle úvodníku to vypadá, jako že zde bude literární tvorba pouze fantasy, či sci-fi. Ale to doufám nebude, že jo?
19. ledna 2007, 11:53
Nienna

člověče, ty jsi ale ukecaný mamut
Vložení nového komentáře
*
*
*