iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

The best of Ondera 6

Inteligentní internetový kulturní časopis

17.12.2008 03:10
Autor: Hwaelos, Počet přečtení: 1303

Nových pět písní borovinského rodáka Ondery Herzána + klip nášupem. Tentokrát se budeme pohybovat trochu na hranici reklamy a svobodné tvorby. Ještě připomenu, že Onderova autorská stránka je k nalezení na http://halahoj.org/ondera.php

Indžoj

Jsem sice na začátku článku, ale už jsem v hodnocení trochu bezradný. Indžoj vykazuje všechny negativní známky skladeb na objednávku (tentokrát se nejedná o nic menšího než ambiciózní projekt Inglišcampu). Je trochu nevýrazná, hudebně lehce utahaná. Textový doprovod je ve stylu makaronských dvojjazyčných veršů, které jsou vyslovovány s "lehce východním" přízvukem. A o tom to celé go. Je jasné, že Ondera se tu nebál sebeparodie a sympaticky to z písně ční. Takže já jsem za pěkné tři hvězdy a jsem hepy jak právě narozenej krokodýl.
Ke stáhnutí zde.

Sevan (russian version)

Není třeba to nějak výrazněji komentovat. Už jsem kdysi na Arménskou pěl chválu a její ruský remake je příjemným doplňkem téhle elegie.
Ke stáhnutí zde.

MrákotínSKA

Zde se přibližujeme k problému reklamních songů z druhé strany. Melodie je řízná, skvěle šlape a autor se nebál ani použít pro něj ne-úplně-typického chrapláku. Slova se však nemají čeho chytit. Předpokládám, že téma letního kurzu Lahev 009 je prozatím pouze nahozeno a jeho mnohoznačnost neposkytuje pomocnou ruku ve vytváření nějakého smysluplného textu.
Ke stáhnutí zde.

Vítajte v Třebíču


A do třetice všeho propagandistického tu máme textík očividně referující k novodobé tradici Hudebních maratonů. Byť nemůžu říct, že by mě píseň vyloženě zvedla ze židle, je mi sympatické, jak se mistr Herzán neustále snaží své věrné posluchače překvapovat žánrovými přesahy. Tentokrát poznáme, že Slovácko sa nesúdí o to, jestli může mít jeho folklor přesahy až do vysočinských metropolí.
Ke stáhnutí zde.

Duše jako palimpsest

Já říkám ano. Palimpsestem Ondera pokračuje v linii tichých, zadumaných písní, jako byly Třemdavy, Svítání v Telči nebo Posel svobody. Meditativní úvahy o hloubkách lidské duše a procházejícím podzimu, který můžeme vnímat i na rovině symbolu, lehce ruší monotónní zvuk refrénu, ale přesto já říkám: "Ano, pane."
Ke stáhnutí zde.


Klípek ke staršímu fláku O tom to je mě pobavil snad ještě více než ten první. Vřele doporučuju.


Vytvořil 23. ledna 2011 v 18:06:57 mira. Upravováno 2x, naposledy 4. července 2011 v 07:59:21


Diskuze ke článku

4. března 2009, 17:01
Ondera

http://www.ct24.cz/diginaves/47397-pisnickari-uz-ladili-na-jaro/
18. prosince 2008, 06:30
Ondera

Trochu reklamy je třeba:) Mrkněte na http://bandzone.cz/ondera
17. prosince 2008, 19:09
Ondera

Pokud se vám lípí klip, pak za něj neděkujte mne, nýbrž Žužle z Mladoňovic, která je jeho "režisérkou":)
Vložení nového komentáře
*
*
*