iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

The best of Ondera 5

Inteligentní internetový kulturní časopis

13.10.2008 20:26
Autor: Hwaelos, Počet přečtení: 1378

Nášup nově představených songů Ondřeje Herzána čili počátek slibované autorské (r)evoluce. Jeden nový klip bonusem. Onderovu autorskou stránku naleznete pak na http://halahoj.org/ondera.php


Bačva baruta

Ondera se opět po nějaké době vrací na neklidný Balkán, aby zpíval o historických nešvarech, kterými procházely v různých dobách všechny zdejší státy. Originální mixík blues a orientálních ornamentů vás dozajista okouzlí už napoprvé.
Ke stáhnutí zde.

Korbele piva

Píseň složená pro pátý ročník Asterionu. Hlubokým hlasem zní variace na středověký song. Relativně příjemná skladbička, která sama sebe nebere tak vážně, jak by se mohlo zdát. Obzvláště mě pobavila pasáž o házení nepřátel do hnoje:)
Ke stáhnutí zde.

Megalopolis

Zase jedna taková „geografická“. Tentokrát pojednávající o fenoménu megalopolis (velkoměsto tvořící s menšími městy obrovskou aglomeraci). Poměrně vtipný song, jehož poslech trochu ruší několik falší, které jsou součástí nahrávky.
Ke stáhnutí zde.

Pane Voku

Nejsem si zcela jistý, za jakým účelem vznikla píseň o společné hostině Tycha de Brahe a pana Voka, ale je mi jasné, že se nezařadí mezi mé favority. Melodie je nevýrazná a slova vyprávějí o vlastně zcela nepodstatné události, při níž se neudá žádná zvláštnost. Tak nevím...
Ke stáhnutí zde.

Posel svobody a písně

S autorem se vydáváme až na sám kraj světa jako dávní poutníci, abychom dospěli k poznání sebe samého a nechali se provést introspekcí svého nitra. Podobně meditativně laděná píseň jako v případě mých oblíbených Třemdav. Pomalá melodie a citlivě pojaté téma.
Ke stáhnutí zde.

Sestup z toho stromu

„Slezte z toho lustru, Donalde“ po biblicku. První Onderův pokus o tradicionál má švih a spád a neměli byste si ho nechat ujít.
Ke stáhnutí zde.

Zářily hvězdy

Song sochaný z lednového mrazu. Je možné cestu za světlem města chápat jen jako popis konkrétní noční pouti, ale také metaforicky. Tak či tak, jedná se o příjemný, byť ničím výjimečný poslech.
Ke stáhnutí zde.

Zeptejte se čápa

...jak se hraje bowling. Uznávám, že pro toho, kdo nezná kontext (tedy Čápa), nemá tenhle kraťas moc smyslu, ale já se u dvou slok řezal neskutečně. „Tady tolik neplatěj hodnoty ryzí,“ prostě mazec se zakončením ala B. B. King.
Ke stáhnutí zde.

A ještě první Onderův videoklip k hitu Znutovanej...


Vytvořil 23. ledna 2011 v 18:06:57 mira. Upravováno 3x, naposledy 4. července 2011 ve 12:51:07


Diskuze ke článku

20. listopadu 2008, 13:04
Rozum

No, popravdě bych si dokázal představit sud něčeho mnohem zajímavějšího a příjemnějšího:D
16. října 2008, 22:22
Ondera

Ahoj milé publikum!:) Rád bych vás touto formou požádal o konstruktivní kritiku (nejen) mých nových písní, abych se mohl dále vyvíjet. Nepřihlášení klidně pište na mail jaspopal@seznam.cz. Budu velepotěšen.:) Teď pár komentářů k novým skladbám. BAČVA BARUTA - nejedná se o "celobalkánskou" skladbu, nýbrž o píseň pojednávající o konkrétní zemi v dosti konkrétním čase. Nápověda - není to Albánie a výraz "bačva baruta" je slovanského původu. PANE VOKU - píseň našla své uplatnění jako motivačka při letošních Slavnostech obžerství na kurzu Don Quijote de. Jinak uznávám, že patří mezi slabší kousky poslední doby. Tak příemný poslech a napište:)
14. října 2008, 22:04
Hwaelos

Děkuji za upozornění. Chyba je pochopitelně na mé straně. Mělo by to být napraveno.
14. října 2008, 20:42
Kawi

Ty odkazy nefungují, jak by měly. Myslím, že by se před ně mělo dopsat http://. Jinak, už se těším, až si písničky poslechnu.
Vložení nového komentáře
*
*
*