iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

The Best of Ondera 3

Inteligentní internetový kulturní časopis

12.10.2007 14:50
Autor: Hwaelos, Počet přečtení: 1537

Konečně přicházíme s novou várkou songů našeho písničkáře, mistra Ondry. Alespoň já cítím výrazný kvalitativní posun od prvních pokusů (byť na Znutovanýho si nedám šáhnout). Tak nezbývá než dodat – vesele stahujte...

Věk trnů

Asi to vypadá, že budu hrozně nekritický, protože záčínám rovnou od nejvyššího hodnocení. Ale nejde si pomoct. Ondera zpracovává své „tradiční srdcové“ téma: jak se žije mezi štíty albánských hor. Výborný song, elegický nádech textu a – pravda převzatá – hudba od Ardita Gjebreji. Ale nemůžu jinak – autor se coveru zhostil nejlíp jak mohl.
Ke stáhnutí zde.

Kofola

Pokud jste milovníci kofoly, dozvíte se, že autor též. Ba co víc – dozvíte se, jak to vlastně v počátcích téhle značky bylo. Melodie sice není tak našlapaná, ale pro fanoušky (kofoly nebo Ondery:)) je to povinnost:)
Ke stáhnutí zde.

Megaparty

Vostrej song, vypalovačka, která se vám zatne do hlavy a neodejde. Na výročí Halahoje, pro nějž byla složena, rozhýbala diskofilní choutky v mnohých. Zkrátka všichni spolu paří na Megapárty:)
Ke stáhnutí zde.

Hopšidyridy

Možná se k téhle skladbě více hodí její druhý název „Zakarpatská“. Když začnete poslouchat, říkáte si: „No, taková normální folkovina...“, ale pak nastoupí refrén, který vygraduje karpatské téma v kozáckém rytmu s prvky místního jazyka a už vás má...
Ke stáhnutí zde.

Svítání v Telči

Lyrická reflexe z Telčského festivalu. Vynikající skoroblesová záležitost alá Karel Plíhal. Nápaditá melodie, zkrátka song do velké pohody.
Ke stáhnutí zde.

A na závěr bych rád ještě upozornil, že se jedná o třetí díl Onderových písní. Ten první (i s jednou updatovanou písní) naleznete pod tímto odkazem a ten druhý pod tímto odkazem.

Když už jsem u těch skladeb, nezbývá než také doporučit k nahlédnutí písničkový blog Jarka Nohavici. Pro ty, kteří ještě neměli tu možnost, bude jistě podnětné zjištění, že mistr Nohavica nám naservíroval zase nějakou tu novou skladbičku volně ke stažení. Krom obligátně známé Ladovské zimy nebo politicky nekorektního Už zase bijou děti tu naleznete výtečnou hříčku Hollywood a lechtivější Za hotelovou zdí, vzniknuvší minulý rok.

Přeji hezký poslech:)
Vytvořil 23. ledna 2011 v 18:06:57 mira. Upravováno 4x, naposledy 4. července 2011 ve 12:58:12


Diskuze ke článku

14. října 2008, 22:16
Hwaelos

Taky zprovozněno. Pokud něco nefunguje tady, mělo by to šlapat na http://halahoj.org/ondera.php
24. srpna 2008, 06:53
Kawi

Pokoušela jsem se stáhnout pár z těchto písniček, jenže mi to ukazuje, že neexistují. Nešlo by je sem dát nějak znova? Dík.
28. listopadu 2007, 14:24
Ondera

Ahoj děcka, pokud se vám líbí moje songy, dovoluju si vás pozvat - v pátek 14.12. budu mít v Domečku na Katolickém gymnáziu v Třebíči svůj první velký koncert:)(viz www.halahoj.org) A na něm kromě známých věcí představím i pár neznámých či nových písní, tak přijeďte:)
9. listopadu 2007, 18:23
Hynas

Ahoj, je mi to líto, ale jede jen odkaz na první a poslední písničku. Klidně to někam nahraju, ale nemám je...
14. října 2007, 19:02
Ondera

A já bych dodal jen pár slov díků lidem, díky kterým si můžete moje songy poslechnout: - Čikimu za to, že je zveřejnil (a za nepřímý popud ke vzniku Věku trnů) - Rozumovi za námět k Megapárty - Suzu a Evči za námět ke Svítání v Telči - Stopařovi za námět ke Kofole Takže zdravím "spolupachatele" i všechny ostatní:)
14. října 2007, 17:53
Rozum

Já bych snad jen dodal, že mi šly stáhnout všechny a že Megapárty byla složena pro slavnostní galavečer na filmovém festivalu Lavičky:)
14. října 2007, 15:25
Hwaelos

Megapárty je už zprovozněná - to byla jen malá chyba. Hopšidyridy jsem nějak nedokázal - nevím, v čem to je...:-P Si s tím ještě pohraju...
13. října 2007, 17:34
Tendruhejvojta

Písně Hopšidyridy i Megaparty hází chybu: nejdou stáhnout
Vložení nového komentáře
*
*
*