iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Úkol č. 8 : Bylo nás pět- Karel Poláček

24.9.2016 06:30
Autor: Nancy Blacketová, Počet přečtení: 3248

Možná se teď děsíte, že už i já vám "cpu" povinnou četbu. Ale copak je ta knížka jen proto horší než ostatní? Myslím, že knihy patřící mezi ty povinné (tahle určitě) by mohly být i dost oblíbeném, jen kdyby je nezadávali ve škole... 

Kniha vypráví o kamarádech Petrovi Bajzovi (vypravěč), Antonínu Bejvalovi, Pepovi Zilvarovi z chudobince, Čeňkovi Jirsákovi a Édovi Kemlinkovi, kteří společně tropí spoustu lumpáren.
Třeba se vydali na vosy. Chtěli je pochytat, aby jim snášely med. Vosy je ale velice pobodaly. Hoši potom ještě dostali doma na zadek, protože rodičům předtím tvrdili, že jdou do hodiny houslí. 
Bavilo je také žebrat u silnice. Za vyžebrané peníze si vždy koupili plno sladkostí. 
Ale ze všeho nejraději dělali naschvály panu Fajstovi. Zahrabali třeba do sněhu karbid a zapálili jej. Kdo by nevěděl, že to hoří karbid, myslel by si, že to hoří sníh. Tou dobou chodil pan Fajst do jednoho statku pro mléko. Když viděl, že ze sněhu šlehají plameny, vykřikl, že je z toho celý zdecimovaný. Kluci se smáli a měli z něj legraci. 

Když přijel do města cirkus, snažil se Petr být co nejhodnější, aby ho rodiče vzali do cirkusu. Nakonec na přímluvu maminky šla do cirkusu celá rodina. Petr však chtěl do cirkusu každý den, proto, když uviděl v cirkusu i Zilvara z chudobince se ho zeptal, jak se tam dostal, když na to nemá peníze. Dozvěděl se, že Zilvar pomáhá cirkusákům napájet zvěř. Domluvil se s ním, že bude také nosit vodu. Tak se ale domluví více hochů. Otakárek Soumarů se také přidal, ale protože byl z bohaté rodiny, přišla si pro něho vychovatelka a ztropila scénu, načež ředitel cirkusu vyhodil všechny chlapce.
Jednoho dne Petr onemocněl spálou a v horečce se mu zdálo, že mu tatínek koupil mluvícího slona Jumba, kterému koupil červenou čepičku prošívanou zlatem, a pak s ním a se svými kamarády vypravil do Indie, kde se Zilvar oženil s princeznou .
Nakonec se ale Petr uzdravil a vše bylo jako dřív.

 

Úkol:

Dnešní úkol bude oproti ostatním trochu těžší- bude potřeba abyste ho plnili se čtyřmi kamarády. Aby i vás bylo pět jako kluků v knize. V této skupině bude vždy jeden fotograf (bylo by nejlepší, kdybyste se prostřídali) a ostatní budou plnit následující zadání. Vzájemě se můžete jakkoli podpírat a přidržovat, ale z okolí se nesmíte dotýkat ničeho jiného než podlahy. Splňte tedy:

1. Co nejméně nohou na zemi

2. Co nejméně končetin na zemi

3. Co nejméně jakýchkoli dotyků se zemí

4. Co nejméně dotyků se zemí, ale s tím, že jeden člověk se musí dotýkat hlavou a ničím jiným

5. Co nejvíce dotyků se zemí, ale zároveň co nejméně nohou na zemi

Napište, jak jste které zadání splnili a pošlete 

Bodování: bodovat budeme jak jste si vedli oproti ostatním.
 

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz nebo problém, napište to prosím do komentářů pod tímto úkolem a my se vám pokusíme co nejrychleji odpovědět. Kdybyste měli pocit, že byste svým dotazem mohli něco poradit ostatním, pište na e-mail readme@spjf.cz.

 

Odpovědi posílejte do zítřka (25.žáří) 6:30 ráno na e-mail readme@spjf.cz. Nezapomeňte se podepsat přezdívkou, ať víme, komu přidělit body.

 

Zkontrolujte, zda je vaše jméno v tabulce hráčů. Jestli ne, nejspíš jste zapomněli po vytvoření účtu kliknout na "Přihlásit se do hry" zde.
Vytvořila 24. září 2016 v 00:27:21 Nancy Blacketová. Upravováno 1x, naposledy 24. září 2016 v 06:36:00, Nancy Blacketová


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*