iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Úkol č. 3: Húrinovy děti - J.R.R. Tolkien

19.9.2016 06:30
Autor: Nancy Blacketová, Počet přečtení: 1202

Autor: Harmaniel
Pro tentokrát se ponoříte do fascinujícího světa fantasy a to ne jen tak ledajakého, neboť se jedná o jeden z mnoha skvostných příběhů z legendární Středozemě, jejímž autorem není nikdo jiný než slavný profesor a zakladatel fantasy žánru J.R.R. Tolkien. Pána prstenů budete jistě znát , ale další Tolkienova díla bývají často opomíjena - není to škoda? Proto se seznámíte právě s jednou méně známější knihou z pera otce moderního fantasy žánru. Kniha je určena především pro ty nejstarší z vás.

Kniha vás zanese do prvního věku, tedy do doby dávno před tím, než se ve třetím věku udál příběh Pána prstenů. Velká elfí i lidská království vzkvétají, ale brzy se v pevnosti Angband probouzí velké zlo v podobě černokněžníka Morgotha a jeho následovníků jimiž jsou pokřivené temné bytosti. Vytváří se mocná aliance elfů, lidí a trpaslíků, jež má svrhnout Morgotha. Aliance obléhá pevnost temného pána a utkává se s jeho vojsky v bitvě nesčetných slz (Nirnaeth Arnoediad). Právě v těchto časech přichází na svět hlavní hrdina Túrin, syn paní Morwen a Húrina, pána Dor ­-Lóminu. Húrin statečně bojuje v bitvě Nirnaeth Arnoediad, ale je zajat a odvlečen do Angbandu, kde Morgoth prokleje jeho rod, což později zcela ovlivní život celé Húrinovy rodiny včetně Túrina. Skřeti a zlí lidé se potulují i po Dor-­Lóminu a Túrin je poslán pryč ze své rodné vlasti k elfům do Doriathu, zatímco jeho matka zůstává doma. Tím začíná Túrinovo strastiplné putování plné smutných zvratů, kdy putuje po světě a zažívá mnohé vzestupy a krátké časy, kdy se zdá, že bude již všechno dobré, načež tyto světlé chvíle vždy brzy pominou. Podaří se Túrinovi z prokletí uniknout?

 

Úkol:

Beleg Túrinovi donesl královský dar - a tím byl lembas, čili elfí cestovní chléb. A tak se Túrin stal prvním smrtelníkem, který okusil vzácný lembas. Recept ani chuť však znám není a tak se vtělíte do role elfího kuchaře vy. Představte si že máte přidat recept do elfí kuchařky a zamyslíte se, z čeho by tak elf lembas upekl.

Pro správné splnění napíšete:

-Ingredience  (i s vysvětlením proč zrovna tyto)

-Postup přípravy

-Popíšete jak by měl chutnat (Mějte na paměti, že elfové mohou využívat "fantasy suroviny/postupy" - tedy ty jež "v našem světě nejsou k dipozici", ale není nutné je do receptu začlenit)

Dodatek dle Pána prstenů: tenké dozlatova vypečené lahodné oplatky (a taky dost kalorické)

Bodování: Hodnotit se bude hlavně originalita a propracovanost.

Bonus: nejlepší recept použiju a pokusím se podle něj upéct lembas, Nancy pak na zónu Read Me přidá článek s fotkami i popisem, jak se mi to povedlo. Navíc pokud vytvoříte skutečně fungující recept bez fantasy surovin, můžete ho upéct, vyfotit s cedulkou s vaší přezdívkou a poslat foto, v článku se objeví také.

 

 

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz nebo problém, napište to prosím do komentářů pod tímto úkolem a my se vám pokusíme co nejrychleji odpovědět. Kdybyste měli pocit, že byste svým dotazem mohli něco poradit ostatním, pište na e-mail readme@spjf.cz.

 

Dnes byl úkol zveřejněn hodně brzo, v 5:30, ale odpovědi posílejte do zítřka (20. září) 6:30 ráno na e-mail readme@spjf.cz. Nezapomeňte se podepsat přezdívkou, ať víme, komu přidělit body.

 

Zkontrolujte, zda je vaše jméno v tabulce hráčů. Jestli ne, nejspíš jste zapomněli po vytvoření účtu kliknout na "Přihlásit se do hry" zde.
 
Vytvořila 6. září 2016 v 19:55:17 Nancy Blacketová. Upravováno 3x, naposledy 19. září 2016 v 05:35:13, Nancy Blacketová


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*