iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Úkol č. 2 : Harry Potter - J. K. Rowling

18.9.2016 06:45
Autor: Nancy Blacketová, Počet přečtení: 2235

Tahle knižní (a filmová) serie je hodně populární a nejspíš i vám všem známá. Já jsem se jí dlouho bránila, ale nakonec jsem podlehla a nelituji.

I když je děj asi všem dobře známý, přece jen ve stručnosti.

Harry je chlapec, který vyrůstá od mala u tety, strýce a bratrance, kteří ho považují za méněcenného a v době, kdy mu okolo jeho 11. narozenin začnou chodit dopisy ze Školy čar a kouzel v Bradavicích, se navíc snaží zabránit jeho kontaktu s kouzelnickým světem. Tomu ale zabránit nemohou, protože Harry je "chlapec, který přežil". Tedy ten jediný, kdo odolal smrtelné kletbě Lorda Voldemorta, kouzelníka, který svou krutostí chce ovládnout svět. Proto je Harry jedinou nadějí na záchranu a musí se dostat do kouzelnického světa za každou cenu. A tak (přes problémy se svými pěstouny) začíná studovat na škole čar a kouzel. On, jeho dva nejlepší kamarádi - Ron a Hermiona, další spolužáci i učitelé pak bojují se zlem (a Voldemortem) na život a na smrt...

Kromě dobře vymyšleného příběhu mě zaujala ještě jedna věc, kterou jsem zjistila až později. Promyšlené jsou v knize snad všechny detaily. A to včetně jmen -  Lavender Brown a je přesmyčka slov Brand new lover, což znamená v překladu Zcela nový milenec (a ti, co četli knihy/viděli filmy určitě ví, proč), jiná jména odpovídají povahám postav atd. Skvěle jsou vymyšlena také kouzla a toho se týká dnešní úkol.

 

Úkol:

Najdi libovolná 3 kouzla z knih a vysvětli jejich význam a jeho souvislost se zněním kouzla. 

Příklad: (Tak primitivní, že nechci, aby ho někdo použil) Hermiona použila na opravu Harryho brýlí kouzlo Reparo. Repair je anglicky opravit.

Bodování: bodovat budeme, zda máte všechny tři kouzla, samozřejmě čím podrobnější vysvětlení a složitější kouzlo, tím lépe (a vic bodů)
 

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz nebo problém, napište to prosím do komentářů pod tímto úkolem a my se vám pokusíme co nejrychleji odpovědět. Kdybyste měli pocit, že byste svým dotazem mohli něco poradit ostatním, pište na e-mail readme@spjf.cz.

 

Odpovědi posílejte do zítřka (19.září) 6:45 ráno na e-mail readme@spjf.cz. Nezapomeňte se podepsat přezdívkou, ať víme, komu přidělit body.

 

Zkontrolujte, zda je vaše jméno v tabulce hráčů. Jestli ne, nejspíš jste zapomněli po vytvoření účtu kliknout na "Přihlásit se do hry" zde.
 
Vytvořila 2. září 2016 ve 22:02:06 Nancy Blacketová. Upravováno 5x, naposledy 18. září 2016 v 06:45:19, Nancy Blacketová


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*