iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Úkol č. 14 : Malý bílý koníček - Elizabeth Goudge

30.9.2016 06:30
Autor: Nancy Blacketová, Počet přečtení: 1009

Doufám, že se na mě za tuhle knížku nebudete zlobit, je to totiž hlavně pohádka a spíše pro holky. Ale těch je z aktivních hráčů většina a jsou dost dobré! A napětí a dobrodružství v knize také nechybí.

Maruška Merryweatherová žije v Londýně v 19. století celkem obyčejný život, ovšem jen do 13 let, kdy zemře její otec, zanechá po sobě obrovské dluhy a ona musí se svou guvernantkou slečnou Karneolovou a psíkem Noblesem odjet daleko na venkov, do Měsíční doliny, ke svému bratranci. Brzy po příjezdu se začne dozvídat různé útržky příběhů a informací. Ze všeho toho vyplývá, že je jediná, kdo může zachránit údoli před Muži z Černých lesů., A taky, že je Měsíční princezna a chlapec, který k ní přicházel ve snech je skutečný a je její budoucí manžel. Aby toho nebylo málo, poslední šanci zachránit údolí měl její bratranec a chlapcova matka, jenže se rozhádali kvůli růžovým muškátům, které jsou pýchou Cornwallu. 

Nikdo jiný, než odvážná a naivní Maruška a Robin by se nevypravili přímo do hradu Mužů. Ale cestou pochopí, jak všechno bylo. Jediné, co chybí, jsou důkazy... Předek Marušky nezabil ani Černého Viléma, ani jeho syna, ani neukradl náhrdelník Měsíční princezny, což jsou věci, za které se Muži mstí. To o vraždě syna byly opravdu jen povídačky, Muži přiznali, že jsou jeho potomky. Horší to ale je s Vilémem - když prchají z hradu, najdou poustevnu v podzemí, kde se ukrýval a na břehu moře člun, kterým odplul. Maruška tvrdí, že zpět ho za rozbřezku přinesli bílí koníčci, ale to je příliš neuvěřitelné. A korále nejsou k nalezení. Důkaz a korále jsou ale podmínkou Mužů. Až obojí dostanou, přestanou být zlí.

Až jednoho večera je Maruška objeví ve studni, v poličce na máslo, až úplně vzadu, kam nikoho nenapadlo sahat. O pár hodin později za svitu měsíce vyráží nocí s velkým psem a náhrdelníkem do hradu. Přivítání ale není příliš milé. Korále přinesla, ale nedokázala, že Vilém nebyl zavražděn. Jediná možnost je vyjít i s "náčelníkem" z hradu a doufat, že koníčky uvidí. A to se skutečně povede, nemůže sice uvěřit svým očím, ale sliby drží a tak další den Maruška pořádá čajový dýchánek pro nově usmířené sousedy, ale i pro lidi, kteří se na něm teprve usmířit mají... 

Příběh a vztahy lidí v něm jsou pořádně zamotané, prozradila jsem hodně, ale myslím, že pořád je ještě spousta neodhaleného... a stojí za to si knížku přečíst.

 

Úkol:

Tento poslední úkol je komplikovanější než ostatní a v pátek asi nebudete mít dost času na plnění, máte na něj proto tentokrát víc času - 30 hodin, o šest víc než obvykle, do půl jedné odpoledne. A v 18:00 se sejdeme na chatu iklubovny, při vyhlášení výsledků, až tam prozradím, jak jste v něm (a celkově) dopadli. A jelikož je za hodně bodů, může to být ještě docela překvapení.

 

Tvůj úkol bude skoro stejný, jako ten Marušky a bude mít několik částí. Je to poslední úkol, takže bude mít v bodování velkou hodnotu!

1. Náhrdelník Měsíční princezny - navlékněte co nejdelší jeřabinový náhrdelník, jeřabiny dejte těsně vedle sebe a změřte délku, pošlete nám ale i fotku náhrdelníku, třeba jak ho máte (asi několikrát omotaný) kolem krku.

2. Malý bílý koníček - vyfoťte se s bílým koněm a s dalšími zvířaty z knihy- velkým zlatohnědým psem (Wrolf) a černým kocourem (Zachariáš). Možná pro vás nebude vše reálné, snažte se tedy zadání co nejlépe přiblížit (např. místo koně co největší a nejbělejší zvíře)

3. Čajový dýchánek - ani tohle nebylo v příběhu zanedbatelné - vysvětlilo a vyřešilo se několik starých příběhů. Připravte takový dýchánek doma (pro sebe a svoje rodiče). Nemusíte připravovat žádné obrovské hody, stačí třeba uvařit čaj, pěkně nazdobit stůl... Protože dnešní úkol je poslední, popovídejte si o celé soutěži, jak se vám který úkol líbil, které knížky znáte, nebo které byste chtěli přečíst. Pošlete fotku z dýchánku a můžete připojit i tohle hodnocení. 

Bodování: součet bodů za všechny části úkolu, v první budeme bodovat délku náhrdelníku, v druhé co nejpřesnější splnění a ve třetí hlavně to, jestli jste ji splnili a jak jste si s přípravou dali záležet.
 

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz nebo problém, napište to prosím do komentářů pod tímto úkolem a my se vám pokusíme co nejrychleji odpovědět. Kdybyste měli pocit, že byste svým dotazem mohli něco poradit ostatním, pište na e-mail readme@spjf.cz.

 

Odpovědi posílejte do zítřka (1. října) 12:30 na e-mail readme@spjf.cz. Nezapomeňte se podepsat přezdívkou, ať víme, komu přidělit body.

 

Pokud jste ještě nikde neuvedli svou adresu, prosím, napište ji k dnešní odpovědi, ať máme kam vám poslat odměnu za vaše výkony. Děkujeme.
Vytvořila 28. září 2016 v 10:32:34 Nancy Blacketová. Upravováno 2x, naposledy 30. září 2016 v 06:50:30, Nancy Blacketová


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*