iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Úkol č. 13 : Šarlotina pavučinka - E. B. White

29.9.2016 06:50
Autor: Nancy Blacketová, Počet přečtení: 1130

Kniha o malé dívce s láskou ke zvířatům. Na rozdíl od ostatních lidí si s nimi Fern neobyčejně rozumí. Milá knížka plná laskavého humoru, ale i vážných momentů...

Fern ráno zažila nepříjemné překvapení, když zjistila, že s sebou táta nese do chléva sekeru... Hned bylo jasné proč, jedno ze selátek bylo totiž příliš slabé a bylo by zřejmě jen přítěží. To by ale nebyla Fern, kdyby se ho nepokusila zachránit. A úspěšně. O chvíli později přišel táta do kuchyně, podal a věnoval jí malé selátko. 

Pojmenovala ho Wilbur, krmila z lahve a nechala bydlet ve speciální bedničce. Wilbur rostl a když už přerostl všechny příbytky, které mu na zahradě tatínek udělal, přemístili ho na strýcovu farmu, kde se Wilbur rychle seznámil a spřátelil s ostatními obyvateli - husou a houserem, kravami, ovcemi, koněm a krysou Templetonem. I přes tato přátelství a časté návštěvy Fern si připadal osamělý. Než se mu představila další obyvatelka chléva - pavoučice Šarlota. Rád si s ní povídal, i Fern si ji oblíbila.

Pak se ale dozvěděl strašnou novinu - před Vánoci ho farmář zabije a upeče. Wilbur se trápil a Šarlota se rozhodla mu pomoci. Utkala proto obrovskou pavučinu s nápisem SKVĚLÉ PRASE. Byla z toho obrovská senzace a když už se lidi přestávali zajímat, utkala zase jiný nápis. Takovým způsobem upoutala na Wilbura pozornost a farmář se ho rozhodl nesníst, místo toho ho přihlásil na výstavu, kam s ním ještě jako černí pasažéři jeli Templeton a Šarlota, která svoje umění předvedla i na výstavě a Wilbur vyhrál hlavní cenu. Bohužel ale byla už vyčerpaná a na trámu tam i zemřela. Templeton potom pomohl přenést zpět na farmu kokon, ze kterého se vylíhla spousta malých pavoučků, rozletěli se do světa a tři z nich zůstali s Wilburem...

 

Úkol:

Pokus se po vzoru Šarloty vytvořit co nejlepší "pavučinu" pro záchranu Wilbura. Je jedno, jakou ji vytvoříš technikou, ovšem musí být z provázků (tedy ne  třeba namalovaná). Můžeš na ni použít libovolná, ale co nejlepší slova jako reklamu na Wilbura a umístit ji kdekoli, samozřejmě tak, aby to co nejvíc připomínalo situaci z knihy. Fantazii se meze nekladou :)

Bodování: bodovat budeme podle toho, jak by asi byla pavučina v záchraně úspěšná (krása, reklama, umístění...)
 

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz nebo problém, napište to prosím do komentářů pod tímto úkolem a my se vám pokusíme co nejrychleji odpovědět. Kdybyste měli pocit, že byste svým dotazem mohli něco poradit ostatním, pište na e-mail readme@spjf.cz.

 

Odpovědi posílejte do zítřka (30.žáří) 6:50 ráno na e-mail readme@spjf.cz. Nezapomeňte se podepsat přezdívkou, ať víme, komu přidělit body.

 

Zkontrolujte, zda je vaše jméno v tabulce hráčů. Jestli ne, nejspíš jste zapomněli po vytvoření účtu kliknout na "Přihlásit se do hry" zde.
 
Vytvořila 28. září 2016 v 08:55:16 Nancy Blacketová. Upravováno 2x, naposledy 29. září 2016 v 06:49:16, Nancy Blacketová


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*