iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Úkol č. 12 :Strážce snů - Vonda N. McIntyre

28.9.2016 07:45
Autor: Nancy Blacketová, Počet přečtení: 1069

Autor: Mers
Dnes se podíváme do fantasy světa světa... Vlastně do normálního, ale téměř postapokalyptického. Zkusíme si míchat geny a tvořit nová zvířata.... No, to jsem se asi nechala příliš unést, ale posuďte sami.

Kniha vypráví příběh mladé ženy Hadí žijící ve světě po atomové válce. Zěmě je zmítána mnoha nemocemi a jedinou nadějí na přežití a uzdravení jsou lidé jako ona: lékaři. Kromě používání obvyklých léků a postupů jako je například očkování či ošetřování ran dokázali lékaři přijít na způsob, jak vyléčit skutečně komplikované choroby a komplikace, například nádory, záněty nebo některá nervová onemocnění. Jak? Použitím hadího jedu. Ze tří hadů, které má lékařka k dispozici (každý z lékařů vlastní tři hady; kobru, díky jejímuž jedu je možné vyléčit nádory a vážná onemocnění, chřestýše, jehož jed může být přeměněn na očkovací látku proti určitým nemocem a tajemného uspavače, hada z vesmíru), členové pouštního kmene ve strachu jednoho zabijí. Hádek, jehož lék fungoval jako utišující droga, poskytoval příjemné sny a utišoval bolest lidí, kterým už nebylo pomoci je pro Hadí nesmírnou ztrátou. Nejenže se tito hadi dostávají k lékařům jen díky mimozemšťanům, jež se jen občas objeví v tajemném Městě, ale v Zemských podmínkách se je nedaří množit. Hadí musí přejít poušť, vrátit se do lékařské stanice kde chce vysvětlit svou chybu a požádat o odpuštění. Navíc cítí, že by měla prokázat své kvality a to vše jen za pomoci Arevina, jediného člena kmene, který ji respektuje a hadů se nebojí a Melissy, požárem znetvořené holčičky, která je však mimořádně talentovanou jezdkyní a kterou se Hadí pro její nezlomnou, přesto citlivou povahu rozhodne přijmout za vlastní.

Úryvek z knihy:

“...Nikdy dřív jsem neviděla takto pruhovaného koně.”

”Než mě uznali jako lékařku, musela jsem udělat něco vlastního, původního. A tak jsem udělala Veverku,” pronesla. “Tento gen dosud nikdo neizoloval.” Hadí si uvědomila, žeMelissa nemá ponětí, o čem mluví.

”Vy jste ho udělala?”

”Já jsem vyrobila... lék... který ho přinutil, aby se takto zabarvený už narodil. Musela jsem změnit živého tvora - a nepoškodit ho přitom - abych prokázala, že jsem tak vyspělá, že umím při práci změnit hady. Proto dokážeme vyléčit hodně nemocí.”

 

Úkol: 

Zkuste si představit, že dokážete zaměnit zbarvení zvířete za zbarvení zvířete jiného, stejně, jako to dokázala Hadí, takže si můžete vytvořit dokonalého domácího mazlíčka. Jaké zvíře byste si doma přáli? Čivavu s leopardími skvrnami? Slepici se zbarvením papouška? Rozepište se, jaké zvíře by to mělo být a zbarvení kterého zvířete by mělo získat. Napište, proč byste si přáli změnit barvu zrovna tohoto zvířete (např. psa, proč máte toto zvíře rádi, čím vás třeba fascinuje, proč je dobrým mazlíčkem?) a proč zrovna na zbarvení zvířete druhého (např. pandy, proč je pro vás tohle zbarvení unikátní, proč bude vypadat na druhém zvířeti dobře? )? Nemusíte spolu samozřejmě kombinovat jen savce nebo ptáky. Pokud třeba chcete prasátko s pavími oky nebo kočku se žlutočernou ‘mločí’ srstí, vše je dovoleno. 

Jediná podmínka -kombinujte POUZE DVĚ zvířata!

Doplňte VLASTNÍ RUKOU nakresleným obrázkem (nemusí jít o umělecké veledílo, jen bych ráda viděla, jak přesně si zvířátko skutečně představujete :) )

 

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz nebo problém, napište to prosím do komentářů pod tímto úkolem a my se vám pokusíme co nejrychleji odpovědět. Kdybyste měli pocit, že byste svým dotazem mohli něco poradit ostatním, pište na e-mail readme@spjf.cz.

 

Odpovědi posílejte do zítřka (29.žáří) 7:45 ráno na e-mail readme@spjf.cz. Nezapomeňte se podepsat přezdívkou, ať víme, komu přidělit body.

 

Zkontrolujte, zda je vaše jméno v tabulce hráčů. Jestli ne, nejspíš jste zapomněli po vytvoření účtu kliknout na "Přihlásit se do hry" zde.
Vytvořila 28. září 2016 v 07:29:01 Nancy Blacketová. Upravováno 2x, naposledy 28. září 2016 v 07:38:35, Nancy Blacketová


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*