iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Úkol č. 1 : Magda - Helena Šmahelová

17.9.2016 07:00
Autor: Nancy Blacketová, Počet přečtení: 2301

Trilogie knih o dívce Magdě, první a třetí kniha jsou spíše dívčí romány, ve druhé ale s kamarády zažívají o prázdninách dobrodružství na ostrově, který objevili. A právě tu chci představit.

Magda je obyčejná dívka, žijící v Praze s rodiči, kteří na ni nemají moc čas. Jednou se a ale s tátou sveze do jedné vesnice (táta tam má nějakou práci), aby navštívila bývalou spolužačku. S tou se nesetká, ale zato se seznámí s jejími bratranci a sestřenicí, kteří ji rychle vezmou mezi sebe.

O něco později jede Magda na prázdniny na chatu se svojí tetou a dostane nápad. Kromě toho, že na prázdninách bude její otravný bratranec Vojtěch pozve i tyto sourozence. Společně podniknou několik průzkumných plaveb na loďce a při jedné téměř ztroskotají na ostrůvku. Podle knihy Dva roky prázdnin od J Verna se tam utáboří a prozkoumávají ostrov, kreslí jeho mapu a píšou deník o tom, co se jim v táboře i při průzkumech přihodilo. Zažijí spoustu dobrodružství, které ale musí skončit po velkém dešti, který téměř vše odnese. Na chatě už je čeká vystrašená teta, která se jednoho dne vrátila z návštěvy u známé a na chatě je nenašla.

 

Úkol:

Jdi na 2 hodiny ven, vezmi si s sebou prázdný sešit/papír/blok a něco na psaní. Pokus se nakreslit mapu okolí. Do ní zakresluj jen to, co projdeš nebo uvidíš, nestačí, že si pamatuješ, jak to je. Ve svém okolí také objev (a zakresli) co nejvíce věcí z tohoto výběru:

zřícenina (čehokoli)

podzemí- přístupné, do kterého se vejdou alespoň 3 lidi

cokoli tvaru pětiúhelníku

obchod, kde prodávají žárovky

strom, který neobejmeš

pramen (nebo prostě něco, kde vytéká voda, klidně kašna)

ptačí hnízdo

letopočet (na památníku, v kůře...)

kamenné zábradlí

páska zákaz vstupu/policejní páska

stromek, který obejmeš jednou rukou (prsty)

Spolu s mapkou nám pošli i zápis, jak se ti vedlo a co jsi zažil.

Bodování: bodovat budeme počet věcí ze seznamu v mapce, ale i úplnost samotné mapky
 

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz nebo problém, napište to prosím do komentářů pod tímto úkolem a my se vám pokusíme co nejrychleji odpovědět. Kdybyste měli pocit, že byste svým dotazem mohli něco poradit ostatním, pište na e-mail readme@spjf.cz.

 

Odpovědi posílejte do zítřka (18.žáří) 7:00 ráno na e-mail readme@spjf.cz. Nezapomeňte se podepsat přezdívkou, ať víme, komu přidělit body.

 

Zkontrolujte, zda je vaše jméno v tabulce hráčů. Jestli ne, nejspíš jste zapomněli po vytvoření účtu kliknout na "Přihlásit se do hry" zde.
 
Vytvořila 3. září 2016 ve 13:15:31 Nancy Blacketová. Upravováno 10x, naposledy 17. září 2016 v 16:09:42, Nancy Blacketová


Diskuze ke článku

17. září 2016, 07:21
Nancy Blacketová (administrátor)

První úkol

Read Me najdete zde!
Vložení nového komentáře
*
*
*