iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Úkol č. 8: Dítě divočiny - Marjorie Kinnan Rawlings

8.10.2015 06:40
Autor: Nancy Blacketová, Počet přečtení: 2294

Poutavě a citlivě napsaný příběh odehrávající se v přírodě, uprostřed lesů, kde co si člověk neudělá sám, to nemá a kde sehnat kamaráda, je opravdu velký problém...

Kniha vypráví o chlapci Jodym, který vyrůstá jen se svými rodiči uprostřed floridské přírody. Zažívá spoustu zajímavých i běžných příhod, ale chybí mu přátelství. Jeho jediný kamarád zemře a on si přeje mít nějaké zvířátko, třeba i veverku nebo mýválka.

Pak se stane něco nečekaného- Jodyho tátu uštkne had a on, aby se zachránil, zastřelí srnu a jejími játry si vysaje jed z rány. Díky rychlému jednání se zachrání- všechny včetně doktora to překvapí. Jenže srna měla mládě... A právě v něm získá Jody svého kamaráda.

Jenže Jodyho táta se uzdravuje pomalu a je potřeba obstarat spoustu práce, problémy začíná dělat i srneček. Jody si uvědomuje, že už je skoro dospělý a musí zastat spoustu práce...

V knize nechybí ani napínavé chvíle, třeba když se Jody s už uzdraveným tátou vydají na medvěda.

Úkol:

Na začátku příběhu Jody vyrobil na potůčku malý mlýnek. Vy máte stejný úkol- vyrobte malý vodní mlýnek (z libovolného materiálu) a vyzkoušejte ho. Nejlépe samožřejmě na potůčku, pošlete i fotku. Pokud by to nebylo možné, stačí to třeba i pod vodovodem, jen aby bylo vidět, že se opravdu otáčí.

Bonus: Jak byste mlýnek využili, kdybyste měli cokoli, co by k tomu bylo potřeba?

 

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz nebo problém, napište to prosím do komentářů pod tímto úkolem a my se vám pokusíme co nejrychleji odpovědět. Kdybyste měli pocit, že byste svým dotazem mohli něco poradit ostatním, pište na e-mail readme@spjf.cz.

Odpovědi posílejte do zítřka (9. října) 6:40 ráno na e-mail readme@spjf.cz. Nezapomeňte se podepsat přezdívkou, ať víme, komu přidělit body.

Vytvořila 7. října 2015 ve 22:08:40 Nancy Blacketová. Upravováno 4x, naposledy 12. října 2015 v 06:50:16, Nancy Blacketová


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*