iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Úkol č. 7: Zahrada - Jiří Trnka

7.10.2015 06:54
Autor: Drobek, Počet přečtení: 2277

Znáte Trnkovu Zahradu? A v knižní podobě, animovanou, nebo vyprávěnou na CD či kazetě Karlem  Högrem? Jedině v knize totiž najdete opravdu všechny zahradní příběhy.

O tom, jak pěti klukům zatápí zlý kocour, o pětici slonů, která kluky zachraňuje z kaší, o tichém trpaslíkovi, který se občas nechá přemluvit a říká důležité věci, o velrybě, která žije v jednom zapomenutém zákoutí zahrady, o mouše, která uměla číst, o psech, kteří se za úplňku schází a pojídají psí víno...

Tyhle a ještě další postavy a příhody nám před očima vykreslují Zahradu obrovskou, tajuplnou, barevnou a zábavnou - kamkoliv kluci vkročí, čeká je nějaké nové dobrodružství. Takže právě takovou, jaké jsou obrázky Jiřího Trnky doprovázející text. Možná jsou příhody těchhle kluků oblíbené spíš mezi mladšími dětmi, ale existuje spousta lidí, kteří Zahradu milují až do dospělosti.

Dnešní úkol je inspirován mouchou, která uměla číst. No, ono to s tím čtením nebylo tak žhavé. Kluci ji poslali do města, aby jim přečetla, co hrají v divadle. Moucha všechna písmena v nápisu poctivě oblezla, ale nevěděla, co znamenají. Po cestě zpátky spadla do sazí, a tak, když chtěla klukům dokázat, že číst umí, a oblézala písmena zpaměti, zůstávaly za ní stopy písmen. Po chvíli jí sice saze došly, ale kluci si poradili - namočili ji do vody a písmena byla zase vidět. Moucha bohužel psala bez háčků a čárek.

Úkol:

Naše moucha v úkolu je ale ještě hloupější, a proto neumí ani dělat mezery mezi slovy a ani tečky nebo čárky. A co hůř, nepamatuje si pořádně tvary písmenek a u každého něco pokazila - tu délku některé nožičky, tam zase směr, kterým nějaké linka vede, jinde napíše čárečku úplně jinam.

Napsala vám ale zadání dnešního úkolu! Proto nezbývá, než jej vyluštit a splnit. Pošlete nám s odpovědí i co nejpřesnější přepis moušina dopisu.

Bodování: Budeme hodnotit, jak moc správně jste vyluštili to, co vám moucha napsala, a jak jste splnili úkol zadaný v tom, co vyluštíte.
 

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz nebo problém, napište to prosím do komentářů pod tímto úkolem a my se vám pokusíme co nejrychleji odpovědět. Kdybyste měli pocit, že byste svým dotazem mohli něco poradit ostatním, pište na e-mail readme@spjf.cz.

 

Odpovědi posílejte do zítřka (8. října) 6:54 ráno na e-mail readme@spjf.cz. Nezapomeňte se podepsat přezdívkou, ať víme, komu přidělit body.

Vytvořila 7. října 2015 v 06:54:15 Drobek. Upravováno 2x, naposledy 7. října 2015 v 07:05:27, Drobek


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*