iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Úkol č. 6: S bráchou na Aljašce- Ladislav Moulis

6.10.2015 06:35
Autor: Nancy Blacketová, Počet přečtení: 1755

Dva obyčejní kluci s Čech se vydávají se svým tátou a dědou na plavbu po aljašské řece... Knížka plná dobrodružství, strachu i pohody, byla i zfilmována (nebo možná naopak...)

Láďa a Tonda se se svým tátou přírodovědcem vydávají na Aljašku, kde bydlí jejich děda, zálesák. Ještě v Čechách je táta vezme do hor na přípravný výcvik (otužování...) a pak se jede!

Dědeček, který je čeká na letišti působí jako dávný zlatokop. Společně se vydávají na sever a vyplouvjí na Severní řeku. Čeká je nejedno dobrodružství- setkání s divokými zvířaty, objevení tajemného srubu, ztracení v lese...

Na cestě se naučí spoustu věcí. Co klukům před cestou připadalo jako nesnadný úkol pro velké chlapy, zvládnou teď bez problému i sami...

 

Úkol:

Jako součást výcviku před cestou udělal táta klukům soutěž- měli několik minut na to, nasbírat si dřevo a potom, když čas uběhl, rozdělali z něj oheň. Mohli do něj přikládat jen z toho, co nasbírali za určený čas. Soutěžili, komu vydrží oheň déle.

A co vy? Máte stejný úkol. Máte 5 minut na sbírání dřeva, pak z něj (nebo z části) rozdělějte oheň (čím méně sirek, tím líp, můžete se pochlubit). Jak dlouho vám vydrží oheň hořet? Pozor! počítá se jen doba, kdy je viditelný plamen, žádné doutnání!

Bodování: Budeme hodnotit, jak dlouho vydržel oheň hořet
 

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz nebo problém, napište to prosím do komentářů pod tímto úkolem a my se vám pokusíme co nejrychleji odpovědět. Kdybyste měli pocit, že byste svým dotazem mohli něco poradit ostatním, pište na e-mail readme@spjf.cz.

 

Odpovědi posílejte do zítřka (7. října) 6:35 ráno na e-mail readme@spjf.cz. Nezapomeňte se podepsat přezdívkou, ať víme, komu přidělit body.

 

Zkontrolujte, zda je vaše jméno v tabulce hráčů. Jestli ne, nejspíš jste zapomněli po vytvoření účtu kliknout na "Přihlásit se do hry" zde.
 
Vytvořila 5. října 2015 ve 21:29:11 Nancy Blacketová. Upravováno 3x, naposledy 7. října 2015 ve 20:45:04, Čáp


Diskuze ke článku

6. října 2015, 09:58
Nancy Blacketová (administrátor)

kousky

Ahoj, nemusis brat kazdy kousek zvlast, nebylo by ale dobry, kdybys nasel nejakou uz hotovou hromadku a vzal ji, to by nebylo moc fer..
6. října 2015, 06:53
peroutkacek2003 (přihlášený)

Musím vždy vzít jenom jeden kousek a vrátit se s ním nebo jich můžu nést spoustu najednou?
Vložení nového komentáře
*
*
*