iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Úkol č. 5: Ztracený svět - Arthur Conan Doyle

5.10.2015 06:35
Autor: Nancy Blacketová, Počet přečtení: 1291

Dinosauři a podobná zvířata už dávno vyhynula. To je přece samozřejmost! Ale co když vlastně ne, nebo alespoň ne všude?

Děj je popsán z pohledu mladého žurnalisty Malona, kterého právě odmítla jeho přítelkyně s tím, že touží po dobrodruhovi, ne novináři. Brzy potom dostane Malone úkol- udělat rozhovor do novin s profesorem Challengerem. Challenger je velmi prudké povahy a nesnese jakýkolináznak nesouhlasu, i přesto Malone úkol splní. Profesor tvrdí, že v Amazonii potkal vyčerpaného cestovatele, ketrý zamřel a postupoval v cestě dál podle jeho skicáře. Vylezl na horu a našel tam vyhynulé tvory, dinosaury, pterodaktyly... Nikdo mu ale nevěří, namá dostatečné důkazy. 

Podaří se sestavit výpravu, ketrá se má podle profesorových poznámek vydat na cestu do "ztraceného světa" a přinést důkazy. Účastní se jí Malone, šedesátiletý profesor Sumerlee, lord Roxton a nakonec i profesor Challenger, který se k výpravě neplánovaně připojí.

Překonají spoustu nebezpečných překážek pralesa i zradu místmího průvodce (lord Roxton v minulosti zabil jeho bratra), málem jsou snězeni, nakonec ale dorazí do ztraceného světa, kde vyfotografují tvory i rostliny, seznámí se s místními Indiány a pomohou jim v boji s opolidmi.

Londýňanům se pořád nechce věřit, že to je pravda, výprava s sebou ale přiveze i mládě pterodaktyla a drahý diamant.

 

 

Úkol:

Profesor Challenger si při své první návštěvě ztraceného světa vše poznamenával a zakresloval- především to, jaké rostliny a tvory tam objevil.

Vaším úkolem bude vymyslet si nějaké zvíře, které by mohlo ve ztraceném světě žít a vytvořit stránku z profesorova deníku s popisem (popřípadě nákresem) tohoto zvířete. Čím více detailů popíšete, tím lépe, fantazii se meze nekladou...

Bodování: Budeme hodnotit, jak originálního tvora jste vymysleli, kolik informací o něm jste napsali, ale i vzhled stránky z deníku...
 

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz nebo problém, napište to prosím do komentářů pod tímto úkolem a my se vám pokusíme co nejrychleji odpovědět. Kdybyste měli pocit, že byste svým dotazem mohli něco poradit ostatním, pište na e-mail readme@spjf.cz.

 

Odpovědi posílejte do zítřka (6. října) 6:35 ráno na e-mail readme@spjf.cz. Nezapomeňte se podepsat přezdívkou, ať víme, komu přidělit body.

 

Zkontrolujte, zda je vaše jméno v tabulce hráčů. Jestli ne, nejspíš jste zapomněli po vytvoření účtu kliknout na "Přihlásit se do hry" zde.

 

Vytvořila 4. října 2015 ve 20:51:57 Nancy Blacketová. Upravováno 6x, naposledy 5. října 2015 v 06:39:14, Nancy Blacketová


Diskuze ke článku

5. října 2015, 20:53
Šedý Orel (přihlášený)

odpověď

Bohužel se mi fotky neodesílají z mobilu a odjinud to posílat nemůžu, takže je špatné že kvůli tomu dostanu asi míň bodů... Lepší by bylo, kdyby se odpovědi daly posílat přes facebook, nešlo by to tak udělat? Posílal bych tam aspoň ty fotky.
5. října 2015, 12:26
Drobek (administrátor)

Šedý orle:

Určitě to je možné. Zkus, aby byla na fotce stránka co nejlíp vidět.

5. října 2015, 11:51
Šedý Orel (přihlášený)

dotaz

V e-mailu se vzhled stránky moc výtvarně zpracovat nedá, je možné stránku nakreslit na papír a pak ji vyfotit a poslat takhle?
Vložení nového komentáře
*
*
*