iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Úkol č. 3: Hoši od Bobří řeky - Jaroslav Foglar

3.10.2015 06:57
Autor: Drobek, Počet přečtení: 5463

Řekla bych, že vedle Rychlých šípů je tohle nejznámější foglarovka. Pro mnoho z nás to byla první knížka od J. Foglara, která nás vzala do světa dobrodružství a přátelství, která jsme pak zažili taky.

Určitě jste už někdy slyšeli o bobřících - zkouškách, které důkladně prověří, co ve vás je. Bobřík odvahy, bobřík velkého mlčení, bobřík hladu... V dnešní knize se dozvíte všechno o tom, jak bobříci vznikli.

Ale na začátku knihy o nich ještě nic netušíme. Na začátku vidíme dva kluky, Jirku a Vilíka, kteří jsou tak obyčejní, jak jen si dokážete představit. Nebýt toho, že je jednou náhodou potkal mladý muž, který se představil jako Rikitan, ještě teď by otráveně kopali do balónu a nudili se. Rikitan jim navrhl, aby sehnali ještě pár dalších kluků a vyrazili s ním na výpravu za město - že jim ukáže něco lepšího, než co doposud ve svém volném čase dělali.

V určený den se opravdu sejde dvanáct hochů a Rikitanovi nedá velkou práci je nadchnout hrami plnými zábavy, ale i možností se ukázat před ostatními. Kluky to začne tak bavit, že se rozhodnout založit pod Rikitanovým vedením oddíl, scházet se každý týden na schůzkách a chodit na další takovéto výpravy. Rozhodnou se pro název Hoši od Bobří řeky. Společně pak podnikají spoustu zajímavých aktivit, najdou si a vyspraví klubovnu, hrají nejrůznější hry, pořádají mezi sebou napínavé soutěže, při výzkumných výpravách prozkoumávají přírodu za městem a vyzkouší si taky, jaké je to spát venku ve stanech a večer u ohně poslouchat kytaru nebo tajemné příběhy. Hochům se dokonce podaří si našetřit a podniknout letní několikatýdenní tábor, kde kde jim kazí klidný spánek a chystá podezřelá dobrodružství záhadná Zelená příšera...

Před pár lety dokonce vyšla tato foglarovka jako komix (ale podle mě je knížka pořád lepší :) ). Na Hochy od Bobří řeky taky navazuje další knížka, pokračování jménem Strach nad Bobří řekou. Proč Strach? Odehrává se totiž za války a je to docela strašidelná kniha, ale taky je fakt dobrá.

Pokud jste je nečetli, velmi doporučuju si Hochy od Bobří řeky sehnat. Nebudete zklamaní. Víte, co je na nich možná nejlepší? Že všechno, co zažili kluci v knížce, můžete zažít taky - bez velkého přehánění.

 

Úkol:

 

1. Výzkumná část

Zjistěte, kolik je podle knih Hoši od Bobří řeky a Strach nad Bobří řekou dohromady bobříků. Zkuste vypátrat, proč se jim říká zrovna bobříci!

 

2. Lovení bobříka

Vyberte si jednoho bobříka, který se vám bude zamlouvat a budete mít šanci ho splnit, a zkuste jej ulovit. Některé z nich trvá splnit třeba měsíc, takže ty se nám dnes hodit nebudou (ale zkuste si je později splnit klidně taky).

Také jsou takoví bobříci, kteří se plní právě přesně dvacet čtyři hodin - ty vám v dnešním úkole uznáme, pokud je budete místo dvaceti čtyř hodin plnit aspoň 18, i když si pak nebudete moct počítat opravu splněného bobříka - to se pak musíte pokusit o lov znovu a splnit celých 24 hodin :)

Ostatní bobříci se vcelku dají splnit během jednoho dne, poznáte to ze zadání vybraného bobříka. Napište, kterého bobříka jste si vybrali, jak se vám dařilo nebo nedařilo jej splnit, nejlépe taky přidejte nějakou fotku a pokud jste bobříka ulovili, pokuste se nám taky nějak dokázat, že jste byli úspěšní (záleží na zvoleném bobříkovi).

Pro zjišťování otázek z výzkumné části i pravidel lovení bobříků můžete použít úplně cokoliv - Internet, knihy, lidi... Kdybyste si nebyli ohledně plnění něčím jistí, klidně nám napište do komentářů nebo na mail a my vám odpovíme.

Bodování: Budeme hodnotit jednak výzkumnou část (jestli jste zjistili správné odpovědi) a druhak loveckou část (jak se vám lov dařil a jak se vám podařilo lovení popsat a zdokumentovat). A prosíme, ať píšete své odpovědi sami :)
 

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz nebo problém, napište to prosím do komentářů pod tímto úkolem a my se vám pokusíme co nejrychleji odpovědět. Kdybyste měli pocit, že byste svým dotazem mohli něco poradit ostatním, pište na e-mail readme@spjf.cz.

 

Odpovědi posílejte do zítřka (4. října) 6:57 ráno na e-mail readme@spjf.cz. Nezapomeňte se podepsat přezdívkou, ať víme, komu přidělit body.

 

Kdybyste se náhodou stále ještě neviděli v tabulce hráčů , klikněte na "Přihlásit se do hry" zde. Už obsahuje vaše první body!
Vytvořila 3. října 2015 v 06:56:11 Drobek. Upravováno 2x, naposledy 3. října 2015 v 06:58:09, Drobek


Diskuze ke článku

3. října 2015, 20:55
Drobek (administrátor)

Maleola:

Proběhlo to výborně, gratulujeme k ulovení bobříka! :)

3. října 2015, 15:27
Maleala (přihlášený)

Google disk

Video samozřejmě nešlo poslat přímo v mailu kvůli velikost. Poslala jsem tedy v mailu odkaz na video na mém google disku. Prosím o informaci, zda přehrání proběhlo bez problémů.
3. října 2015, 14:31
Drobek (administrátor)

Malealo:

Určitě, rádi se podíváme :)

P. S.: Díky, Vingle, za připomínku, už jsem to spravila.

3. října 2015, 14:17
Maleala (přihlášený)

Video

Mohu v rámci odpovědi na úkol poslat v e-mailu video?
3. října 2015, 08:01
Vingl (přihlášený)

Technická poznámka

Ahoj, 3.úkol v tabulce úkolů odkazuje na článek s úkolem druhým.
Jinak držím palce všem soutěžícím a přeji mnoho úspěchů.
Vložení nového komentáře
*
*
*