iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Úkol č. 13: Poklad - Pavel Čech

13.10.2015 07:00
Autor: Drobek, Počet přečtení: 1290

Poklad mě opravdu nadchl a slibuju, že se bude líbit i vám, ať už jste mladší či starší, milovníci Čechových kreseb nebo se s ním setkáte poprvé.

Pokud ještě neznáte knihy Pavla Čecha, určitě vyražte do knihovny a zeptejte se na tohoto autora - jistě od něj budou aspoň jedno dílo mít a určitě nebudete litovat! Zvláště pokud narazíte na jeho velké publikace, ve kterých je každá strana jedním propracovaným obrazem, např. Zahrada, Tajemství ostrova za prkennou ohradou nebo Velké dobrodružství Pepíka Střechy. Pravděpodobně se po otevření knížky začtete a neodtrhnete až do konce - příběhy jsou napínavé a táhnou vás s sebou vpřed. Potom je třeba si obrázky prohlédnout ještě jednou pomalu, obdivovat ilustrace a pozorně je prohlížet, občas v nich autor nechává různé tajné vzkazy... říká se o něm, že do každého obrázku propašuje něco, co známe z foglarovek.

V prvním díle Dobrodružství Rychlé veverky s názvem Velký závod Pavel Čech trochu navazuje na svůj starší komix Ruddy (o přeborníkovi v ježdění na koloběžce v noci z kopca). Začátkem celého příběhu je chvíle, kdy tatínek vytahuje z krabice malé figurky Indiánů, se kterými si hrál jako kluk, a ukazuje je svému synovi. Toho ale příliš postavičky moc nenadchnou, radši by si hrál s autíčky. "Tatí, proč taky někdy nenakreslíš auta?" To by bylo, aby tatínek kreslíř, v němž nyní poznáváme samotného autora, nepřijal takovou výzvu. Začne tedy kreslit příběh o Indiánovi Rychlé veverce, který se účastní velkého automobilového závodu, ale jeho naději na výhru kazí tři závistiví soupeři. Děj má rychlý spád a užijete si mnoho vtípků i odkazů na jiné starší komixy.

Na Velký závod navazuje druhý sešit, Poklad, který má o pár stran více. První příhoda Rychlé veverky byla úspěšná a syn se nyní dožaduje dalšího vyprávění, takže tatínek opět popustí uzdu své fantazii. Indián se zpoza volantu přemístí na moře a při cestě do Ameriky narazí na zkrachovalého dědice továrny na knoflíky jménem Mudroch. Sice ztroskotají na pustém ostrově, zato ale najdou poklad bývalého majitele továrny... a vlastně objeví ještě jeden další poklad - ztroskotanou loď plnou knih, která měla sloužit jako knihovna pro námořníky na dlouhých cestách.

Vaším úkolem je provést průzkum před naplněním knihovny pro námořníky vybranými knížkami.

Úkol:

1. Zeptejte se nejméně takového počtu lidí, jako vám je zrovna teď let, kterou knihu by vám doporučili do takové plující knihovny na lodi pro námořníky (takže klidně můžou být i pro dospělé). Můžou vám také říct, proč by tuto knihu vybrali. Napište nám jejich odpovědi. Pokud někdo řekne stejnou knihu, kterou už vybral někdo další, poproste jej o nějakou jinou.

2. Zjistěte potom, která kniha z vašeho seznamu:

je nejstarší;

má nejvíce stran.

3. A dál můžete zjistit, kdyby vám to hodně šlo:

ze kterých zemí pochází autoři vašich vybraných knih.


 

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz nebo problém, napište to prosím do komentářů pod tímto úkolem a my se vám pokusíme co nejrychleji odpovědět. Kdybyste měli pocit, že byste svým dotazem mohli něco poradit ostatním, pište na e-mail readme@spjf.cz.

 

Odpovědi posílejte do zítřka (14. října) 7:00 ráno na e-mail readme@spjf.cz. Nezapomeňte se podepsat přezdívkou, ať víme, komu přidělit body.

Vytvořila 13. října 2015 v 07:01:36 Drobek. Upravováno 1x, naposledy 13. října 2015 v 07:05:08, Drobek


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*