iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Úkol č. 11: Blíženci z ledové pouště - Zdeněk Jecelín

11.10.2015 06:52
Autor: Nancy Blacketová, Počet přečtení: 2074

Jak je psáno v oficiálním popisu knihy "dobrodružná česká fantasy s prvky hororu pro děti od 9 let a jejich rodiče". Mně osobně se moc líbila.

Sára je obyčejná a docela rozmazlená holka- bojí se bubáků pod postelí, výšek, ještěrů (a hadů a podobně), je strašně moc vázaná na tátu a chodí k psycholožce (mimo jiné kvůli nočním můrám). Problém je ale v tom, že k tomu všemu má důvod.

To zjistí, když ještě ke všemu uvidí sama sebe- vlastně svou dvojnici Rásu, která žije na světě zrcadlovém k tomu našemu a je její sestra.

Rása Sáře vysvětlí, že svět na kterém bydlí (Rása)- Innana je v ohrožení. 

Dlouhou dobu se oba světy vyvíjely paralelně, ale pak Innanu napadli Krunýřovci- vyspělá civilizace, která si jej podmanila. Stále ale existuje naděje. A taky proroctví, které říká, jak bude svět zachráněn. Vysvětlí také, že proroctví mluví pravděpodobně o nich. 

Pak se stane něco nečekaného- Rása a Sára se omylem vymění. Sáře na Ianně voperují překladač- přístroj, který tu všichni mají a díky kterému rozumí a umí všemi jazyky světa (světů). Všichni jí nadávají, že "zapomněla" vše, co dříve uměla, myslí si totiž, že je Rása. I přesto, že nemá skoro žádné dovednosti potřebné na Innane.

Úkol:

Vy sice voperovaný překladač nemáte, zato máte internet, který vám může pomoci. Pokuste se přečíst text na obrázku. Je zapsaný česky, v písmu jiného jazyka. Pro příklad: слепице, je napsáno azbukou (písmo ruštiny) slepice. ( с=s, л=l, е=e, п=p, и=i, ц=c, е=e). Přepis není přesný, jazyk nemá všechna naše písmena. Napište znění textu v češtině a latince (naše písmo) a jakým písmem je psaný.

Bodování: Budeme hodnotit, jak správný je přepis.
 

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz nebo problém, napište to prosím do komentářů pod tímto úkolem a my se vám pokusíme co nejrychleji odpovědět. Kdybyste měli pocit, že byste svým dotazem mohli něco poradit ostatním, pište na e-mail readme@spjf.cz.

Odpovědi posílejte do zítřka (12. října) 6:30 ráno na e-mail readme@spjf.cz. Nezapomeňte se podepsat přezdívkou, ať víme, komu přidělit body.

Vytvořila 10. října 2015 ve 22:20:46 Nancy Blacketová. Upravováno 3x, naposledy 12. října 2015 v 06:48:38, Nancy Blacketová


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*