iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Úkol č. 10: Běžci po vlnách - Kai Meyer

10.10.2015 07:01
Autor: Drobek, Počet přečtení: 1256

Pirátská fantasy? To znělo jako dobrý vtip, a proto jsem se na tuto třídílnou knižní sérii podívala blíž. Vzhůru do Karibiku!

Na úvod pár upozornění - autor knihy nemá nic společného se Stephanií Meyer. Knížka také nemá vůbec nic společného s filmy Piráti z Karibiku, tahle trilogie se prostě jenom jmenuje stejně (a to jenom v češtině). Jsem docela ráda, že jsem ani jeden z filmů neviděla, protože mě to nenutilo je při čtení porovnávat s knihou :) Každopádně, i když nejsem fantasy nadšenec, Běžci se mně líbili.

Čtrnáctiletá pirátka Jolly má jednu super schopnost - umí chodit po vodní hladině. To, že díky tomu pomáhá své posádce přepadat cizí koráby, je fajn. Moc příjemné už ale není, že je pravděpodobně jediný člověk na světě, který s tímto uměním zbyl. Ostatní nepřátelští piráti by se jí proto rádi zbavili. A brzy se ukáže, že nejen oni... Za velmi pohnutých událostí se však setká s podobně starým Munkem, druhým posledním žijícím "pulcem", jak jim lidé říkají, a společně se vydají dobrodružství a mimo jiné i záchraně světa vstříc.

Nemůžu vám o ději říct skoro nic, protože drsná překvapení a nečekané zvraty čtenáře čekají hned od začátku - co kdybyste si Běžce po vlnách náhodou chtěli někdo přečíst :) Užijete si v nich pirátskou atmosféru, magii, námořní bitvy, záhady a přátelství.

Řeknu vám ale, podle čeho se Jolly jmenuje - známé černé pirátské vlajce se totiž říkalo Jolly Roger. Nebyla vždycky jen černá s lebkou a zkříženými kostmi, ale existovaly variace např. se šavlemi nebo třeba s celou kostrou. Tuto vlajku vyvěšovala posádka pirátské lodi až těsně před útokem.

Úkol:

Sestrojte podle svých možností loď. Je úplně na vás, z čeho bude a jak bude velká či malá. Vybavte ji vlajkou - nemusí být nutně černá a s lebkou, i piráti si ji přizpůsobovali svému vkusu a potřebám. Tato loď by měla sama překonat na vodě vzdálenost minimálně tři metry, aniž byste se jí vy dotýkali nebo by využívala vodního proudu (např. v potoce). Zkuste se tomuto cíli co nejvíce přiblížit - i když se vám nepodaří, aby plula loď sama na jakýkoliv pohon, aspoň ji vyrobte a spusťte na vodu. Jako zdroj inspirace můžete využít knihy, internet i lidi kolem sebe.

Popište, jak se vám dařila výroba a plavba, a pošlete nám nejlépe i fotky (za body navíc).

Pozor: Pokud byste testovali loď na nějaké hlubší vodě a nejste dostatečně dobří plavci, vezměte někoho s sebou! Nedoporučujeme se ani příliš koupat, už je to studený :)

Bodování: Budeme hodnotit, jak se vám loď povedla (originalitu i funkčnost), jak dopadla plavba, jak jste popsali plnění úkolu a dokumentární kvalitu fotek.
 

Za tip a půjčení knihy díky Karlovi.

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz nebo problém, napište to prosím do komentářů pod tímto úkolem a my se vám pokusíme co nejrychleji odpovědět. Kdybyste měli pocit, že byste svým dotazem mohli něco poradit ostatním, pište na e-mail readme@spjf.cz.

Odpovědi posílejte do zítřka (11. října) 7:01 ráno na e-mail readme@spjf.cz. Nezapomeňte se podepsat přezdívkou, ať víme, komu přidělit body.

Vytvořila 10. října 2015 v 07:01:43 Drobek. Upravováno 2x, naposledy 10. října 2015 v 07:14:55, Drobek


Diskuze ke článku

10. října 2015, 17:21
Drobek (administrátor)

Malaleo:

Jasně, předpokládáme plavbu po rybníku nebo jiné klidné vodní hladině. Když totiž bude loď plout po potoku nebo řece, už se moc nedá posoudit, jak dobře pohon fungoval. Ale nemáš-li možnost sehnat klidnou vodu, spusť loď aspoň na nějakou tekoucí :)

10. října 2015, 16:57
Maleala (přihlášený)

Plavba

Jak a kde má loď plavat sama aniž by na ni působil pohyb vody? Nějak nechápu kus zadání "nebo by využívala vodního proudu". Jakmile ji dám na vodu, tak ji přece začne proud vody unášet
10. října 2015, 07:11
Drobek (administrátor)

Pozdě

Vkládám článek o minutu později, než povolují pravidla - máte mou omluvu :)

Neváhejte napsat dotaz ohledně úkolu, dnes jsme celý den online!

Vložení nového komentáře
*
*
*