iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Úkol č. 9: Rudý mor - Jack London

18.3.2014 07:22
Autor: Drobek, Počet přečtení: 2157

Dnešní kniha s trochu podivným názvem (dal by se přeložit taky jako Šarlatová horečka nebo nákaza) má docela podobné téma jako Den trifidů, který tu už byl. Co kdyby jednoho dne...

Autor: Jitka

Navzdory tomu, že je Jack London znám jako autor příběhů z období „Zlaté horečky“ na Aljašce, tady máme jeho povídku spadající do žánru science fiction.

V roce 2013 se objeví neznámá choroba, která skoro stoprocentně vyhubí lidstvo. Smrt přichází 20 minut po nakažení, takže za pár dní z lidstva zbude jen pár stovek jedinců, kteří jsou z neznámých důvodů proti této nákaze imunní.

Děj knihy se odehrává v roce 2070, kdy James Graser, který tuto katastrofu přežil, vypráví o ní svým vnukům. Všichni ale žijí jako v pravěku a lidé narození po katastrofě nechápou a nedovedou si představit svět před ní. Mnohé vynálezy musí být znovu vynalezeny a myšlenky znovu vymyšleny.

Možná je na čase si uvědomit, že nejsme všemocní...

Úkol:

Představte si, že jste přežili tuto neznámou chorobu. Pokud máte být nově vznikajícímu lidstvu k užitku, měli byste být schopni s běžně dostupnými materiály vyrobit alespoň jednu věc potřebnou k uživení se.

Vyberte si jednu nezbytnou věc (k tomu, abyste mohli získávat jídlo), která by v takové situaci byla potřeba, a napište, jak byste ji vyrobili, případně nahradili, co byste k výrobě potřebovali, jestli jsou nějaká rizika, pošlete klidně i nákres. Ta věc by samozřejmě nemohla vypadat přesně tak, jak ji známe dnes, zato by ale měla být plně funkční. Hodnotit budeme (zkusíme to, taky jsme ještě nikdo takovouhle katastrofu nezažili) to, jaký by výroba a použití vašeho nezbytného nástroje přineslo užitek, kdyby opravdu šlo do tuhého. Výroba by tedy neměla být náročná, měla by využívat co nejméně neobvyklých materiálů (protože byste je nesehnali), výrobek by ale měl fungovat a nerozpadnout se po prvním použití.

Pamatujte, že by nefungoval internet, dnes ho ale ještě můžete použít.

Dnes pro vás knihu vybírá

Jitka

Odpovědi a fotky posílejte do zítřka 7:22 ráno na e-mail readme@spjf.cz. Nezapomeňte se podepsat přezdívkou, ať víme, komu přidělit body.

Záznam nebyl nikdy upravován.


Diskuze ke článku

19. března 2014, 15:27
Nika11

foto

Chci se omluvit, ale dnes jsem zjistila, že mi na úkolč.8 a 9 neodešly fotky, mám malou kapacitu ve své schránce. Dnes jsem je odeslala z jiné. Doufám, že to vezmete Nika11.
18. března 2014, 07:43
Drobek (administrátor)

Materiál

Jo, pokud bys s ním mohla a uměla pracovat i v takové situaci, která by nastala - třeba odlévání nějakého plastu by šlo dost těžko. Ale čím líp sehnatelný materiál za jakýchkoli podmínek, tím líp.

P. S.: Ještě pro pořádek - ty věci dnes nemusíte vyrábět, jenom nám napište, jak a co byste dělali :)

18. března 2014, 07:36
Drobek (administrátor)

Vyhodnocování

Ne, to by bylo moc :) Zatím si boduje vždy autor recenze svůj úkol. Proto nám občas trvá si to přeposlat, ale díky, že máte trpělivost.

18. března 2014, 07:33
courtney (přihlášený)

materiál

můžu používat materiál z téhle doby?
18. března 2014, 07:25
Zeecko (přihlášený)

vyhodnocování

Drobku, to ty vyhodnocuješ všechny úkoly sama?
Vložení nového komentáře
*
*
*