iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Úkol č. 7: Kniha džunglí - Rudyard Kipling

15.3.2014 21:30
Autor: Čáp, Počet přečtení: 2757

Knihu džunglí určitě znáte ve filmovém zpracování, ale víte taky, že jako první vyšla knižně?

Jsme jedné krve, ty i já, tak zní zákon džungle známý právě z této knihy. A vlci se mezi sebou zdraví zásadně "dobrý lov". Tomu a mnohému dalšímu se učí Mauglí poté, co byl jako ztracené lidské mládě přijat do smečky vlků. Vlk Akéla a vlčice Rákšasí jej spolu s jeho bratry vlčaty vychovali tak, aby uměl vše, co oni - běhat, skákat, lovit...

Mauglího však v životě čekají nejméně dvě zásadní události - zaprvé je třeba pomstít se tygru Šer Chanovi, který na Mauglího celý život číhá. Druhou věcí je návrat k lidem. Mauglí si dlouho nepřiznává, že by k tomu mělo dojít, ale skutečně se jednou ve vesnici objeví.

V této knize se ale nedočtete pouze o Mauglího životě v džungli, ale i o dalších zvířecích národech nebo třeba o honcích slonů. A dokonce i o tuleních :)

Úkol:

V jednom z příběhů v Knize džunglí unesou Mauglího opice, aby pro ně splétal chýšky z větviček proti větru. Ve spánku jej ukradli z objetí jeho blízkých a prchali s ním, malým dítětem, do nejvyšších pater větví stromů přes své cesty a křižovatky,  houpaly s ním skrze větve, dvacet stop daleko jediným skokem. A tak se Mauglí poprvé dostal do korun stromů, houpáním přeskakoval v opičím objetí ze stromu na strom, až byl nakonec uvězněn. V dnešním úkolu zkusíte i vy, jaké je to viset na liáně a houpat se od stromu ke stromu.

Sedmý úkol po vás vyžaduje, abyste vyrobili houpačku - zdatnější z vás si vystačí s jednoduchým lanem, napodobujícím liánu s utaženým uzlem na konci, ostatní můžou vyrobit houpačku ze dvou provazů a prkénka či kousku dřeva nebo třeba staré penumatiky. Zkuste využít strom nedaleko svého domu, trám na půdě ve stodole nebo jiné těleso, ke kterému houpačku upevníte, poradit si můžete tentokrát nechat od rodičů (houpačku byste ale měli zvládnout vyrobit sami). Ke splnění úkolu nám napište, z čeho a jak velkou houpačku jste vyrobili, jestli jste se na ní dokázali zhoupnout a nejvíc bodů získáte, když nám mailem pošlete také její fotku (nejlépe když na ní buete přímo sami). Maximální zisk bodů za úkol je 7.

Dnes: recenze Drobek, úkol Čáp.

Odpovědi posílejte na mail readme@spjf.cz nejpozději do pondělí 17. 3. 2014 7:00.

Záznam nebyl nikdy upravován.


Diskuze ke článku

17. března 2014, 07:13
Drobek (administrátor)

Zpoždění

Tak mě to opět odhlásilo při vkládání nového úkolu, nepoučila jsem se. Chvilku prosím vydržte, díky!

16. března 2014, 21:36
Drobek (administrátor)

Body

za druhý úkol jdu právě zapsat - mail, ve kterém byly, mně nejdřív nedošel, takže jsem jej obdržela až dnes. Omlouváme se tedy za zpoždění. Zato zítra na vás čeká hned několik dalších vyhodnocených úkolů :)

16. března 2014, 20:15
kubicek (přihlášený)

hodnocení

jak to že ještě nejsou body za lichožrouty?
16. března 2014, 08:08
Zeecko (přihlášený)

Courtney

Myslím, že je to úplně jedno.
16. března 2014, 07:07
courtney (přihlášený)

dálka

jak ty houpačky mají být od sebe daleko?
Vložení nového komentáře
*
*
*