iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Úkol č. 6: Velké dobrodružství Pepíka Střechy

15.3.2014 04:43
Autor: Drobek, Počet přečtení: 1426

Když si tuhle velikou knížku koupíte nebo půjčíte v knihovně, možná ji přečtete dřív, než dojdete domů. Textu v ní není tolik. Zato nad obrazy a obrázky pak můžete strávit hodiny a snít.

Pepík Střecha, o jehož dobrodružství tato kniha/komix/příruční galerie vypráví, na začátku ani moc nevěří, že by sám nějaké dobrodružství zažil. Jediným poměrně nepříjemným dobrodružstvím v jeho životě je muset s někým mluvit, protože se skoro vždycky zakoktá. Většině spolužáků to je k smíchu. Pepík si tedy nejradši sám čte o příhodách hrdinů v knížkách.

Těžko říct, co přesně přineslo změnu – ten kámen („hoď kámen do vody a svět už nikdy nebude takový jaký býval“)? Nález knihy o statečném kapitánu Fragoramisovi jen tak na ulici? A nebo nová spolužačka Elzevíra, která si k němu ve třídě sedne a skamarádí se s ním? Určitě všechno dohromady. Pepík přestává tolik zadrhávat, spolu s Elzevírou prozkoumávají tajemná a stará místa v jejich městě a vyprávějí si o svých nápadech a představách, co by chtěli zažít... Elzevíra je přitom ta, která tvrdí, že se to zažít dá a opravdu začíná vypadat, že má pravdu.

Jenže když po dobrodružství u starého mlýna Pepík na dlouho onemocní, Elzevíra zmizí. A na Pepíkovi je, aby se vydal za svým velkým dobrodružstvím a zachránil ji.

Dnešní úkol plyne z jedné hodiny ve škole, kdy měli ve dvojicích kreslit mapu některé existující země. Elzevíra ale vzala papír a začala na něj kreslit (a Pepík se brzo přidal) neznámý ostrov s vysokými horami, džunglí a zátokami, nechyběl ani poklad. Později se Pepík na tento ostrov dostal doopravdy.

Úkol:

Vyjděte ven na kratší či delší výpravu, to je na vás, ať už to tam znáte či neznáte, ať už to budou lesy, veliký park nebo nějaká tajemná zákoutí vašeho města. Pozorně sledujte okolí a nakreslete mapu nějaké oblasti (měla by pokrýt území větší než vaše zahrada, ale menší než nějaké veliké město - podle vašich sil). Mapa by měla odpovídat skutečnosti tím, co v ní kde bude zakresleno, ale různým místům, útvarům a věcem v ní můžete dát různé dobrodružné názvy. Pošlete nám fotku mapy nebo ji naskenujte a když se vám na cestě něco zajímavého přihodí nebo něco objevíte, napište nám o tom taky.

A když budete chtít, můžete pak do mapy přikreslit nebo nějak zašifrovat, kde se nachází poklad, na správném místě skutečně něco schovat a předat mapu kamarádovi nebo kamarádce, jestli poklad dokáže najít :)

Odpovědi a fotky posílejte do zítřka 7:00 ráno na e-mail readme@spjf.cz. Nezapomeňte se podepsat přezdívkou, ať víme, komu přidělit body.

Úkol dnes musím vydat dřív než podle pravidel, protože taky vyrážím na dobrodružnou cestu, ale abyste se necítili ošizeni o čas, můžete odpovědi posílat až do zítřejších 7:00.

Záznam nebyl nikdy upravován.


Diskuze ke článku

15. března 2014, 10:14
Vingl (přihlášený)

a musí se ven?

a musim jít ven když bude pršet ono totiž krápe a začíná pršet tak bych chtěl vědět jestli bych mohl kreslit podle paměti...
15. března 2014, 07:37
courtney (přihlášený)

jo

zase kreslení :D
Vložení nového komentáře
*
*
*