iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Úkol č. 5: Den trifidů - John Wyndham

14.3.2014 08:12
Autor: Drobek, Počet přečtení: 1785

Tato sci-fi kniha (a taky docela strašidelná kniha) se odehrává ve světě, který vypadá téměř přesně stejně jako náš. Lidé v něm navíc vyvinuli zvláštní druh rostlin jménem trifidi, původně kvůli výrobě oleje, ale...

...ale nepředbíhejme. Hned na začátku se setkáváme s Billem Masenem, který se probudí ráno v nemocnici toho dne, kdy mu mají po operaci sundat obvazy z očí. Nikdo ale ani na zavolání nepřichází. Nejsou slyšet žádné běžné zvuky hlučného města. Když se Bill po dlouhé době sílícího podezření rozhodne obvazy sundat a vydat se na průzkum, vidí, že s jeho známým světem se stala děsivá věc.

O den dříve sledoval na Zemi každý, kdo mohl, tzv. "zelené hvězdy", nádhernou noční podívanou, která vznikla při průletu Země zvláštním meteorickým rojem. Bohužel, devadesát devět procent lidí se druhého dne probudilo a zjistilo, že už neuvidí nic. Jen málokdo na světě, kdo zrovna měl kvůli zranění zakryté oči nebo se z jiného důvodu nemohl dívat, byl katastrofy ušetřen. A co teď dál?

Někteří slepí lidé našli ochranu u vidoucích, mnoho jich ale zůstalo bez pomoci. Najednou neměl kdo vyrábět základní potřeby, pěstovat jídlo pro tolik nemohoucích lidí, starat se o vše, co zůstalo. Někteří vidoucí se pokusili událostí zneužít ve svůj prospěch. Bylo nutné se dost vážně zamyslet nad tím, jak zajistit přežití lidstva.

V této situaci se podivuhodně rychle rozmnožili trifidi, obdaření třemi silnými výhonky, na nichž se mohli kolébavě pohybovat, a jedovatým žahadlem. Zdá se, že se dokázali jaksi organizovat a postupně získávali nad lidmi navrch. Jestli aspoň nějací lidé přežili "konec světa, jaký jsme znali," si někdy, až se budete chtít bát (a přemýšlet, co bych v takové situaci sám dělal), přečtěte.

Úkol:

Zavažte si oči tak, abyste nic neviděli, a vydržte takto nejméně hodinu. Vyzkoušejte poslepu dělat věci, které jindy v pohodě zvládnete: vyčistěte si zuby, napište vzkaz rodičům, převlečte se, snězte něco. Vymyslete další vaše běžné činnosti a pokuste se o ně poslepu (hraní na hudební nástroj, hlazení domácího zvířete, ...). Pozor na ostré předměty a pády, je třeba si počínat opatrně.

Pro úplné splnění tohoto úkolu navíc vyjděte ven z domu nebo bytu s očima stále zavázanýma a zkuste se krátce projít někde, kde nejezdí auta. U toho by vás ale měl sledovat někdo, kdo bude hlídat, zda vám nehrozí nebezpečí, a včas by vás upozornil.

Napište, jak se vám dařilo, co jste vyzkoušeli, jak dlouho jste byli bez zraku, a můžete přiložit fotku, když budete mít po ruce někoho, kdo vás vyfotí.

Odpovědi a fotky posílejte do zítřka 8:12 ráno na e-mail readme@spjf.cz. Nezapomeňte se podepsat přezdívkou, ať víme, komu přidělit body.

Zkuste dnes napsat každý svou odpověď opravdu sám, bez pomoci někoho dalšího. A mělo by to tak být i všechny další dny. Jedině, když hrajete opravdu sami za sebe a zvládnete nám napsat odpověď sami (klidně ať je s chybami), můžete srovnávat své pořadí s ostatními.

Omlouvám se za zpoždění dnešního úkolu, bylo třeba napsat článek znovu, protože jsem si při vkládání klikla na "zpět" :)

Záznam nebyl nikdy upravován.


Diskuze ke článku

14. března 2014, 20:21
Drobek (administrátor)

Letopočet

No jo, měls pravdu, Zeecko :) Ale už jsme srovnali krok s dobou!

14. března 2014, 14:43
Zeecko (přihlášený)

rok zveřejnění úkolu

Máte chybu v datu zveřejnění úkolu i nejpozdějším zasláním. Jste o rok pozadu!
14. března 2014, 14:39
Zeecko (přihlášený)

zajímavá kniha....
14. března 2014, 14:38
Makule (přihlášený)

No rozhodně to bude zajímavé,ale nevím jestli budu moci jít ven když bude noc :0
14. března 2014, 13:58
Volta (přihlášený)

To bude sranda

Tak to chci vidět Vítka jak to bude plnit
Vložení nového komentáře
*
*
*