iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Úkol č. 3: Stínadla se bouří - Jaroslav Foglar

12.3.2014 07:23
Autor: Drobek, Počet přečtení: 3498

V loňském ročníku jsme uvedli první část z trilogie o tajemné čtvrti Stínadla. Dnes je ten čas, kdy se podíváme na druhý díl. Poté, co jsme byli  v knize Záhada hlavolamu uvedeni do světa uliček, stínů a bojujících part, se začínají dít věci a Stínadla se bouří.

Snad rok byl v nebezpečné městské části Stínadla poměrně klid, nepočítáme-li věčné boje na Rozdělovací třídě, kde tato čtvrť hraničí s Druhou stranou. K potyčkám mezi Stínadelskými a Druhostraníky docházelo stále. Nikdo však nevěděl, co probíhá uvnitř toho množství nebezpečných Vontů, jak si kluci ze Stínadel říkali, dalo se jen tušit.

Až náhlé odvlečení Jiřího Rymáně do hloubi Stínadel spustilo proud nových událostí, úžasných objevů a někdy trochu děsivých setkání. U toho nesmí chybět klub Rychlé šípy, který se vydává pátrat po dávných událostech. Objevují se nové postavy a nové záhady - mocná stínadelská parta, uctívající určitý druh stromu, klub Rezaté klíče, historie o klucích, kteří našli a vytáhli ježka v kleci z podzemní stoky, odhalování vontské historie až k jejím úplným začátkům, další souboje o vládu nad Stínadly a samozřejmě Širokko, maskovaný hrdina, v jehož ruce cinká opravdový ježek v kleci.

Vyzkoušejte si dnes být Vontem pátračem. Nebude to jednoduché, ale máte zde možnost prokázat odvahu a schopnost jednat v utajení.

Úkol:

Varianta 1.: Strom

Zjistěte, jaký druh stromu uctívala jedna z největších vontských skupin. Pokuste se jej objevit ve vaší obci a vyfotit tak, aby bylo poznat, že jde o správný druh (nejlépe i s listem, podle něj tento strom poznáte s jistotou). Sice nyní nebude mít listy na sobě, ale po letošní teplé zimě je nejspíš ještě pořád najdete na zemi kolem stromu. Napište nám také, jak probíhalo vaše pátrání.

Varianta 2.: Ježek v kleci

Pokud jste přesvědčeni, že ve vašem okolí tento strom neroste, můžete jako náhradní splnit druhý, již méně bodově hodnocený, ale stále dost dobrodružný a navíc trochu nebezpečný. Být pořádným Vontem totiž znamenalo mít dost odvahy a občas dělat věci, které mohou být v rozporu s předpisy.

Vyhlédněte si nějakou hodně starou zídku, vrata nebo podobnou plochu a nakreslete na ni křídou vontský symbol - hlavolam ježek v kleci (zjistěte, jak vypadá, není moc lehké ho načrtnout, aby ho šlo poznat), jako se to už jednou ve Stínadlech stalo. Neměl by vás u toho nikdo vidět. Určitě by nemělo jít o nově opravenou zeď nebo o vaši školu. Nejlépe se zkuste vyhnout všem domům, kde někdo bydlí, nebo obchodům, úřadům atd. Pošlete nám fotku z akce a napište, jak probíhala. Kdo ví, třeba tenhle váš tajný vzkaz uvidí některý potomek Vontů...

Odpovědi a fotky posílejte do zítřka 7:23 ráno na e-mail readme@spjf.cz. Nezapomeňte se podepsat přezdívkou, ať víme, komu přidělit body.

Výzva účastníkům - jestli jste ještě stále neposlali své datum narození, pošlete ho prosím v mailu s dnešním úkolem. Bez něj vám nebudeme moct začít přidělovat body.

Záznam nebyl nikdy upravován.


Diskuze ke článku

12. března 2014, 18:15
kubicek (přihlášený)

body

kdy už budou zveřejněny body
12. března 2014, 17:35
Drobek (administrátor)

Odpovědi

O to právě jde, zkusit pátrat po něčem, o čem úplně přesně nevíme, kde to je, ale třeba tušíme, že by to někde v okolí mohlo být. A když myslíte, že strom opravdu nenajdete, je tu stále varianta číslo dvě.

Vingl: jak jsme psali, po takto mírné zimě by měly být u paty stromu jeho typické listy. A správný zálesák má umět poznat strom jenom podle kůry, pupenů nebo tvaru :)

12. března 2014, 16:29
Makule (přihlášený)

Jak ten strom mám najít ,kdyžkdyž nevím jestli tady roste?!
12. března 2014, 15:15
Vingl (přihlášený)

taková technická

jak lze ten strom poznat když na něm nejsou listy ??
12. března 2014, 14:51
Efox (přihlášený)

Ach jo...

Ráda bych věděla kde budu daný strom hledat...
12. března 2014, 12:49
Drobek (administrátor)

Králík:

Když nenajdeš správný strom a chceš splnit aspoň tuto variantu, ano. Ale jak jsme psali - určitě nemá jít o poničení nového domu, ale pátrání po tajemném skrytém místě, kde kresba nebude na škodu (a za čas oprší).

12. března 2014, 12:38
Vingl (přihlášený)

super :D

to je úkol přesně pro mě :)
12. března 2014, 12:15
KrálíkLuciáš (přihlášený)

Ježek v kleci

A to mam na zed' nakreslit ježka v kleci?
Vložení nového komentáře
*
*
*