iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Úkol č. 2: Lichožrouti - Pavel Šrut

11.3.2014 06:59
Autor: Drobek, Počet přečtení: 3039

Autor: Hruška
Tato moc pěkná knížka od Pavla Šruta je první ze tří knih, které se zabývají jednou z největších (alespoň pro mě) záhad světa, a to „Kam se ztrácejí ponožky?“

Neříkejte, že se vám nikdy žádná ponožka neztratila. Jasně, rodiče vám asi řeknou, že jste ji někam zašantročili, nebo si vymyslí nějaké jiné racionální vysvětlení. Ale přesto si myslím, že tohle je mnohem uvěřitelnější.

Nejdříve vám povím pár zásadních věcí o lichožroutech. Živí se ponožkami lidí, u kterých bydlí. Ale zbaští vždy jen jednu z páru, protože vzít si celý pár je pro ně už krádež. Většina lidí je nevidí (vidí jen bílé šmouhy). Když chtějí, umí se natáhnout a zase vrátit do původního tvaru (sice to hodně bolí, ale můžou se kamkoli dostat i úplně malinkatou škvírou). Ve chvíli nouze umí splynout s pozadím. Existují tři věci, kterých se opravdu bojí - voda, psi a myši.

Hlavní postavou je sympatický lichožrout jménem Hihlík (což není zrovna důstojné jméno a nejeden lichožrout si z něho proto dělal legraci). Když byl malý, jeho rodiče odjeli do Afriky pomáhat lichožroutům trpícím hladem (v Africe lidé chodí bosi). Ale nebojte se, nebyl sám, žil se svým moudrým dědečkem v bytě pana Vavřince v Praze. Kousek dál na půdě u pana René Kadeřábka bydleli jeho strýc Tulamor senior a dva bratránkové (dvojčata) Tulamor junior a Ramses, ale nikdo jim neřekl jinak než Tulík a Ramík. Pan Kadeřábek a pan Vavřinec byli jedni z mála šťastlivců na světě, kterým se podařilo lichožrouty spatřit. Pan Kadeřábek je dokonce začal zkoumat a psát o nich své celoživotní dílo: „Život lichožroutů“. Jednou se naši tři malí hrdinové zapletli s místním gangem vedeným Kudlou Dederonem. ….

Nic víc už vám prozrazovat nebudu, protože by vám to kazilo čtení a to bych rozhodně nechtěla :)

 

Úkol:

V knížce najdete úžasné obrázky lichožroutů od paní Galiny Miklínové. Jenže ona nakreslila jen několik druhů – samozřejmě lichožrouta evropského (několik odrůd pražského poddruhu), celkem početnou skupinu lichožroutů afrických a několik zástupců z Asie. Moc by mě zajímalo, jak podle vás asi vypadá takový lichožrout australský. Zkuste nad tím bádat, nakreslit jej a nejlépe i podrobně popsat tak, aby bylo možné obraz zařadit do lichožroutí encyklopedie. Fotku nebo scan vaší vědecké práce nám pošlete. Těším se na vaše obrázky :)

Dnes pro vás knihu vybírá

Hruška

Zkuste se nejlépe nenechat inspirovat internetem a knihou radši taky moc ne, vaše vlastní výtvory jsou mnohem cennější! Odpovědi a fotky posílejte do zítřka 6:59 ráno na e-mail readme@spjf.cz. Nezapomeňte se podepsat přezdívkou, ať víme, komu přidělit body.

Výzva účastníkům - jestli jste při registraci zapomněli vyplnit své datum narození, pošlete ho prosím v mailu s dnešním úkolem. Bez něj vám nebudeme moct začít přidělovat body.
Záznam nebyl nikdy upravován.


Diskuze ke článku

12. března 2014, 07:07
Makule (přihlášený)

Mí Lichožrouti vypadaj divně asi sem jim neměla dělat vlasy:()
11. března 2014, 19:19
Efox (přihlášený)

Lichožrout

Tenhle úkol mě baví... Musím však uznat, že ten můj malý lichožrout vypadá trochu komicky... :D
11. března 2014, 15:08
Drobek (administrátor)

Zeecko:

Když je to nezbytné, ano, a přidej to k popisu, které zvíře to je a proč.

11. března 2014, 14:59
Zeecko (přihlášený)

oprava

mohl bych použít při kresbě vzhled zvířete, které je z Nového Zélandu?
11. března 2014, 14:59
Zeecko (přihlášený)

dotaz

mohl bych použít při vzhled zvířete, které je z Nového Zélandu?
11. března 2014, 14:24
Drobek (administrátor)

Teranova:

Nakresli ho prostě na papír tak, jak by sis ho podle zadání úkolu představila, a zvládneš-li to, popiš ho ještě trochu - třeba kolik má zubů a proč má právě tolik zubů :)

11. března 2014, 14:16
Drobek (administrátor)

Simik:

To, co vytvoříš, vyfoť nebo naskenuj a pošli vyfocený nebo naskenovaný obrázek na e-mail readme@spjf.cz jako přílohu ke zprávě. A na rozdíl od samotného splnění úkolu ti s posíláním může někdo pomoct :)

11. března 2014, 14:11
teranova (přihlášený)

úkol

jak to mám prosím vás nakreslit???????????????????????a ještě k tomu popsat???????
11. března 2014, 14:06
simik melcherova (přihlášený)

sakra nevím

jak to mam poslat:???????????
11. března 2014, 14:02
teranova (přihlášený)

ouhá

to není úkol pro mě :(
11. března 2014, 12:19
1452000 (přihlášený)

no

nevím jestli můžeme na PC
11. března 2014, 07:11
courtney (přihlášený)

:D

To je úkol pro mě!
11. března 2014, 07:07
Drobek (administrátor)

Zeeckovi

To nevadí, určitě to aspoň zkus a případný nedostatek estetické kvality se ti může povést vynahradit při popisu tohoto tvora :)

11. března 2014, 07:03
Zeecko (přihlášený)

sakra

pro mě špatný úkol, kreslit skoro neumím!

Vložení nového komentáře
*
*
*