iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Read Me z druhé strany

25.3.2014 00:12
Autor: Drobek, Počet přečtení: 1947

Jak to vypadalo v zákulisí? Report, shrnutí úkolů a drby zde.

Věci z jednoho pokoje

Už od prvního pohledu vypadá letošní sestava účastníků dost schopně. Žádné stažené fotky jako loni, odpovědi mají smysl a jsou docela zábavné. A co všechno se ve vašich pokojích našlo?

Zvonky, zážitek, vidle, venuše, velbloud, vějíř, turecká peněženka, turistická známka, tričko, šperkovnice, sloník, skřín, sépie, růženec, přívěšek, obraz, nůž, netřesk, nářadí, mušle, mince, medvěd, maska z Bali, magnetka, loď v láhvi, lávové kameny, láva, lapač snů, kus útesu, korálky, korál, kniha, keramický pejsek, kamínky, kafemlýnek, ježek, ještěrka, drahé kamínky, diabolo, dešťová hůl, cestovní taška. Asi nejvíc bylo mušlí a kamínků.

Lichožrouti

Úkol hodnotí Hruška, ale i to, co jsem viděla, vypadalo moc dobře. Uvažuju o tom, že po soutěži zkusím vyrobit nějaký soubor toho, co jste poslali a povedlo se vám (loni jsem taky chtěla, ale nestihla, letos třeba už budu schopnější). Samozřejmě anonymně :)

Moje sestra navrhuje obměnu úkolu – vymyslet, co je to sudožrout.

Stínadla se bouří

Bouří se pěkně, po republice teď máme zmapovaných spoustu stromů ginkgo biloba a nakreslených ježků v kleci. To budou Vontové ze Stínadel koukat! A bonus pro kamaráda s přezdívkou Volta – v jedné odpovědi se vyskytli i Voltové :)

Holubí pošta

Plníme úkoly s vámi!  Náhodou tento den jdeme na výpravu do podzemí, procházíme sklepeními a chodbami a najednou – sud plný čehosi zlatého. Docházíme k tomu, že jsou to nějaké granulky pryskyřice, když se rozsypou na zemi, strašně to klouže. Přikládám i fotku, jen tu pánev mě nenapadlo si s sebou na pátrání brát, takže mně Nancy moc bodů nedala :)

Den trifidů

Čtu si skvělé odpovědi o kousku života bez zraku, netušila jsem, jak moc se vám tenhle úkol povede. Taky cítím trochu výčitky svědomí za všechny zubní pasty spadlé na zem, rozsypané jídlo po stole, rozbité skleničky a nárazy. Naštěstí se nikomu nestalo nic vážného, pokud jste tedy v odpovědích něco nezatajili.

Velké dobrodružství Pepíka Střechy

Po krásném týdnu nikdo nevěří, že by vážně mohlo být najednou tak škaredě, ale i přes zimu a mokro jsou mezi vámi odvážlivci, kteří se vydali zmapovat kus města nebo okolí. Škoda jen, že hodně z vás zůstalo u tužek a černobílých map.

Kniha džunglí

Jsem vděčná za pomoc Čápa s vložením úkolu, protože dnešní úkol plní můj žaludek aktivně – houpe se.

Tati, tobě přeskočilo

Opět plníme úkoly s vámi, i když v horší kvalitě (cituji: „To je asi nejhorší jídlo, cos kdy uvařila.“). Rodiče připisují k mailům poděkování, že nemuseli vařit a z odpovědí je vidět, že účastníci Read Me si vaření zvláště užili. Vítězí palačinky, které byly popsány hned v sedmi odpovědích. A co dalšího jste vařili? Třeba

bramboráky, dračí hlavy, kedlubnu na másle se sýrem, kuřecí stehno, langoše, lívance, ovocnou šmoulí vesničku, pizzu, preclíky, puffiny, rýži na sladko, sladké sushi, smažené kuře, smažený sýr, šneky, špagety, vošouchy, závin, ...

Rudý mor

Schránku plní popisy nožů, luků s šípy (ty byly něco jako palačinky v minulém úkolu), seker atd., ale i vynálezů jako bambusomet, zápalná trubka, multifunkční kláda, nebo tzv. víceúčelový kamenný nástroj. Líbí se mně taky pece, tkalcovský stav, rybářský prut nebo síť. Nejlepší by bylo, kdyby na tento úkol navazovala i zkouška v reálu, abychom si vyzkoušeli třeba, jestli fakt jde kamenem něco uříznout :)

Hraničářův učeň

Postavit pár kamenů na sebe jsme považovali za docela odpočinkový úkol, to by ale nebyli hráči Read Me, aby se do toho nepustili na sto procent. Nejvyšší věž měřila 170 cm, někteří sháněli kameny po celém městě a nebo jeli přímo na kraj kamenolomu. A když ani to nešlo, sesbírala jedna hráčka aspoň kamínky z dovolených po bytě. Oceňuju kreativitu :)

Přístav volá

Tohle byl jeden z úkolů, kdy bych si po čtení vašich odpovědí mohla políčko „radostný prožitek“ za ten den vybarvit tou nejmodřejší modrou. Fakt jsem nečekala, že se do Modrého života pustíte s takovou vervou. Zkusíte to někdo celý měsíc? Když se domluvíme, půjdu do toho s vámi a schválně, komu zbyde míň nevybarvených políček :)

Ocelové město

Někteří se ptali, jak vypadá správné řešení – je jich víc, vkládám sem jedno z došlých. Hlavolamové a šifrovací úkoly jsou fajn, škoda, že jich letos nebylo víc, že. Ale kdyby vám to bylo líto, přečtěte si ještě další článek, který vyjde.

„Počítat do devíti budu snad i ve snu.“ :)

Soví jeskyně

Tentokrát počasí na sobotní výpravní úkol vyšlo a povedly se vám dobré úlovky. Za jeden z nejlepších bych označila žabí páření a rybník plný průhledných vajíček.

Rolf zálesák

Založím si rádio. Bude se v něm hodně bubnovat a chřestit a největším hitem bude „zboříme celý dům i se škóólou“  :)

Texty vašich písniček jsou dost dobré, někteří poslali aspoň instrumentální verzi. Kromě mnoha bubnů a chřestidel se taky třeba hrálo na sklenice, drnkalo na gumičky nebo kouzlilo s papírem. No a konečně vás vidím téměř naživo, je to super.

Chlapci z Pavelské ulice

Odpovědi, které ještě stále přichází, jsou krásné, nejlepší by bylo mít opravdovou knihu, do které byste všichni mohli své tři osoby zapsat. Ale důležitější je, že jsou zapsány u vás. Už se těším, až budu moct vyhodnotit i tento poslední úkol...

Záznam nebyl nikdy upravován.


Diskuze ke článku

27. března 2014, 21:56
rionka

Čáp: nevěděla jsem, že mě tady zná i někdo kromě Drobka, těší mě :)
26. března 2014, 17:37
Čáp (administrátor)

A nakonec jsem s tou odvahou nebyl tak daleko od pravdy.

26. března 2014, 17:36
Čáp (administrátor)

Ale Rionka, to je mi setkání Mrkající

25. března 2014, 17:20
Drobek (administrátor)

Doplnění k poslednímu úkolu

Jaké lidské vlastnosti byly ve vašich opovědích nejvíce obdivovány? Přinášíme vám jako produkt vyhodnocování tabulku s počty výskytů různých vlastností:

dobrosrdečnost, laskavost 8
statečnost, odvaha 7
obětavost, ochota pomoci 6
přátelskost, kamarádství 6
pravdomluvnost 6
humor, veselost 6
spolehlivost 5
spravedlnost 4
důvěrnost, udržení tajemství 4
pracovitost 4
moudrost 3
trpělivost 3
cílevědomost 2
šikovnost 2
upřímnost 2
síla 1
vytrvalost 1
vůle 1
dochvilnost 1
spokojenost 1
roztomilost 1
otevřenost 1
slušnost 1
tvořivost 1
tolerance 1
pochopení druhých 1
skromnost 1
čestnost 1

 

25. března 2014, 00:40
rionka

sudožrouti

ááách, sudožrouti! to chci. multifunkční kláda mě taky docela rozsekala. škoda, že jsem nestihla tu soutěž s kreslením mapy, sice je taky dělávám jen černobílé, ale zásadně na žlutý pergamenovitý papír s ohořelým okrajem, pokladem a zdobenou směrovou růžicí. když už stylově, tak pořádně!
Vložení nového komentáře
*
*
*