iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Zdravíme z kurzu 1. pomoci

19.7.2020 20:20
Autor: Menhart, Počet přečtení: 187

Pořádáme v SPJF také příměstské tábory, kde není "ze zákona" třeba absolvování zdravotního kurzu. My si ale tento kurz udělali...

Tento kurz jsme absolvovali už před 4 roky na náš první příměšťák a letos jsme jej absolvovali znovu. Koronavirová omezení přesunula termín konání z března na červenec, takže 2 celé víkendy od rána do večera jsme nyní absolvovali v učebně nebo plaveckém bazénu a cvičili se být táborovým zdravotníkem, ošetřovat bebíčka, ale také větší věci a i zachraňovat lidské životy.


Byli jsme tam Štěpánka, Tajlór a Menhart - všichni tři členové SPJF (Pražská pobočka) a vedoucí našeho tábora.
Na fotce vidíte Tajlóra, jak cvičí masáž srdce - 100 až 120 x za minutu celkem 3 minuty na figuríně s čipem, který přenášel průběh oživování do počítače.
Všichni jsme měli 99% úspěšnost.

 

Popáleniny, otevřené zlomeniny, zvratky... ale také mrtvice, infarkty, alergie, stravovací poruchy atd. atd. - je toho opravdu hodně, co nás může na táborech, výpravách a v běžném životě potkat, ale jako pozdrav čtenářům iKlubovny je asi nejvděčnější zranění rychlým šípem.
"Vedoucí nestihl na táboře uskočit a dítě mu prostřelilo šípem ruku..."
Cizí předmět nevyndaváme, zafixujeme a voláme 155. Kdo je zvědavý, jak vypadá prostřelená ruka bez obvazu a snese hnusný pohled na krev a poranění, může se podívat SEM.

Všichni tři jsme dnes testy i ústní zkoušky úspěšně složili a jsme zdravotníci zotavovacích akcí s certfikátem Českého červeného kříže.

Tábory, víkendovky i jiné akce - a vlastně veškerá práce s dětmi a mládeží je to, co nám Jestřáb ukázal a my se snažíme aspoň trochu jít v jeho stopách. Tento kurz je takovým dost slušným Bobříkem záchrany. Bobřík i náš kurz má pomoci jiným a to je na tom to krásné...
Hezké léto...

Vytvořil 22. července 2020 v 08:44:58 Menhart. Záznam nebyl nikdy upravován.


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*