iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Na tomto místě se mohl konat příběh Rychlé šípy modelaří

18.8.2018 00:29
Autor: Menhart, Počet přečtení: 1267

Pátek 17. 8. 2018, 5. den tábora - Drahaňská rokleU sloupu vysokého napětí jsme se vzájemně naučili skládat letadla a šipky z papíru. Nejvíce nás zaujal model z Japonska, který nás všechny naučil Seiji. V soutěži o nejdelší let nakonec zvítězil Mirek, Seiji byl druhý.

 

V klubovně jsme si po vyhodnocení her a úkolů zacvičili podle časopisu Mladý hlasatel z doby, kdy byly naši dědečkové jako my. Cvičením nás provázely obrázky Mirka Dušína.

Potom už jsme vyrazili do Drahaňského údolí ke studánce Prdlavka.

U sloupu vysokého napětí jsme se vzájemně naučili skládat letadla a šipky z papíru. Nejvíce nás zaujal model z Japonska, který nás všechny naučil Seiji. V soutěži o nejdelší let nakonec zvítězil Mirek, Seiji byl druhý.

 

Na tomto místě se mohl konat příběh Rychlé šípy modelaří, kde RŠ zachraňují Bohouška před úrazem elektrickým proudem. Na sloupy elektrického napětí se neleze!! Filip zde také našel krabičku se Stopou Rychlých šípů - letošní hry od SPJF.

Opět jsme si vyzkoušeli úžasný velký prak a stříleli na přitávající letadla papírové koule..

U studánky Prdlavka jsme modelovali z modelářské hlíny, nejvíce se líbilo létající kolo po nárazu do zdi. Odlili jsme stopy malého psa, velkého psa, ruky Kačky a nohy Štěpánky. Skákali jsme přes potok, stavěli mlýnky, běhali 50 m a zahráli si stopovací stezku s poznáváním stop zvířat.

U přístřešku jsme potom uspořádali turnaj v přetahování lanem, zkoušeli jsme bobříka míření  a uskutečnili mistrovství ve vyjímání ježka z klece. Nejrychlejší ze všech dnů tábora byla malá Sofie s časem 8 s.    

Po cestě do klubovny jsme si ještě zahráli poznávací přírodovědnou hru, kde malého bobříka květin získali Seiji, Mirek, Emma, Jasmína, Ondřej a Marek.

 

V klubovně jsme vše vyhodnotili, nejvíce lístečků – Ulčovek získali:

  1. Johanka    33

  2. Honza        31

  3. Amálka    30 

  4. Seiji        30
  5. Theo        28

Vítěz získal kamenného ježka v kleci vyrobeného naším kamarádem Martinem Malým Divočákem ze Sdružení přátel Jaroslava Foglara a malou kopii obrazu Marko Čermáka Bratrstvo Kočičí pracky zachraňuje klobouček topící se Haha Bimby.

Předání kamenného ježka se uskutečnilo jako závěrečné rozloučení před klubovnou před již čekajícími rodiči.

Drobné odměny, knihy Jaroslava Foglara, krásné zážitky a snad i trochu poučení a snahy být jako Rychlé šípy jsme však získali všichni.

Na závěr jsme ještě předali kytičku a poděkování paní ředitelce ZŠ Libčická Mgr. Štěpánce Sýkorové, bez jejíž pomoci a podpory by se tábor konal jen s obtížemi.


Foto: SPJF, zapsal Tajlor
 

Vytvořil 20. srpna 2018 v 00:50:41 Menhart. Upravováno 2x, naposledy 31. srpna 2018 ve 21:15:53, Menhart


Diskuze ke článku

8. října 2018, 13:29
Menhart (administrátor)

V Praze se chystá Zahrada Uctívačů ginkga

Máme šanci promluvit do obsahu vznikající staropražské zahrady ve stylu Stínadel

Pokud máte nápad, co zajímavého dostat do Zahrady Uctívačů ginkga, napište.
Jaké foglarovské "prvky" by šlo dostat do připravované zahrady ve Stínadlech, pište na  menhart@spjf.cz
Je určitá možnost to ovlivnit. 
Za nápady díky. 
 
Zdroj vizualizace: FB  a Bohousek.cz
Vložení nového komentáře
*
*
*