iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Do Kbel za Velnerem, žákem neblahým, a moc dobrou Panádlovou polévkou

14.8.2018 08:56
Autor: Menhart, Počet přečtení: 670

Obrázek ke článku Do Kbel za Velnerem, žákem neblahým, a moc dobrou Panádlovou polévkouPondělí 13. srpna 2018 - 1. den tábora - Kbely: Druhý běh tábora začal ráno předáním dětí. Zatímco rodiče vyřizovali s Tajlorem "papíry" jako bezinfekčnost, odchody dětí z tábora, souhlas s focením atd., děti s Kačkou a Menhartem hned začali luštit šifry, dělat si zápisníky atd.

Každý den než se všichni sejdeme začíná dobrovolným luštěním šifry, morseovky, hledáním slov ve Výklubníku, odpovídáním na otázku z foglarovek, luštěním příběhu na nástěnce a Kimovkou. Řekli jsme si, kdo byli Rychlé šípy, co je Modrý život, bobříci a vyrazili jsme do Kbel autobusem 202.

Na stanici jsme se ještě naučili ambulanční a škotový uzel. Asi po 30 minutách jsme dorazili na nádraží do Kbel. Zde je drobné lanové centrum, kde jsme soutěžili ve zdolávání opičí dráhy. Také po klubech jsme plnili Kimovu přírodovědnou hru, kde jsme si museli pamatovat obsah Pyramidy poznání. Fretky si společně zapamatovali 40 z 48 přirodnin!


Ve stínu jsme se nasvačili a závodili ve vyjímání ježka z klece. Na nádraží jsme po klubech hledali stopu Rychlých šípů o žákovi Velnerovi, který si pokazil prázdniny a málem i život špatnými známkami ve škole. Naštěstí ho zachránili Rychlé šípy, které jsme objevili na schodech nedaleké restaurace.

Za tratí jsme na hřišti vařili Panádlovou polévku, která se opět velice povedla. Lovili jsme bobříka mrštnosti v běhu a ve skoku. Prvně jsme zkoušeli také indiánskou hru lakros a prošli po dvojicích pátrací hru Lepítkový vzkaz.
Zajímavá byla střelba tenisáky z obrovského praku. Nejdál střílel Oliver. Znovu jsme se osvěžili na parkových toaletách za restaurací a šli na autobus. Ještě na zastávce jsme skákali do dálky z místa. V autobuse Menža vysílal dlaněmi morseovku a pak jsme mávali na lidi. Spoustu jsme jich rozesmáli a dobře naladili. Nejvíce mávajících lidí v této hře z Výklubníku napočítala Emma - 13. U zastávky Čimice jsme zkontrolovali sochaře, který dodělával uraženou ruku dívce, co jedla hrozny. Dělá ji z hlíny, pak ji uřízne a udělá ze sádry formu. Do té odleje novou ruku z umělého kamene a asi za měsíc upevní na sochu, aby ji už nic nechybělo. Budeme to nadále kontrolovat.

V klubovně jsme vyhodnotili všechny hry, rozdali bodovací lístečky - Ulčovky a pustili si 1. díl seriálu o rychlých šípech, který se jmenuje Záhada hlavolamu.
Ještě nám zbývala chvilka, tak část cvičila vyjímání ježka z klece a další stavěli vodní mlýnky na zítřejší výpravu k potoku v Prokopském údolí. Tajlór zlomil vrták.
Tak nám skončil úvodní den našeho příměstského tábora. 


Ještě je třeba říci, že jsme se rozdělili do 4 klubů Fretky (Theo, Jasmína, Emma, Tomáš, Petr), Rychlá stopa (Honza, Ondra, Marek, Amálka a Oliver), Lukostřelci (Johanka, Radek, Viktor, Karel, Mirek) a Nikdo (Filip, Seiji, Sofie, Logan a Matěj). Z Mladého hlasatele se tábora účastní Štěpánka, Kačka, Tajlor a Menhart na táboře a ještě i pár neviditelných lidiček, které pomáhají zajišťovat tábor zvenčí - rozvážejí úkoly, stopy a někdy i vodu v barelech, když na místě výletu není šance potkat jiný zdroj prověřené vody. 

Dnes bylo opět více než 30 stupňů, ale v lese bylo docela příjemně.

Vytvořil 14. srpna 2018 v 09:03:32 Menhart. Upravováno 2x, naposledy 15. srpna 2018 v 17:16:00, Menhart


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*