iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Jak kluby zachraňovaly Červenáčka a plnily běhání po schodech do soutěže Bobří stopy

23.8.2017 21:34
Autor: Menhart, Počet přečtení: 681

Čtenářské kluby přímětského tábora Rychlé šípy se ve středu 23. srpna 2017 vypravily pod Petřínskou rozhlednu, k Hladové zdi a pak do Stínadel. Do dopravních prostředků jsme ráno každý dostali papír A4 s dlouhým textem v morseovce. Prý je to celá jedna kapitola z knihy Záhada hlavolamu a každý z nás má vyluštit jednu stránku a pak si to budeme postupně číst. Jeli jsme tramvají až na Pohořelec.

Před vstupem na trávu nás vedoucí postříkali proti klíšťatům

Píďalka postupuje od stromu ke stromu tak, že se vždy musí jedním koncem držet dřeva. Více napoví video na google diku - odkaz dole.

V Petřínských sadech se naše kluby zastavily na louce mezi rozhlednou a klášterem a zahrály různé hry. Například jsme hráli: člunkové házení s míčky mezi stromy, píďalky (loni vymyšlená a velmi úspěšná hra) a vybíjenou. Také zde Menža vysílal morseovku signalizačními praporky. Za některé hry jsme dostávali ulčovky.

Poobědvali jsme na louce a dva opičáci jedli na stromě.

Pak všechy kluby pokračovaly na schody, kde probíhaly závody do úkolů časopisu Bobří stopa. Zde jsme dojedli jídlo, protože oběd jsme si dali hned po příchodu na Petřín.

Trochu jsme i lezli, ale to maminkám raději nebudeme popisovat.

Ráno jsme si v klubovně promítali 2. díl Záhady hlavolamu, kde Vontové zajali Červenáčka. Tak kluby v baště Hladové zdi bojovaly hadrovými míčky a snažily se zachránit Červenáčka před Vonty. 
Byly dva týmy - Rychlé šípy a Vontové. Červenáček byl červený signalizační praporek. Každý v baťohu nosil celý den 3 hadráky, které se v bitvě užily. Někdy vyhrály Vontové, jindy Rychlé šípy.

Vontská bitva někdy neskončila vítězstvím Rychlých šípů, takže Červenáček si musel na osvobození docela počkat.

Se zachráněným Červenáčkem se konečně šlo do Stínadel. Jen Jirku moc bolel před týdnem naražený palec na noze a moc nemohl chodit, tak se s Menhartem od nás oddělili a jeli rovnou do klubovny, kde malovali z korkových špuntů postavy na filmování. Ponáhala jim Adélka, která dnes také nebyla na táboře, ale přišla se s tatínkem podívat na závěr dne do klubovny, aby vyzvedli Jindru.

Malujeme postavy RŠ na filmování
Ve Stínadlech u Anny jsme vyndavali ježka z klece na čas a pak jsme hledali dva stejné obrázky s texty o Stínadlech na papírech. Na jednom papíře byl text celý a na tom druhém něco chybělo a to jsme si měli zapsat.

V klubovně už moc času nezbývalo, ale někteří ještě stihli trochu lakrosu.

Dnešek jsem si velmi užil a nejvíce ze všeho mě bavila vybíjená a píďalky :-)

Zapsal Filip  s drobným doplněním od Menharta :-)

Fotky a mapka.

Pořád jsme byli v pohybu. Klubisté jsou totiž neposední. V přírodě to navadí, ale na tramvajovém ostrůvku Tajlorovi vstávají hrůzou  - / .-. / .. // ...- / .-.. / .- / ... / -.-- /// děda Vševěda.

 


Na táboře jsme natočili také tyto filmy do Velké stínadelské soutěže:

Rychlé střely

Dobrodruzi

Jestřábi

Vytvořil 23. srpna 2017 ve 21:34:38 Menhart. Upravováno 5x, naposledy 10. září 2017 ve 23:59:10, Menhart


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*