iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Informace měsíc před táborem

19.7.2017 18:07
Autor: Menhart, Počet přečtení: 601

Obrázek ke článku Informace měsíc před táborem

Příměstský tábor Rychlé šípy 2017

Vážení rodiče, milí Rychlošípáci,

Už za měsíc se sejdeme na Příměstském táboře Rychlých šípů.

Dovolte, abychom vám připomněli některé důležité údaje.

Tábor se uskuteční v Praze, (vždy pondělí až pátek)

- 1. turnus od 14. 8. do 18.8.,

- 2. turnus od 21. 8. do 25.8.

Na druhý turnus je ještě několik volných míst, můžete ještě přemluvit kamarády….


Pořadatelem tábora je SPJF - Sdružení přátel Jaroslava Foglara (IČO: 48511200) Web akce.

Základna tábora:   Knihovna Základní školy, Libčická 10/658, Praha 8 - odkaz na mapu.

Tábor probíhá každý pracovní den od 8 hodin do 17 hodin. Někteří jste zvolili variantu od 9 hodin, kdy budeme vyrážet na výpravy. Prosíme, nechoďte pozdě.

Téměř za každého počasí bude každý den výprava někam do přírody. Nelze tedy děti vyzvedávat třeba po obědě.

Veškeré informace jsou trvale na webu akce ZDE. Doporučujeme si znovu přečíst zde napsané pokyny, protože je zbytečné je znovu vypisovat do emailu.

 

Při předání dětí si prosíme připravte:

Potvrzení o bezinfekčnosti (formulář si stahněte zde)

Souhlas s fotografováním a filmováním vašich dětí pro použití ve spolkovém časopise a na webu (formulář v příloze).

Oxeroxovanou kartičku zdravotní pojišťovny a očkovacího průkazu

Písemnou informaci o lécích a aktuálním zdravotním stavu dítěte

Písemnou informaci o době předání a vyzvedávání dítěte a další aktuální informace (např. jestli bude místo rodičů vyzvedávat dítě babička).

 
 

Platba tábora:

Tábor máte již zaplacený. 
Některé zdravotní pojišťovny nebo odborové organizace či zaměstnavatelé poskytují příspěvek na tábory (informace např. zde). Pokud budete potřebovat potvrzení nebo doplnit údaje na faktuře, kontaktujte Menharta.

 

Nabízíme také rozvoz dětí odpoledne domů za příplatek 100 Kč/odvoz.
To je myšleno tak, že pokud někdy nebudete stíhat dítě vyzvednout do 17. hodiny, tak vám jej můžeme mimořádně odvézt domů a ušetříme vám čas a starosti. Jedná se o mimořádnou situaci a rozhodně to nemíníme provozovat jako osobní autodopravu, ale naše zkušenosti vedoucích i rodičů říkají, že se to může někdy hodit.

 

Cena tábora nezahrnuje oběd (nutná svačina z domova), ale některé dny na výpravách si opečeme vuřty, uvaříme ovesnou kaši, upečeme moučné hady aj. Suroviny na toto vaření jsou v ceně tábora. Dále cena zahrnuje pojištění proti úrazu, pedagogický doprovod (oddílový vedoucí), zdravotník, pronájem základny ve škole, členství v dětské organizaci (kvůli pojištění) včetně ročního zasílání časopisu Bobří stopa.

Doporučujeme drobnou dopolední a odpolední svačinku (perník, ovoce…) a pak svačinu na oběd. Klidně i v nádobě se lžicí - bude čas si k jídlu sednout. Ale nečekejte, že si dítě bude moci kastrůlek ohřát. :-)

Storno poplatky: Týden a více před akcí 40 %, týden a méně před akcí 50 %. Při neúčasti po začátku tábora je storno poplatek 100 %.

 

Povinná výbava:

Dítě musí mít opencard/lítačku nebo vlastní jízdenky MHD (2 přestupní jízdenky na den). Doprava příměstskými autobusy je zahrnuta v ceně tábora.

Kapesné v rozumné míře je možné (asi do 50 Kč denně), ale veškeré nutné výdaje jsou hrazeny z rozpočtu tábora. Doporučujeme dát 50 Kč kapesného první den a ostatní dny se jen dotazovat, kolik ještě dítě má peněz. Chceme na to udělat soutěž o nejšetrnějšího táborníka. Navíc sporadicky v lese potkáme možnost kapesné utratit.

Pohorky a oblečení do přírody, krátké kalhoty, čepice, pláštěnka, baterka, plavky, půllitrová lahev na vodu (raději plastová než čutora), torna nebo batoh, mazání proti sluníčku, něco proti klíšťatům, šátek na hry, kapesník, bunda, náhradní ponožky, zápisník v tvrdých deskách (na poznámky a soutěže), 2x propiska.

PROSBA: Rychlé šípy byly barevné, aby se postavy daly v komiksu snadno rozlišit již na první pohled. Tábor není komiks nebo přímořská pláž a preferujeme střídmější barvy oblečení. Zelené kraťasy výhodou. Vždy pamatujte, že si mohou děti oblečení zašpinit nebo natrhnout, tak se nebojte jim dávat stará trička atd.

Na základně v knihovně Libčická si děti mohou nechávat přes noc v podepsané tašce sportovní oblečení a tenisky, bačkory).

Na tábor obecně nedávejte drahé věci (oblečení, šperky a přístroje) - organizátor za ně nebere zodpovědnost. V žádném případě nedávejte digitální hry atd. Mobily jsou povoleny, ale budeme účastníky žádat, aby je měli na táboře vypnuté a zapínali je pouze při mimořádné příležitosti. V případě vaší potřeby oslovit děti na táboře, prosíme, používejte čísla na vedoucí (viz níže).

 

Ochrana osobních údajů:

Vše jsme podrobně popsali na webu akce. Údaje o dětech potřebujeme pro nezbytnou administrativu tábora, pojištění atd. a po vyúčtování tábora ve sdružení tyto údaje vymažeme. Uchováme si pouze adresu na zasílání časopisu a emailovou adresu pro případné zaslání informací o dalších akcích pro vaše děti. I toto na vaši žádost můžeme zrušit a nezachováme ani adresy.

Pořadatel neposkytne údaje o účastnících třetím stranám (kromě pojišťovny aj.).

Potřebujeme souhlas s fotografováním vašeho dítěte.  Nebojte se, nebudeme pořizovat fotodokumentaci vašich dětí, ale fotodokumentaci akce. Děti rozhodně nebudou označeny plnými jmény, ale pouze křestním jménem či přezdívkou, např. Mirek s Rychlonožkou pečou placky. Když my jsme byli mladí, tak se souhlas nevyžadoval a nikomu to nevadilo. Dokonce děti (i rodiče) byly rády, když děti byly na fotkách na nástěnce a rodiče si kupovali především fotky se svými dětmi. Dnes je to vlastně stejné - taky všichni hledáte na fotkách své děti, jen to právně je upraveno, že k focení potřebujeme souhlas. Má to v dnešní společnosti logiku a je třeba to akceptovat. Z loňska je dostupná docela bohatá fotografická dokumentace ZDE.

Odesláním přihlášky rodič souhlasí s tím, že v případě vážných kázeňských problémů nebo v případě akutního onemocnění (např. začne bolet břicho), si rodič dítě vyzvedne. Tábor nedisponuje marodkou.

 

Kontakt na organizátory:

Vedoucí pracují s dětmi od roku 1982 a jsou to staří oddíláci a praktici. Mají i vlastní děti i vnoučata.

Taylor (724 762 873, dr.schneider@centrum.cz),

Menhart (603 787 118, Menhart@spjf.cz)

Sdružení přátel Jaroslava Foglara, z.s.

Mladým patří svět, Rychlé šípy vpřed.

Vytvořil 19. července 2017 v 18:36:56 Menhart. Upravováno 1x, naposledy 19. července 2017 v 18:38:49, Menhart


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*