iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Prezentace Pražské pobočky SPJF na setkání foglarovců v Ledči nad Sázavou

Pražská  je nejstarší činnou pobočkou SPJF, její vznik se datuje do roku 1993.
Aktivity pobočky jsou směřovány především na šíření odkazu Jaroslava Foglara a propagaci jeho díla a pedagogických metod pro práci s dětmi a mládeží v jejich volném čase. Tyto aktivity jsou zaměřeny směrem k nejširší veřejnosti. Pobočka se soustředí na badatelskou, ediční a publikační činnost, na kulturní a společenské akce, výstavy, besedy a tématická setkání, na sportovní pohybové aktivity, na pořádání soutěží a akcí pro děti a mládež. Pobočka je iniciátorem foglarovských informací v hromadných sdělovacích prostředcích a spolupracuje na výstupech v tisku, rozhlase, televizi a na internetu.
Na své výroční schůzi 10. 11 .2018 se Pražská pobočka rozhodla používat své logo, které vytvořil v roce 2002 výtvarník Vladimír Pechar - Pluto.
 
Vedení pobočky (od 10. 6. 2023)
Vedoucí pobočky: Milan Lebeda - Alpín
Zástupce: Martin Rosol - Divočák
Zástupce: Petr Molka - Best
 
Kontakt:
Pražská pobočka SPJF
Adresa (korespondenční): Milan Lebeda, Před Cibulkami 8, 150 00 Praha 5
 
Email: pp@spjf.cz

 

 

18.6.2023 21:16
Autor: Krizmen, Počet přečtení: 144

V rámci setkání foglarovců na ledečském hradě a ve Sluneční zátoce v sobotu 17. června 2023 připravilo nové vedení pobočky informační stánek na nádvoří ledečského hradu, kde Alpín (vedoucí pobočky) informoval zájemce o novinkách v pobočce. Foglarovci si mohli do svých cancáků otisknout razítko ke 30. výročí pražské pobočky (zajistil Alpín a Best), napsat vzkaz pobočce. Alpín rozdával placky žlutých kvítků, vlaječky klubu Mladého hlasatele z Lidic. Účastníci setkání mohli rovněž nahlédnout do zvětšených exemplářů brožury vydané k výročí pobočky. 

V informačním bloku pak bylo Alpínovi předáno Rolfem významné ocenění - Březový lístek (bílý), Alpín rovněž do mikrofonu informoval o tom, že pobočka nadále funguje a dále připomenul vydavatelské novinky nakladatelství Václav Vávra. Společně s Krizmenem pak předali Bohouškovy plechovky - ocenění dlouholetým spolupracovníkům magazínu Bohoušek (který je připravován ve spolupráci s pražskou pobočkou SPJF). Na místě byli oceněni Ivan Vápenka, Josef Kasl, Roman Liščák, Jan Trojan - Roy a Marek Skýpala - Winoga.

Pražskou pobočku na setkání foglarovců reprezentovali: Alpín, Divočák a Krizmen.

Vytvořil 18. června 2023 ve 21:34:28 Krizmen. Upravováno 1x, naposledy 18. června 2023 ve 22:25:19, Krizmen


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*