iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Klíč k dobrodružství pro Marko Čermáka a křest dotisku Stínadelské trilogie

Pražská  je nejstarší činnou pobočkou SPJF, její vznik se datuje do roku 1993.
Aktivity pobočky jsou směřovány především na šíření odkazu Jaroslava Foglara a propagaci jeho díla a pedagogických metod pro práci s dětmi a mládeží v jejich volném čase. Tyto aktivity jsou zaměřeny směrem k nejširší veřejnosti. Pobočka se soustředí na badatelskou, ediční a publikační činnost, na kulturní a společenské akce, výstavy, besedy a tématická setkání, na sportovní pohybové aktivity, na pořádání soutěží a akcí pro děti a mládež. Pobočka je iniciátorem foglarovských informací v hromadných sdělovacích prostředcích a spolupracuje na výstupech v tisku, rozhlase, televizi a na internetu.
Na své výroční schůzi 10. 11 .2018 se Pražská pobočka rozhodla používat své logo, které vytvořil v roce 2002 výtvarník Vladimír Pechar - Pluto.
 
Vedení pobočky (od 10. 6. 2023)
Vedoucí pobočky: Milan Lebeda - Alpín
Zástupce: Martin Rosol - Divočák
Zástupce: Petr Molka - Best
 
Kontakt:
Pražská pobočka SPJF
Adresa (korespondenční): Milan Lebeda, Před Cibulkami 8, 150 00 Praha 5
 
Email: pp@spjf.cz

 

 

19.10.2023 22:00
Autor: Krizmen, Počet přečtení: 70

Převzato z www.bohousek.cz:
Dvanáctého říjnového večera tohoto roku převzal Marko Čermák ocenění Klíč k dobrodružství a byl pokřtěn dotisk kreslené Stínadelské trilogie Jaroslava Foglara a Marko Čermáka.
Stalo se tak na koncertu Markovy trampgrassové skupiny Paběrky v Chvalské stodole, který byl jedním z doprovodných programů výstavy Rychlé šípy a tajemství Stínadel v Chvalském zámku v pražských Horních Počernicích.
 

Klíč k dobrodružství Markovi udělila Pražská pobočka Sdružení přátel Jaroslava Foglara u příležitosti jeho listopadového 55. výročí zahájení výtvarné dráhy, kterou odstartoval ničím menším, než svým prvním pokračováním Rychlých šípů v časopise Skaut-Junák roku 1968. Ocenění za vedení pobočky předali její vedoucí Milan Lebeda - Alpín spolu s Martinem Rosolem. Klíč coby své spolkové ocenění udělila Pražská pobočka teprve potřetí; první – Klíč k dětství obdržel Svatopluk Hrnčíř v roce 2006, druhý – Klíč k fantazii dostal Vlastislav Toman – Hadži v roce 2009. Součástí ocenění je i skutečný klíč – a každý oceněný má jiný.

Křest dotisku Stínadelské trilogie Alpínovým trojím poklepem vontským žlutým špendlíkem se uskutečnil spolu Jaroslavou Schmidtovou z Chvalského zámku a jeden z vylosovaných návštěvníků obdržel výtisk věnovaný vydavatelem Václavem Vávrou a podepsaný Markem.

Vytvořil 19. října 2023 ve 22:02:07 Krizmen. Záznam nebyl nikdy upravován.


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*