iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Když duben přichází do Nučic

Pražská  je nejstarší činnou pobočkou SPJF, její vznik se datuje do roku 1993.
Aktivity pobočky jsou směřovány především na šíření odkazu Jaroslava Foglara a propagaci jeho díla a pedagogických metod pro práci s dětmi a mládeží v jejich volném čase. Tyto aktivity jsou zaměřeny směrem k nejširší veřejnosti. Pobočka se soustředí na badatelskou, ediční a publikační činnost, na kulturní a společenské akce, výstavy, besedy a tématická setkání, na sportovní pohybové aktivity, na pořádání soutěží a akcí pro děti a mládež. Pobočka je iniciátorem foglarovských informací v hromadných sdělovacích prostředcích a spolupracuje na výstupech v tisku, rozhlase, televizi a na internetu.
Na své výroční schůzi 10. 11 .2018 se Pražská pobočka rozhodla používat své logo, které vytvořil v roce 2002 výtvarník Vladimír Pechar - Pluto.
 
Vedení pobočky (od 10. 6. 2023)
Vedoucí pobočky: Milan Lebeda - Alpín
Zástupce: Martin Rosol - Divočák
Zástupce: Petr Molka - Best
 
Kontakt:
Pražská pobočka SPJF
Adresa (korespondenční): Milan Lebeda, Před Cibulkami 8, 150 00 Praha 5
 
Email: pp@spjf.cz

 

 

4.4.2023 18:38
Autor: Tajlor, Počet přečtení: 141

Zveme Vás na výstavu o ilustrátorech knih J. Foglara, o nových příbězích Rychlých  šípů a o Jaroslavu Foglarovi.

Pokud budete chtít přijet, ozvete se řediteli školy tel. 724 762 873 nebo paní knihovnici Koubové tel. – 602 693 631…

Výstava se koná v Lidovém domě v Nučicích - okres Praha - západ. Vernisáž proběhla v sobotu 1.4. v 17,00. Výstava potrvá do 20.4.2023.

 


Vernisáže se zúčastnilo se asi 50 hostů, v besedě vystoupil Václav Junek –  rudenský rodák a spisovatel, syn ilustrátora Václav Junka, který ilustroval několik příběhů Rychlých šípů, několik knih J. Foglara a slavný červený Slabikář.

Vernisáže se účastnil i známý spisovatel a znalec Foglarova díla Ivan Vápenka. Účastníci si zahráli hru na motivy knih J. Foglara, pokusili se vyjmout ježka z klece a vybarvit postavy Rychlých šípů.

V místnosti upravené jako skautská klubovna se mohli účastníci seznámit s knihami a časopisy J. Foglara, s činností Sdružení přátel Jaroslava Foglara i se střípky z historie nučických skautů.

Fotky a videa z akce: 

https://photos.app.goo.gl/whkz5BEy3WwbtetGA

http://wordrider.net/misc/nucice2.mp4 

Vytvořil 4. dubna 2023 v 18:43:43 Tajlor. Záznam nebyl nikdy upravován.


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*