iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Ježek v kleci v Nučicích

Pražská pobočka disponuje vlastní právní subjektivitou jako jedna ze dvou oblastních organizací SPJF. Současně je nejstarší činnou pobočkou SPJF, její vznik se datuje do roku 1993.
Aktivity pobočky jsou směřovány především na šíření odkazu Jaroslava Foglara a propagaci jeho díla a pedagogických metod pro práci s dětmi a mládeží v jejich volném čase. Tyto aktivity jsou zaměřeny směrem k nejširší veřejnosti. Pobočka se soustředí na badatelskou, ediční a publikační činnost, na kulturní a společenské akce, výstavy, besedy a tématická setkání, na sportovní pohybové aktivity, na pořádání soutěží a akcí pro děti a mládež. Pobočka je iniciátorem foglarovských informací v hromadných sdělovacích prostředcích a spolupracuje na výstupech v tisku, rozhlase, televizi a na internetu.
Na své výroční schůzi 10.11.2018 se Pražská pobočka rozhodla používat své logo, které vytvořil v roce 2002 výtvarník Vladimír Pechar - Pluto a vyšel při tom z celostátního loga SPJF, jehož je rovněž autorem.
Vedení pobočky
Vedoucí pobočky: Pavel Schneider - Tajlor
Zástupce: Vladimír Dvořák
Zástupce: Radek Petr - Menhart
Členové vedení: Pavel Schneider - Tajlor, Vladimír Dvořák, Radek Petr - Menhart
Revizor: Petr Molka - Best
Kontakt:
Oblastní organizace SPJF Pražská pobočka, p.s.
Adresa (korespondenční): Pavel Schneider, V Chaloupkách 36, Bubovice, 267 18 Karlštejn
Web:
Email: pp@spjf.cz
Justice.cz

 

 

18.10.2022 12:14
Autor: Tajlor, Počet přečtení: 78

Ve čtvrtek 13.10. 2022 se uskutečnilo mistrovství ve vyjímání ježka z klece – Memoriál Jana Tleskače a odpoledne deskových her na nádvoří školy v Nučicích.
 

Akci pořádala Základní škola a Mateřská škola Nučice a Pražská pobočka Sdružení přátel Jaroslava Foglara.
Účastnilo se asi 100 dětí a dospělých.
Stolní hry nám zapůjčila Firma Piatnik Vienna z Rudné, některé hry byly z knihovny základní školy a některé byly zapůjčeny a vysvětleny učiteli a vychovateli.
Ježka se podařilo vyjmout 26 dětem a 10 dospělým.
Po dvou kolech semifinále následovalo velké finále.
Finalisty byli J. Hrkal, M. Bohuslavický, K. Holeček, M. Sklenářová a D. Svoboda. Vítězem dětské kategorie se stal Matěj Medvec , vítězem dospělé kategorie Menhart. Nejlepší dosažený čas dětské kategorie byl 14 sekund , u dospělých 19 sekund.
Všichni účastníci obdrželi pamětní placku, účastníci semifinále diplom.
Účastníci finále si mohli vybrat ceny od Skautské nadace Jaroslava Foglara a firmy Piatnik. Zajímavou cenou byl i kamenný ježek v kleci od Martina Divočáka z Pražské pobočky Sdružení přátel Jaroslava Foglara.
Děkujeme všem organizátorům i poskytovatelům odměn a těšíme se na další nučickou akci – Foglarovskou výstavu v Lidovém domě v dubnu 2023 s názvem Když duben přichází.

Vytvořil 18. října 2022 ve 12:16:33 Tajlor. Záznam nebyl nikdy upravován.


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*