iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Plavání na Monte Bú


Jihomoravská pobočka - Perpetuum je oblastní organizací SPJF s vlastní právní subjektivitou.

Perpetuum se snaží o pořádání aktivit pro děti a zejména mládež z jihomoravského kraje, pořádá nárazové víkendové akce (Šalinění, Hledáme Rychlé šípy a jiné) a v letech 2010-2011 vedla úspěšné volnočasové centrum Holubník.

Vedení pobočky

vedoucí: Kamil Albrecht - Soki
zástupce vedoucího: Jiří Kalina - Čáp
člen vedení: Renata Chloupková - Renča

revizor oblastní organizace: Kateřina Sloupová - Drobek
pokladník oblastní organizace: Jiří Kalina - Čáp

Kontakt

OBLASTNÍ ORGANIZACE SPJF Perpetuum
Sídlo (korespondence): Hrnčířská 17, 602 00 Brno
Email: jmp@spjf.cz
Web: http://www.jmp.spjf.cz
Číslo účtu: 2400070197/2010 (Fio)

IČ: 72062886

O pobočce

Jihomoravská pobočka Sdružení přátel Jaroslava Foglara byla založena 13. září 2003 v Brně především za účelem koordinace a zdokonalování aktivit SPJF určených pro mládež v Logo PerpetuaJihomoravském kraji. Od roku 2007 používá svůj oficiální název Perpetuum. Členy pobočky jsou v současnosti nejaktivnější členové SPJF z Jihomoravského kraje a další zájemci o pořádání volnočasových aktivit na jižní Moravě. Členem pobočky se může stát každý člen SPJF s trvalým či přechodným bydlištěm v Jihomoravském kraji. JMP se řídí Stanovami SPJF, směrnicemi pro činnost poboček a oblastních organizací a svým Jednacím a volebním řádem. Od února 2010 má svoji vlastní právní subjektivitu a stala se tedy Oblastní organizací SPJF - Perpetuum.

Pod patronátem JMP se konají každoročně výpravy, víkendové soutěže a hry. Seznam aktuálních akcí je zájemcům rozesílán emailem - k odebírání našich novinek se můžete přidat také - stačí napsat na email jmp@spjf.cz.

V letech 2005 a 2006 vyvíjela pobočka činnost ve volnočasovém centru Bedna, jehož činnost však byla v červnu 2006 v důsledku pronájmu budovy ukončena. Na tento program volně navázala provozováním volnočasového centra Holubník ve středu Brna od října 2010 do července 2011.

Členové JMP se schází přibližně jednou měsíčně (mimo prázdniny a svátky) na řádné schůzi JMP. Jednou ročně se koná výroční schůze JMP, jejímž programem je zejména volba vedení pobočky. Každý rok vydává JMP Výroční zprávu o své činnosti, která je součástí Výroční zprávy SPJF.

Poslední výroční schůze se konala ve středu 5. 10. 2011. Do vedení OO byli zvoleni Renata Chloupková (vedoucí), Vojtěch Hanuš (zástupce vedoucí) a Robert Žďárský (člen vedení OO). Na výroční schůzi byl také zvolen revizor OO - Iva Tesárková. Zápis ze schůze najdete v samostatném článku v této zóně.

Znakem JMP je list stromu gingo (viz logo pobočky).

Odkazy:

9.2.2010 02:31
Autor: Smoula, Počet přečtení: 1330

Jedna z nejslavějších hor majestátního města Brna, Kraví hora (brňáky přezdívaná Monte Bú) se stala místem naší poodběrové akce a zároveň jedním z pátečních Prasátek. Našim cílem byl jeden ze svahů, na kterém se rozprostírá relaxační centrum a plavecký bazén Kravák.

Po našem odběru 5.2.2010 se o pár hodin později, i přes protesty lékařu, vydáváme relaxovat do vyhlášeného relaxačního centra města Brna. Renča nám do té doby odpadla, a tak byla rázem nahrazena Jouzou. A tedy v sestavě dvou vysosanců Čápa a Šmouly a za doprovodu plně prokrveného Jouzy se okolo půl sedmé vydáváme z Hrnku na Kraví horu.Jelikož je zima využívali jsme k relaxaci pouze vnitřní prostory areálu a venkovní bazény jsme zanechali svému zimnímu osudu. Hned po vstupu do auly areálu s barem pro návštěvníky na nás budova vydechla příjemný parný vzduch. Sešli jsme tedy o patro dolů k bazénům. Pochopitelně jsme vzorně prošli přes pokladnu a očipováni "náramkovými hodinkami" jsme se vydali ke svým skříňkám. Jediné na co jsme mysleli bylo naložit se do teplé výřivky a relaxovat, a proto naváděni číslem na čipových hodinkách jsme našli skřínky. Převlékli jsme se (to popisovat nebudu:D). Čáp, jelikož si v Adamově nechal ráno plavky, vyfasoval plaveckou výstroj mého bratra. Začal jsem se mu smát, protože by se do nich vešel i dvakrát. Záhy jsem zmlknul. Spletl jsem si svoje plavky a plavky mého druhého bratra, do kterých bych se vešel i třikrát. Prošli jsme sprchy takřka bez povšimnutí zfanatizováni únavou. První zastávka byla výřivá lázeň. Po čase se nám tato horká lázeň zdála slabá a přešli jsme tedy do sauny. Pára stoupala z podlavic a na mokré zemi se téměř nedalo stát bez opaření. Z unavených těl návštěvníků a návštěvnic :D kapal pot. Potřeboval jsem schladit, a tak jsem zanechal Čápa a Jouzu svému osudu v papiňáku a vydal se schladit do plavecké dráhy. Nechtěl jsem moc riskovat po raním odběru krve, a tak postačili tři dráhy tam i zpět. S příslibem to stačí - zatím, jsem se vrátil k dvojici kamarádu. Ti se z papiňáku přesunuli opět do výřivky. Po chvíli jsem usoudil, že dvojice mých společníků asi dobrovolně na dráhu nezavítá a se slovy: "Vylezte, vy lemry líný!" Jsem je vyhnal na dráhu. Plavali jsem tam a zpět. po osmé dráze jsem přestal počítat a částečně jsem si začal dělat legraci z hysterčilých doktorek co zakázaly plavání. A pak znovu: Výřivka, sauna, výřivka, pokusy o dýchání z podvodních trubek, potápění... A pak to přišlo, co přijít muselo - Čáp chytl mlčák. Po celou cestu až k Hrnku, nepromluvil ani slovo. Zda ho vyčerpalo plavání nebo nedostatek krve, trápení se školou nebo snad nějaká dívka... To je ve hvězdách. Ale jedno jsme si slíbili: Po každém odběru si půjdem sem prokrvit tělo:D


Vytvořil 23. ledna 2011 v 18:06:57 mira. Upravováno 2x, naposledy 4. července 2011 v 11:09:07


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*