iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Nové volnočasové centrum - hledání vhodných prostor


Jihomoravská pobočka - Perpetuum je oblastní organizací SPJF s vlastní právní subjektivitou.

Perpetuum se snaží o pořádání aktivit pro děti a zejména mládež z jihomoravského kraje, pořádá nárazové víkendové akce (Šalinění, Hledáme Rychlé šípy a jiné) a v letech 2010-2011 vedla úspěšné volnočasové centrum Holubník.

Vedení pobočky

vedoucí: Kamil Albrecht - Soki
zástupce vedoucího: Jiří Kalina - Čáp
člen vedení: Renata Chloupková - Renča

revizor oblastní organizace: Kateřina Sloupová - Drobek
pokladník oblastní organizace: Jiří Kalina - Čáp

Kontakt

OBLASTNÍ ORGANIZACE SPJF Perpetuum
Sídlo (korespondence): Hrnčířská 17, 602 00 Brno
Email: jmp@spjf.cz
Web: http://www.jmp.spjf.cz
Číslo účtu: 2400070197/2010 (Fio)

IČ: 72062886

O pobočce

Jihomoravská pobočka Sdružení přátel Jaroslava Foglara byla založena 13. září 2003 v Brně především za účelem koordinace a zdokonalování aktivit SPJF určených pro mládež v Logo PerpetuaJihomoravském kraji. Od roku 2007 používá svůj oficiální název Perpetuum. Členy pobočky jsou v současnosti nejaktivnější členové SPJF z Jihomoravského kraje a další zájemci o pořádání volnočasových aktivit na jižní Moravě. Členem pobočky se může stát každý člen SPJF s trvalým či přechodným bydlištěm v Jihomoravském kraji. JMP se řídí Stanovami SPJF, směrnicemi pro činnost poboček a oblastních organizací a svým Jednacím a volebním řádem. Od února 2010 má svoji vlastní právní subjektivitu a stala se tedy Oblastní organizací SPJF - Perpetuum.

Pod patronátem JMP se konají každoročně výpravy, víkendové soutěže a hry. Seznam aktuálních akcí je zájemcům rozesílán emailem - k odebírání našich novinek se můžete přidat také - stačí napsat na email jmp@spjf.cz.

V letech 2005 a 2006 vyvíjela pobočka činnost ve volnočasovém centru Bedna, jehož činnost však byla v červnu 2006 v důsledku pronájmu budovy ukončena. Na tento program volně navázala provozováním volnočasového centra Holubník ve středu Brna od října 2010 do července 2011.

Členové JMP se schází přibližně jednou měsíčně (mimo prázdniny a svátky) na řádné schůzi JMP. Jednou ročně se koná výroční schůze JMP, jejímž programem je zejména volba vedení pobočky. Každý rok vydává JMP Výroční zprávu o své činnosti, která je součástí Výroční zprávy SPJF.

Poslední výroční schůze se konala ve středu 5. 10. 2011. Do vedení OO byli zvoleni Renata Chloupková (vedoucí), Vojtěch Hanuš (zástupce vedoucí) a Robert Žďárský (člen vedení OO). Na výroční schůzi byl také zvolen revizor OO - Iva Tesárková. Zápis ze schůze najdete v samostatném článku v této zóně.

Znakem JMP je list stromu gingo (viz logo pobočky).

Odkazy:

3.11.2011 19:08
Autor: Renca, Počet přečtení: 2395

V tomto článku se dočtete naše podmínky pro prostory nového volnočasového centra, jehož činností bychom rádi navázali na Bednu a Holubník.

Není vyloučeno, že naše požadavky se budou postupně (dle konkrétní situace) měnit, proto je nepovažujte za úplně striktní. Máte-li nějaké připomínky, pište je prosím formou komentáře pod článkem. Garanti jednotlivých oblastí (viz níže), prosím editujte vždy tu část, která vám přísluší - pište, jak postupuje pátrání, co je k dispozici, za kolik,...

Preference, podle kterých vybíráme, jsou:

 1. prostory cca 40 m2, raději jednu velkou místnost (ve stylu menší školní třídy, než dvě oddělené)
 2. podle umístění prostor si stanovujeme měsíční horní hranici ceny, za kterou jsme ochotni tam být - za Českou (tj. top centrum Brna) jsme platili 7200 Kč, což je náš nejvyšší strop - na tuto částku jsme mnohdy museli přispívat i z vlastní kapsy...; rádi bychom v ideálním případě platili max. 3000-4000 Kč
 3. nutností je WC a možnost nabrat si někde vodu na čaje (může být klidně i společné na patře), lepší je ovšem umyvadlo přímo v místnosti
 4. prostory bychom raději přímo svoje - sdílení s jinými organizacemi bychom museli probrat podrobněji dle konkrétní situace

Na poradě Perpetua 2. 11. 2011 jsme stanovili oblasti, ve kterých budeme po prostorách pátrat. V závorce vždy najdete garanta jednotlivé oblasti, pokud byste mu chtěli pomoct s hledáním (např. v této části města bydlíte nebo zde máte dobré konexe, které by nám mohly pomoci, neváhejte a obraťte se na něj (kontakt na vyžádání na jmp@spjf.cz).

Jednotlivé oblasti:

 • Česká 11 - komunikace s firmou Staeg a novým vlastníkem budovy (Renča)
 • Brno střed a Královo Pole (Hynek)
 • Židenice (Čáp)
 • Husovice (Vojta)
 • Brno jih (Kotě)
 • Černovice (Ježek)

NOVINKY

12. března 2012 objekty ve správě firmy Ager, které musíme navštívit:

 • Bayerova 25 (NP č. 103) - 2. patro suterénu, dříve sklad pro zverimex, kontakt: ager.kotlarska@ager.cz
 • Lidická 10 + 32 (NP č. 201 + 111) - nutno hlavně ověřit WC + vstup 24h denně, kontakt na vyžádání u vedení pobočky
 • Václavská 15 - problémy s menšinami, kontakt: ager.kotlarska@ager.cz
 • Cejl 35 + Příční 13/15 - nutno zjistit podrobnosti na Správě nemovitostí městské části Brno-střed na nám 28. října 9.

13. března 2012 - obdrželi jsme dotaci od města Brna! (bližsí informace na vyžádání u vedení pobočky)

Vytvořila 3. listopadu 2011 v 19:09:24 Renca. Upravováno 5x, naposledy 13. března 2012 v 15:31:44, Renca


Diskuze ke článku

13. března 2012, 19:26
Condor

Penízky

I my jsme dostali, díky magistráte a lidičkové v něm :-)
13. března 2012, 15:29
Renca (administrátor)

Dotace je tady!

Obdrželi jsme dotaci od města Brna! (bližsí informace na vyžádání u vedení pobočky). Nový Holubník se snad zase o kousek přiblížil realitě!

13. března 2012, 14:05
Čáp (administrátor)

Něco jsem našel

Na lukrativní adrese Kounicova 10 jsou k dispozici ve 2. patře prostory o výměře 41 m2. Provozovatelem budovy je nějaký klub mládeže a vědy a po přiznání, že budeme dělat přednášky pro mládež byla paní docela nadšená. Dostaneme vlastní klíče, vstup je možný 24 h, v domě asi nejsou byty, takže můžeme (pravděpodobně) i hlučet, není tam asi ani žádný správce.

Cena je 1500 Kč/m2/rok + 261 Kč/m2/rok poplatky za úklid a topení. Elektřinu a vodu si hradíme sami dle vodoměru.

Jediný problém asi je, že kuchyňka je pouze v přízemí u jiných prostor (99 m2 sál), nahoře budou asi jen záchody.

Ve čtvrtek ve 13:00 je na místě prohlídka prostor spciálně pro nás. Dejte mně vědět, pokud chcete přijít na veřejnou mailovou adresu jiri.kalina@spjf.cz nebo sem do komentáře.

13. března 2012, 13:56
Bublina (přihlášený)

Držím palce!

Držím Holubníku palce a fandím vám! Jen bych trochu mimo téma upozornila na zveřejňování emailových adres a telefoních čísel. Raději na to dejte pozor (nejen kvůli spamům a podobně).
12. března 2012, 20:53
Renca (administrátor)

Nový Holubník?

Novinky z hlednání prostor pro nové volnočasové centrum najdete ve spodní části článku.

Vložení nového komentáře
*
*
*