iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Nejasné zprávy o pátečních akcích Jihomoravské pobočky, aneb, co by vám nemělo uniknout...


Jihomoravská pobočka - Perpetuum je oblastní organizací SPJF s vlastní právní subjektivitou.

Perpetuum se snaží o pořádání aktivit pro děti a zejména mládež z jihomoravského kraje, pořádá nárazové víkendové akce (Šalinění, Hledáme Rychlé šípy a jiné) a v letech 2010-2011 vedla úspěšné volnočasové centrum Holubník.

Vedení pobočky

vedoucí: Kamil Albrecht - Soki
zástupce vedoucího: Jiří Kalina - Čáp
člen vedení: Renata Chloupková - Renča

revizor oblastní organizace: Kateřina Sloupová - Drobek
pokladník oblastní organizace: Jiří Kalina - Čáp

Kontakt

OBLASTNÍ ORGANIZACE SPJF Perpetuum
Sídlo (korespondence): Hrnčířská 17, 602 00 Brno
Email: jmp@spjf.cz
Web: http://www.jmp.spjf.cz
Číslo účtu: 2400070197/2010 (Fio)

IČ: 72062886

O pobočce

Jihomoravská pobočka Sdružení přátel Jaroslava Foglara byla založena 13. září 2003 v Brně především za účelem koordinace a zdokonalování aktivit SPJF určených pro mládež v Logo PerpetuaJihomoravském kraji. Od roku 2007 používá svůj oficiální název Perpetuum. Členy pobočky jsou v současnosti nejaktivnější členové SPJF z Jihomoravského kraje a další zájemci o pořádání volnočasových aktivit na jižní Moravě. Členem pobočky se může stát každý člen SPJF s trvalým či přechodným bydlištěm v Jihomoravském kraji. JMP se řídí Stanovami SPJF, směrnicemi pro činnost poboček a oblastních organizací a svým Jednacím a volebním řádem. Od února 2010 má svoji vlastní právní subjektivitu a stala se tedy Oblastní organizací SPJF - Perpetuum.

Pod patronátem JMP se konají každoročně výpravy, víkendové soutěže a hry. Seznam aktuálních akcí je zájemcům rozesílán emailem - k odebírání našich novinek se můžete přidat také - stačí napsat na email jmp@spjf.cz.

V letech 2005 a 2006 vyvíjela pobočka činnost ve volnočasovém centru Bedna, jehož činnost však byla v červnu 2006 v důsledku pronájmu budovy ukončena. Na tento program volně navázala provozováním volnočasového centra Holubník ve středu Brna od října 2010 do července 2011.

Členové JMP se schází přibližně jednou měsíčně (mimo prázdniny a svátky) na řádné schůzi JMP. Jednou ročně se koná výroční schůze JMP, jejímž programem je zejména volba vedení pobočky. Každý rok vydává JMP Výroční zprávu o své činnosti, která je součástí Výroční zprávy SPJF.

Poslední výroční schůze se konala ve středu 5. 10. 2011. Do vedení OO byli zvoleni Renata Chloupková (vedoucí), Vojtěch Hanuš (zástupce vedoucí) a Robert Žďárský (člen vedení OO). Na výroční schůzi byl také zvolen revizor OO - Iva Tesárková. Zápis ze schůze najdete v samostatném článku v této zóně.

Znakem JMP je list stromu gingo (viz logo pobočky).

Odkazy:

31.3.2008 20:23
Autor: Jezek, Počet přečtení: 1058

Na jedné z porad Jihomoravské pobočky SPJF toho času pojmenované Setrvačník..ehm, Perpetuum, se dohodlo, že každý, kdo uspořádá takovou či onakou páteční akci, napíše zde něco o jejím průběhu. O tom, co vám možná uniklo, možná neuniklo, ale rozhodně, by vám nemělo uniknout!

Tedy čtěte!
Prosím, aby ostatní byly tak laskavi a své příspěvky psaly buď pod, nebo do kometářů, s tím, že budou postupně vpraveny zde, do tohoto článku.

7. 3. 2008 - První jarní vandr!

A byl opravdu jarní. V poněkud ořezané sestavě (v pátek ráno se totiž řada z nás vrátila ze Španělska a neměla náladu znovu vyrážet do terénu) jsme se vydali na tábořiště pod Malým Chlumem, který je vlastně velký s Renčou a Ohičim (+ Čáp). Jaro už bylo cítit a z nové rozhledny jsme v západu slunce spatřili probouzející se krajinu.


14. 3. 2008 - Promítání z cesty po Španělsku!

Další z řady cestovatelských projekcí (na projektoru zapůjčeném od paní Vojtové - děkujeme) se konala jako každý pátek jako každou středu v klubovně na Kopečné. Stopař prezentoval neotřelým způsobem cestu osmice kamarádů (Ivča, Béďa, Berny, Ondera, Ondra, Čáp, Hynek, Stopař) po Barceloně a okolí a existuje silné podezření, že část publika (a byli zde i úplně noví hosté) nepřišla kvůli záujmu o Katalánsko, nýbrž kvůli specifičnostem Stopařčova výkladu.

21. 3. 2008 - Ukrajina!

Tento pátek byla akce Prase bez prasete v podstatě zrušena, protože se sedmice aktivistů z Perpetua vydala do ukrajinských hor. Reportáž z akce si můžete přečíst jinde.

28. 3. 2008 - Piškvorkový trunaj!

Do klubovny přišla o posledním březnovém pátku na piškvorkový turnaj zcela překvapivě Sojka! Z toho důvodu jsme se pronto přesunuli na konání Valného shromáždění Jihomoravské rady dětí a mládeže, kde jsme uskutečnili dvě pidikola prvního piškvorkového turnaje. V prvním zcela překvapivě Sojka vydrtila v 6 partiích ze 7 Ježka (pachatele turnaje). Ovšem po turnajově plánované výměně znamének ztratila svoji dosavadní jistotu a po druhé prohře prohlásila, že chce zpět kolečka. To jsem ovšem v rámci regulí, které byly přizpůsobeny nedostatečným podmínkám turnaje odmítl, takže byl turnaj u konce.
Nezbylo než sledovat průběh VS a posléze se vzdálit na grilovací přestávku, při níž nám Čáp sděloval další dojmy z cesty na Ukrajinu. Při hospitalizaci v Ukrajinské nemocnici byl vyšetřen stetoskopem, načeš mu bylo sděleno, že je to těžký kuřák s náběhem na bronchytidu. Celou akci dovršil však Hynek, který při rozlévání blíže nespecifikovaného kofolového nápoje prohlásil na adresu konzumentů z řad členů SPJF, že to jsou cisterny!

Kdo tedy nepřišel na piškvorkový turnaj protentokrát je mu odpuštěno, ovšem pouze do té míry, že příště musí přijít! A možná bude i prase!!!

4. 4. 2008 - Odjezd do Cerekvice!

První dubnové Prase si nakonec moc nezachrochtalo, protože jsme páteční podnik zrušili, abychom mohli jet do Cerekvice na Dobrdodružství v Jižní zemi. To ale pro změnu zrušil Wapi, protože si zlomil ruku. No a tak jsme výjímečně seděli doma.

11. 4. 2008 - Promítání Norska!

A to tu ještě nebylo. Jednak jsme se dozvěděli něco o Norsku, zemi vzdálené a neznámé a druhak nám to přišla povykládat Ivča, která zatím žádnou akci Perpetua nepřipravovala. Takže dvě prvenství a zajímavá podívaná.
Vytvořil 23. ledna 2011 v 18:06:57 mira. Upravováno 1x, naposledy 5. dubna 2011 ve 20:32:00, tendruhejvojta


Diskuze ke článku

3. dubna 2008, 20:23
Jezour

Kde jinde...?
Vložení nového komentáře
*
*
*