iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Jaká byla megaúderka?


Jihomoravská pobočka - Perpetuum je oblastní organizací SPJF s vlastní právní subjektivitou.

Perpetuum se snaží o pořádání aktivit pro děti a zejména mládež z jihomoravského kraje, pořádá nárazové víkendové akce (Šalinění, Hledáme Rychlé šípy a jiné) a v letech 2010-2011 vedla úspěšné volnočasové centrum Holubník.

Vedení pobočky

vedoucí: Kamil Albrecht - Soki
zástupce vedoucího: Jiří Kalina - Čáp
člen vedení: Renata Chloupková - Renča

revizor oblastní organizace: Kateřina Sloupová - Drobek
pokladník oblastní organizace: Jiří Kalina - Čáp

Kontakt

OBLASTNÍ ORGANIZACE SPJF Perpetuum
Sídlo (korespondence): Hrnčířská 17, 602 00 Brno
Email: jmp@spjf.cz
Web: http://www.jmp.spjf.cz
Číslo účtu: 2400070197/2010 (Fio)

IČ: 72062886

O pobočce

Jihomoravská pobočka Sdružení přátel Jaroslava Foglara byla založena 13. září 2003 v Brně především za účelem koordinace a zdokonalování aktivit SPJF určených pro mládež v Logo PerpetuaJihomoravském kraji. Od roku 2007 používá svůj oficiální název Perpetuum. Členy pobočky jsou v současnosti nejaktivnější členové SPJF z Jihomoravského kraje a další zájemci o pořádání volnočasových aktivit na jižní Moravě. Členem pobočky se může stát každý člen SPJF s trvalým či přechodným bydlištěm v Jihomoravském kraji. JMP se řídí Stanovami SPJF, směrnicemi pro činnost poboček a oblastních organizací a svým Jednacím a volebním řádem. Od února 2010 má svoji vlastní právní subjektivitu a stala se tedy Oblastní organizací SPJF - Perpetuum.

Pod patronátem JMP se konají každoročně výpravy, víkendové soutěže a hry. Seznam aktuálních akcí je zájemcům rozesílán emailem - k odebírání našich novinek se můžete přidat také - stačí napsat na email jmp@spjf.cz.

V letech 2005 a 2006 vyvíjela pobočka činnost ve volnočasovém centru Bedna, jehož činnost však byla v červnu 2006 v důsledku pronájmu budovy ukončena. Na tento program volně navázala provozováním volnočasového centra Holubník ve středu Brna od října 2010 do července 2011.

Členové JMP se schází přibližně jednou měsíčně (mimo prázdniny a svátky) na řádné schůzi JMP. Jednou ročně se koná výroční schůze JMP, jejímž programem je zejména volba vedení pobočky. Každý rok vydává JMP Výroční zprávu o své činnosti, která je součástí Výroční zprávy SPJF.

Poslední výroční schůze se konala ve středu 5. 10. 2011. Do vedení OO byli zvoleni Renata Chloupková (vedoucí), Vojtěch Hanuš (zástupce vedoucí) a Robert Žďárský (člen vedení OO). Na výroční schůzi byl také zvolen revizor OO - Iva Tesárková. Zápis ze schůze najdete v samostatném článku v této zóně.

Znakem JMP je list stromu gingo (viz logo pobočky).

Odkazy:

14.2.2010 19:14
Autor: tendruhejvojta, Počet přečtení: 1236

Tenhle článek bude nuda. Měly být z něho bezva fotky, ale Čápovi se vybily baterky ve foťáku...

Z některých lidí se snobové prostě nestanou. Účastníci akce se vydrželi přetvařovat asi hodinu a půl a pak s krvavě lačnýma očima rozšlapali předraženou belgickou čokoládu po koberci. A to se hostitelé tak snažili! Učili své svěřence, jak se chovat k dámám, jak správně pozřít kaviár. Kromě olivového másla a chřestu jim nabídli také výtečný dezert. K večeři jim hrál jazzový velmistr Oskar Peterson, jehož ruce tančily po klávesách rychlostí excitovaného elektronu. Ani v jeho okouzlující přítomnosti se však pánové neubránili divoké rvačce o hlavní cenu ve společenské hře, která zároveň vzdělávala soutěžící v klasické poezii, hudbě, tanci, etiketě, výtvarném umění... Za opravdové faux-pas lze ale považovat naprosté vyhoření dvou členů Vedení SPJF a vedoucích dětských táborů, kteří by měli jít naopak mladším soutěžícím příkladem. Prostí chlebárníci z týmu Penam a.s. je ve společenských znalostech porazili na hlavu.
Po krátkém extempore, které obstarali závistiví žárlivci chtiví čokoládové pochoutky, si všichni upravili své pocuchané účesy, zastrčili košile do kalhot a odebrali se na divadelní představení Smím prosit Lady? Mackbeth. Herci s Husy na provázku opět dokázali, že jejich herectví je jim pramálo platné, pokud bude jejich um vysáván nudnou a šedivou režií. Pár světlých chvilek, v nichž problikávali najatí profesionální bojovníci či opilý doktor ve svém monologu, při kterých divák přece jen pootevřel své klížící se oči, ve výsledku znamenalo, že účastníci Megaúderky neodcházeli z divadla rozhořčeni či pohoršeni, ale jen mírně unaveni a vlastně i docela spokojeni, že se neudálo nic hrozivého - hlavně žádná tragédie.
A to bylo vše. Co následovalo potom, již je nad rámec samotné akce. Nakonec snad neuškodí oznámení, že kdesi v hlubinách budoucnosti se zmítají zakalené obrysy jisté variace s názvem Povrchní Gigamlátička.
Vytvořil 23. ledna 2011 v 18:06:57 mira. Upravováno 3x, naposledy 4. července 2011 v 10:41:16


Diskuze ke článku

15. února 2010, 00:33
CapzAdamova

Kavijár je dobrej, ale chřest stojí za houby. Chutná tok jak nějká mastná cibula. Bylo to dobý, mohlo toho ale bejt víc. Sry, za tu čokoládu, ale stejně sem to visával já. Uš se těším na další snobárnu. Čáp
14. února 2010, 23:17
Šmoula

Večeře byla vskutku prvotřídní, hodna králů. Jen některým nesympatickým zjevům se zdálo býti málo pokrmu... Například koleka S., který není schopen ani zrušit tenisový trénik, aby včas dorazil na večeři, a ke všemu má i hloupé myšlenky na brzký odchod. Na druhou stranu si to pan S. vylepšil svými výkony ve společenské hře (bohužel válel ve všech kategoriích, jen ne v té, která je jeho oborem). Za to jsem byl pohoršen netaktním chováním dvojice pánů C. a K., kteří přes vlastní zazobanost nejsou schopni připustit menší peněžní manko, a to ani ve hře. Tímto bych chtěl také poděkovat paní hostitelce CH. i jejímu profesionálnímu číšníku H. za výbornou večeři a doprovodný program. Dále se chci omluvit panu Al Caponnemu za kostku ledu vhozenou za jeho košili. Hluboce se omlouvám, byl jsem ochromen tímto chováním, u tak vážené osobnosti, jakou bezpochyby jste a doufal jsem, že Vás tento čin schladí. Poklona patří i hercům Husy na provázku, kteří by však měli méně mrhat surovinami i materiálem. Děkuji S přáním pěkného dne a velkých kladných sum. Zdeněk Šmora ml. pekárny Penam a.s.
Vložení nového komentáře
*
*
*