iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Proběhlo 1. SETKÁNÍ KARAVANY SNŮ v Šumperku (9)

Tato zóna je určena veřejnosti. Bude informovat o aktivitách projektu Karavana snů.

19.4.2011 21:08
Autor: tendruhejvojta, Počet přečtení: 1129

Karavana snů je projekt, který se od doby, kdy probíhá, může pochlubit velmi dobrou účastí a opravdovým zájmem o akce ze strany dětí i obcí. Co však organizátorům jízd dlouho chybělo, byl jakýsi přesah či výstup – nově založené kluby, noví hráči dlouhodobých her, jednoduše další aktivita ze stran dětí, které se akcí zúčastní.

Cestou jak dosáhnout tohoto cíle, mají být na jaře tři víkendová setkání dětí z akcí Karavany, z nichž to první se uskutečnilo 9. - 10. dubna v Šumperku v klubovně Pionýrů.


I když klubovna možná není úplně vystihující název, jednalo se spíše o pětihvězdičkový hotel se vším všudy - tedy od luxusního hotelu se lišil jen jednou věcí – velmi nízkou cenou za ubytování. Tým organizátorů ve složení Drobek, Evča, Čáp, Sova a Vojta se tedy již v pátek večer zabydlel na matracích a gaučích a s nadějí očekával příjezd dětí, které měli možnost se zúčastnit jak celého setkání, tak přijet třeba jen na jeden den či libovolně dlouhou část akce.

Přesto byla nakonec účast až ostudně nízká. Z již existujícího klubu Mladé stromy přijeli jen na sobotní program dva členové Šimon a Danek, z nově založeného klubu z Hradce Králové pak Makule a dva bratři – Štěpán a Adam, kteří se zúčastnili týden staré karavanní akce ve Vyšehoří. Na část sobotního programu se přidali ještě dva místní kluci, jejich povinnost dostavit se domů k obědu však přerušila náš další kontakt.

Celá sobota byla nabitá hrami, účastníci si mohli vyzkoušet jak staré osvědčené atrakce z karavanu – skákací boty a lukostřelbu, tak pro ně zcela nové hry jako například megaball či těžbu zlata. Došlo i na menší povídání o klubech a návštěvu RVVZ (regionální vzájemné výměně zkušeností), která probíhala souběžně se setkáním na základní škole Šumavská, a kterou pořádal T. O. Kamarádi v čele se Strejdou Vláčkem, mimo jiné vedoucím šumperské pobočky SPJF. Sdružení přátel Jaroslava Foglara mělo na této akci také svůj podíl, neboť jeho členové a přátelé provozovali po celou dobu čajovnu pro všechny účastníky RVVZ, za což patří dík zejména Renči, Bédi, Elvíře a Žemli. Ale zpátky k setkání…

Po chvíli strávené v čajovně RVVZ a na fyzicky náročném programu zvaném Orvávačky, nafasovali účastníci setkání kýbl plný řízků a s ním se odebrali na skákacích botách zpět do domu pionýrů. V té době už byli účastníci bohužel jen dva (Makule a Štěpán), ale aspoň se nehádali o to, kdo z nich půjde na skákacích botách, SPJF vlstní totiž přesně dva páry těchto bot.

Neděle se odbyla již v mírnějším tempu, chvilka lakrosu, drobných hříček a hemenexu s hranolkami a mohlo se jet domů.

Těžko se všichni loučili s dokonalým zázemím pionýrského domu, jen škoda, že dětí přijelo tak málo a prostory tak zůstaly z velké části nevyužity. Přesto se organizátoři nevzdávají, doufají v lepší zítřky a oznamují datum dalšího setkání, které proběhne 7. a 8. května na Drahanské vrchovině.

Setkání Karavany snů v Šumperku

Vytvořil 19. dubna 2011 ve 21:08:45 Čáp. Upravováno 8x, naposledy 5. července 2011 v 08:01:04


Diskuze ke článku

Vložení nového komentáře
*
*
*