iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

17.úkol

logo

 

SOUTĚŽ SKONČILA

Umístění zde

Dopisy prvním třem odeslány - snad potěší...

ZÓNA AKTUALIZOVÁNA

Kam Dál??

Zóna na výměnu všeho možného od SPJF zde

Tabulka účastníků ZDE

navštivte například naše stránky zde

na našich stránkách třeba internetový časopis našeho klubu zde

zde na iklubovně článek s informacemi o našem klubu zde

30.4.2013 13:41
Autor: Vingl, Počet přečtení: 1222

se hlásí...

V jednom království žijí král a jeho dvorní šašek. Šašek nenávidí krále, král nenávidí šaška. Dohodnou se, že se jednoho dne otráví.
V celém království existuje jen dvanáct flakónků jedů a tyto jsou zamčeny v komnatě v zámku.
Jedy jsou očíslovány čísly od 1 do 12, se vzrůstajícím číslem roste i síla jedu. Funkce na lidský organismus je prostá – vypiješ jed, umřeš. Každý silnější jed neutralizuje všechny slabší, což znamená že jed číslo dvanáct neutralizuje všechny jedy, jedenáctka všechny kromě dvanáctky atd. (Pokud vypiješ jedenáctku a potom dvanáctku, nic se ti nestane. Pokud vypiješ dvanáctku a potom jedenáctku, umřeš.)
Král jde do komnaty s jedy jako první a vybere si všechny sudé jedy (2,4,6,8,10,12). Pak jde do komnaty šašek a vezme si, co zbylo. Sejdou se v trůnním sále, každý z nich naplní jeden pohár a podá jej tomu druhému, který jej okamžitě vypije. Následně si každý z nich ještě jednou naplní pohár, tentokrát už pro sebe, a vypije ho (v naději, že se tím zachrání).
Jak to šašek udělal, že se druhého dne probudil, ale král zemřel?
Předpoklady: Každý (šašek i král) chce PŘEDNOSTNĚ přežít. Pokud přežije, pak chce co možná nejjistěji otrávit toho druhého. Každého jedu je jen jedna dávka – nelze ji dělit. Jedy jsou kapaliny bez barvy a zápachu a mají stejnou hustotu jako voda.

Vytvořil 30. dubna 2013 ve 13:41:48 Vingl. Záznam nebyl nikdy upravován.


Diskuze ke článku

2. května 2013, 06:51
Vingl (administrátor)

k cenám

Ceny budou, ale nečekejte žádné velké či drahé ceny. Nicméně věřím, že se vám budou líbit alespoň trošku a že vás i potěší...

1. května 2013, 21:56
Delfin (přihlášený)

ceny jsou super.Např cínový vojáček bez jedné nohy nebo mrtvé kotě bez jednoho oka
1. května 2013, 13:13
TÁČA (přihlášený)

CENA

Až skončí soutěž co bude za ceny ?

Ahoj TÁČA
Vložení nového komentáře
*
*
*