iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

První čestný BL v Pyramidě Bobří stopy

Zóna o Březových lístcích a Velké pedagogické hře

2.9.2007 00:11
Autor: Hwaelos, Počet přečtení: 1581

Článek o tom, kterak a komu byl udělen čestný Březový lístek a tak všelijak o udělování v tomto roce.

Už jste asi zvědaví, kdo že byl tím šťastlivcem, co? Nasbírat hodnotu podpisů, která by stačila na 6. stupeň klasického BL je poměrně fuška, což na druhou stranu zaručuje, že se tyhle lístky nerozdávají jen tak někomu. Pro malíře a ilustrátora Pavla Čecha se podpisy sbíraly něco kolem dvou let. Šedesátková hranice nicméně byla pokořena téměř o desítku. Toto udělení jsem inicioval já sám, neboť znám jak Pavlovu práci, tak i jeho osobnost a obojí je bezpochyby inspirující. Jeho díla zdobí obálky několika Bobřích stop a i na svých obrazech často zobrazuje motivy z knih Jaroslava Foglara, čímž šíří povědomí o ušlechtilých foglarovských ideálech k dalším lidem. Co se samotného udělení týče, proběhlo dnes 1. 9. 2007 v jeho brněnském bytě a Pavlova reakce byla velmi nadšená.

Jinak je to s udělováním v tomto roce spíše poslabší. Vlastně nepočítaje 2. BL udělený Jardovi Šimonovi z Ostrých šavlí ve Sluneční zátoce o ničem dalším nevím. Proto pokud jste nějaké udělení sami iniciovali, neváhejte a dejte mi to vědět. Pokud ne a máte tu možnost, pak na nic nečekejte a rozběhněte to! Pevně doufám, že alespoň Pět let s Halahojem přinese trochu vzpruhy do této oblasti.
Vytvořil 23. ledna 2011 v 18:06:57 mira. Upravováno 2x, naposledy 3. července 2011 v 01:02:04


Diskuze ke článku

1. března 2008, 22:09
Nashville

Pokud jsem dobře porozuměl informaci o tom, že v Pyramidě Bobří stopy by měli být zařazeni všichni členové SPJF, kteří jsou nositeli jakéhokoliv BL, pak si dovoluji upřesnit sdělení, že Pavel Čech je prvním nositelem čestného BL v této pyramidě. Ne, že bych to Pavlovi nepřál, ale pro přesnost informaci si dovolím poznamenat, že nositelem tohoto stupně jsem rovněž - a to už od cca roku 1999 nebo 2000 (nevím teď přesně, musím v dokumentech vyhledat dekret). Udělení tohoto BL mě potěšilo o to více, že jeho iniciátorem byl samotný zakladatel tohoto hnutí Ján Šimáně - Galén. Bude-li mi však strážcem Pyramidy Bobří stopy přiřčena mezi nositeli čestného BL "až" druhá příčka za Pavlem Čechem,nebudu se vůbec zlobit... :-)
Vložení nového komentáře
*
*
*