iKlubovnae-StopaSPJFe-ShopDlouhodobá hra pro kluby


, Registrovat
Přejít na menu

Diskuzní fórum o BL v Bobří stopě

Zóna o Březových lístcích a Velké pedagogické hře

2.10.2006 11:55
Autor: BrezList, Počet přečtení: 2146

Komentáři pod tímto článkem můžete vyjádřit své názory na sporné body v této problematice.

Toto fórum jsem založil na vnější podnět, ale jsem tomu rád, protože to dokazuje, že myšlenka BL je stále živá a stojí za to o ní diskutovat. Nabízím několik ožehavých bodů k diskuzi, ale věřím, že si takové najdete brzy i sami.

• Komu a za co udělovat? Kdy si zaslouží člověk dostat nový stupeň?
• Devalvace hodnoty lístků. Málokdo si troufne odmítnout podepsat, apod.
• Čestný BL – komu ho udělovat a jaký je rozdíl mezi klasickými a čestnými BL? Není podpisová síla nutná k udělení (60) příliš vysoká?
• Udržování ideálního tvaru Pyramidy za každou cenu?
• Jak rozšířit povědomí o BL i do dalších organizací a oddílů?
• Jak podnítit ostatní k udělování a ne pouze k pasivnímu podepsání?
• Tolerance přeskoků (tedy vynechání prvního stupně)
Vytvořil 23. ledna 2011 v 18:06:57 mira. Upravováno 4x, naposledy 3. července 2011 v 00:30:30


Diskuze ke článku

11. prosince 2006, 19:07
Hwaelos

Už je vše napraveno. Čápovi i Bublině děkuju za ochotu. Pravidla jsou k dispozici.
27. listopadu 2006, 14:46
Hwaelos

Nikoliv. Na tuto stránku patří přímo Pravidla VPH. To že tu nejsou ovšm není moje chyba. Kolikrát jsem se doprošoval Čápa elektronické verze mého článku, který tuto problematiku postihoval, bych se asi nedopočítal a stále mi nic neposlal. Odznaky mám já, jakožto správce pyramidy a proč nejsem uvedený v kontakt listu pravda netuším.
27. listopadu 2006, 12:22
Jezour

Když Turbo vyvěsil svůj článek o Březových lístcích, nebylo to trošku zbytečné? To tohle by se měl starat správce pyramidy, ne? To se konec konců i stalo, i když bez odkazu na na www.brezovylistek.cz. Krom toho, jak to, že není náš správce uvedený na seznamu kontaktů pro Brno?
26. listopadu 2006, 11:06
Soki

Kdo má u sebe odznaky? Kdo je pro členy SPJF vydává. To vše musí být v každe BS a KH i tady na stránkách viditelně uveden i s odkazem na pravidla hry.
6. listopadu 2006, 13:34
Hwaelos

Je: Nádherně politická odpověď ve stylu "Bylo rozhodnuto" namísto "rozhodli jsme". Možná z tvé strany, já rozhodně s odznaky nekšeftuju a nedávám něco za něco... Ro: Správce jsem já, tak mě klidně můžeš pojmenovat:) Já přece nechci, aby mi lidé zasílali návrhy, komu by se "mělo" udělit. V tom nevidím řešení. Já chci, aby udělovali. A jakým způsobem mám s nositeli spolupracovat? Napadá tě způsob?
6. listopadu 2006, 12:02
Jezour

Hwa: no, já sice nikoho neviním, ale to je jedno. Každospádně se u Březových lístků jedná o kšeft. Stručně řečeno - nesouhlasím s tímto systémem.
2. listopadu 2006, 17:42
Rolf

Možná by mohl správce pro BL ve sdružení nějak spolupracovat s lidmy, kteří už třeba nějaká březový lístek mají... a kteří by mohli tuto myšlenku šířit dál - navrhovat další potenciální nositele. Třeba by tu mohl být odkaz, kam by se tomuto správci posílali vzkazy s návrhy a tak nějak podobně...
26. října 2006, 16:42
Rolf

Jo já bych jim dal taky jeden výchovný záhlavec. Možná dva....jinak souhlasím s jardou s názorem že je spousta lidí, kteří jsou aktivní, že by si ocenění BL zasloužili, ale bohužel ho zatím nemají. Je to nejspíš tím, že je v SPJF podle mě málo lidí, kteří toto ocenění udělují...
26. října 2006, 15:06
Hwaelos

By the way, smazalo to článek o třebíčském udělovnání. Já bych ty stránky vyliskal...:)
26. října 2006, 15:04
Hwaelos

Viníš z toho špatné lidi. S tebou to nemá souvislost, protože toto fórum si vyprosili úplně jiní lidé, než ti, se kterými jsi vedl spory... Takže seš zase vedle.
25. října 2006, 08:29
Jezour

Tak hle, vidím, že jen co jsem přestal psát své komentáře, které byly pro některé nestravitelné, ustala ´diskuse´ zcela. Nicméně i to je krásnou ukázkou, že je tato diskuse lichá a nikam by asi ani nevedla... Nevadí. Bude polojasno, na celém území chladno, s občasnými přeháňkami. Podzim - měsíc padajícího listí - je tady...
3. října 2006, 11:28
Hynas

Jenom stručně. Devalvace hodnoty lístků myslím není. Naopak vidím spoustu lidí, kteří si zaslouží vyšší stupeň, nebo alespoň nějaký a žádný přitom nemají. Čestný BL má přiměřenou podpisovou hodnotu. Nejsem si ale jist, jestli náhodou nemá už zakázáno podepisovat další dekrety - podle mě je nesprávné, aby nositel čestného BL měl možnost podepisovat dekrety. A už vůbec ne silou šest. Udržovat tvar Pyramidy je nesmysl. Když si někdo BL zaslouží, má cenu mu jej nedat jen proto, že už na něj "nezbyde místo"? Podnícení ostatních - šťourat do nich, rejpat, dokud se nerozhoupou. Vynechání prvního stupně je podle mě dobrá věc. Samozřejmě jak u koho, ale to se mi nechce okecávat.
2. října 2006, 19:40
Turlogh

Dovolím si zde něco málo napsat... K prvnímu bodu bych řekl, že určitě za práci s dětmi a mládeží,(pořádání akcí, dobrá činnost samotných členů v klubech a oddílech, samozřejmě za skutky a činy ve prospěch ostatních, dále pochopitelně za jakékoli mimořádné činy v těchto oblastech, které vybočují z běžného normálu, apod. Bod dvě - no já si stále myslím, že zatím je daleko méně těch co někoho navrhnou k ocenění než těch co si troufnout odmítnout podepsat, tedy chci říct, že dle mého je spíše zatím oceněných daleko méně, než by mohlo být a mělo být, tudíž proč by lidé měli odmítat se podepsat, když oceněných je jen hrstka.... Ovšem myslím si a to je můj osobní názor, že ve sdružení je dostatečné množství osobností, které by se odmítly podepsat někomu, kdo by si ocenění nezasloužil. Trojka - chápu to tak, že čestný BL by mohl být udělen někomu za buď mimořádný přínos pro děti a mládež a vůbec pro ostatní lidi anebo za dlouhodobý a vytrvalý přínos v rámci téhož. Podpisová síla se mi jeví přiměřená, mohla by být i vyšší.... K bodu čtyři se nevyjádřím, jelikož se mi jeví, že této problematice dostatečně nerozumím natolik, abych hlásal nějaký názor. Bod pět je natolik rozvláčný, že bych se upsal, tohle si nechám na ústní polemiku na nějaké větší akci.... Bod šest-možná právě těmito stránkami, komentáři na nich a výzvami v klubech a oddílech BS např. v Klubovním hlasateli, atd. A také na akcích, kde budou nositelé BL. Bod sedm - asi tam, kde se jedná o čin či skutek natolik mimořádného významu, že toto k vynechání opravňuje anebo, kde je činnost dotyčného natolik bohatá či dlouhodobá, že si zaslouží rovnou vyšší stupeň BL. Toto vše pochopitelně záleží na rozhodnutí ostatních, kteří stupeň BL udělují.
Vložení nového komentáře
*
*
*